Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

AstraZeneca piedalīsies sarunās ar ES(11)

Farmācijas uzņēmums AstraZeneca piedalīsies trešdien paredzētajās sarunās ar Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem par Covid-19 vakcīnu piegāžu kavēšanos, apstiprināja uzņēmums, atspēkojot Briseles avotu iepriekš ziņoto, ka AstraZeneca šajās sarunās nepiedalīsies.

EASA atļauj aviosatiksmē atkal izmantot Boeing 737 MAX

Eiropas Aviācijas drošības pārvalde (EASA) trešdien atļāva aviosatiksmē Eiropas Savienībā (ES) atkal izmantot lidmašīnas Boeing 737 MAX, kuru lidojumi 2019.gada martā tika aizliegti pēc divām šī modeļa aviolaineru katastrofām, kas prasīja 346 cilvēku dzīvības.

ES sāks kontrolēt Eiropā ražoto vakcīnu eksportu © DIENA(11)

Paredzams, ka jau šīs nedēļas laikā Eiropas Savienība sāks izmantot īpašu reģistru, kurā ES atrodošos Covid-19 vakcīnu ražotājiem būs jāreģistrē katra vakcīnas doza, ko tie eksportē ārpus bloka teritorijas. Plānots arī, ka vakcīnu ražotājiem turpmāk būs nepieciešama licence, lai eksportētu ES ražotās vakcīnas, vēsta Deutsche Welle.

Brexit būtiski mazina britu tirdzniecību ar ES © DIENA(12)

Pirmās nedēļas pēc Brexit pārejas perioda beigām gadumijā, kā jau prognozēts, atklājušas daudz problēmu, ko radījusi Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības vienotā tirgus. Preču, īpaši svaigo pārtikas produktu, eksportētāju un importētāju darbību apgrūtinājušas gan jau aizmirstās birokrātiskās procedūras, kas nepieciešamas, lai preces varētu šķērsot robežu, gan sarežģījumi loģistikā, gan jaunas nodevas, kas tagad jāmaksā par precēm, ko pircēji internetā pasūta robežas otrā pusē.