Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 15. augusts
Dzelde, Zenta, Zelda

Pārtika

ANO satraukta par kara izraisīto pārtikas krīzi

Krievijas iebrukums Ukrainā jau drīzumā var izraisīt globālu pārtikas krīzi, kas ilgs gadiem, – šāds brīdinājums izskanējis Ņujorkā notikušajā ANO konferencē, kas bija veltīta akūtai pārtikas nedrošības problēmai.

Pārtika kļūst dārgāka! Ko darīt?

Maize, gaļa, piens, olas, visi pārtikas produkti kļūst dārgāki, un tas, visticamāk, turpināsies ar pieaugošu tendenci šā gada vasarā, rudenī un ziemā, ik sezonai pienākot ar jaunu piecenojumu. Vai Latvija sevi var paēdināt, par kādu cenu, un kā cenu lēcienu mīkstināt? Par to Diena iztaujāja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes locekli Gunti Gūtmani.

Pievienot mazāk, informēt skaidrāk

Ēst veselīgāk, piemēram, samazinot piesātināto tauku, sāls, cukura daudzumu uzturā, – tas, protams, ir katra cilvēka individuāls uzdevums. Vieni to cenšas darīt vairāk, citi mazāk, vēl daļa – nemaz. Vienlaikus izskanējušas vairākas iniciatīvas, kurās tiek rosināts īstenot visaptverošākas aktivitātes vai izmaiņas, lai veikalos nopērkamā pārtika kļūtu veselībai draudzīgāka vai vismaz sekmētu patērētāju izpratni par to, kas ir un kas nav veselīgs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide