Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Ungārija saskata iespēju vienoties par ES budžetu; Polija pieprasa jaunu kompromisu(5)

Strīds par Eiropas Savienības (ES) Covid-19 krīzes tautsaimniecības atveseļošanas paketi un budžetu tiks galu galā atrisināts, piektdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, savukārt Varšavā kāda augsta ranga amatpersona norādījusi, ka Polija patur tiesības pieprasīt "jaunu kompromisu" saistībā ar vienošanos.

Astravjecas AES atsāk elektroenerģijas ražošanu(9)

Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas uzceltajā Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kas šomēnes drīz pēc pieslēgšanas energosistēmai tika atslēgta, naktī uz ceturtdienu atsākta elektroenerģijas ražošana, paziņojis Lietuvas elektropārvades sistēmas operators Litgrid.

Lukašenko balstās uz KGB un Krieviju © DIENA(29)

Par spīti daudzu prognozētajam baltkrievu protestu pret negodīgo prezidenta vēlēšanu oficiālajiem rezultātiem apsīkumam pāris nedēļu laikā, šonedēļ varēja konstatēt, ka arī pēc 100 dienām tie turpinās. Eksperti atzīmē, ka pašlaik Baltkrievijā ir iestājies sava veida strupceļš, ko raksturo cikliskas darbības no vienas un otras puses – protestētāji turpina iziet ielās, Aleksandra Lukašenko režīma stingrais balsts – represīvās iestādes – turpina tos apspiest un izrēķināties ar protestu dalībniekiem, vēsta Euronews.

Moldova izvēlējusies prorietumniecisku līderi © DIENA(3)

Pēc saspringtās otrās prezidenta vēlēšanu kārtas par Moldovas jauno prezidenti izvēlēta proeiropeiski noskaņotā bijusī premjerministre Maija Sandu. Eksperti lēš, ka politiķei, kas savu kampaņu balstīja uz korupcijas izskaušanu un ciešāku sadarbību ar rietumvalstīm, no 24. decembra, kad viņa pārņems prezidenta pilnvaras, priekšā būs smagas cīņas ar prokrievisko politiķu dominēto parlamentu un valdību.

Ungārija un Polija bloķē ES ilgtermiņa budžetu(24)

Ungārija un Polija pirmdien uzlikuši veto Eiropas Savienības (ES) ilgtermiņa budžetam un bloka tautsaimniecības atveseļošanas paketei pēc Covid-19 izraisītās krīzes, tādējādi izsakot savu protestu pret ES fondu līdzekļu piešķišanas sasaisti ar tā dēvētās likuma varas ievērošanu.

Atsākas pēc Brexit sarunas

Atsākoties Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunām par abu pušu turpmākajām attiecībām, kāds augstākā ranga bloka diplomāts brīdinājis, ka vienošanās panākšanai atlicis bīstami maz laika.