Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Vācijā kārtējais ar Covid-19 inficēto skaita rekords

Vācijā 24 stundu laikā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 19 059 cilvēkiem, un tas ir kārtējais diennaktī reģistrēto inficēto skaita rekords kopš pandēmijas sākuma, liecina Roberta Koha institūta sniegtā informācija.

Izšķiršanās starp Rietumiem un Krieviju © DIENA(14)

Svētdien Moldovas iedzīvotāji dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par astoņiem potenciālajiem prezidenta amata kandidātiem. Tomēr, kā norāda eksperti, faktiskā sacensība būs starp līdzšinējo prokremlisko prezidentu Igoru Dodonu un rietumniecisko bijušo premjerministri Maiju Sandu. Domas par valsts potenciālo nākotni moldāvu vidū krasi atšķiras, un aptaujas liecina, ka abi kandidāti bauda teju vai vienlīdzīgu sašķeltās sabiedrības atbalstu. Moldovas mediji paredz, ka vēlēšanu rezultāts tiks izšķirts otrajā kārtā novembra vidū.

Kariņš kopā ar ES valstu un valdību vadītājiem pauž atbalstu Francijai(14)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ceturtdien kopā ar Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem Eiropadomes laikā pieņēma kopīgu paziņojumu, kurā pauž Francijai atbalstu pēc pēdējā laikā notikušiem terora aktiem, aģentūru LETA informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Baltkrievija slēgusi savu robežu vieglajam un pasažieru transportam(3)

Baltkrievija ceturtdien slēgusi iebraukšanai savas robežas ar Latviju, Lietuvu, Poliju un Ukrainu, neielaižot pāri tām vieglo un pasažieru transportu un sākotnēji nesniedzot nekādu oficiālu informāciju, bet vēlāk skaidrojot to ar epidemioloģisko situāciju kaimiņvalstīs.

Poļi aktivizē protestus pret abortu aizliegumu © DIENA(10)

Polijā jau nedēļu turpinās protesti pret Konstitucionālās tiesas lēmumu, kas aizliedz veikt abortu augļa defektu dēļ. Sieviešu tiesību aktīvisti ir solījuši nepadoties, kamēr vien lēmums netiks grozīts un Polija, kur jau līdz šim valdīja vieni no stingrākajiem abortu ierobežojumiem Eiropā, neatcels aizliegumu.