Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Kūdra

Latvijas Nacionālā kūdras biedrība atjauno nacionālo komiteju Starptautiskajā kūdras savienībā

Šī gada 15. un 16. augustā notika Starptautiskās kūdras savienības (IPS) un Latvijas Nacionālās kūdras biedrības (LNKB) tikšanās. Starptautiskā kūdras savienība ir nevalstiska organizācija, kurā piedalās 48 valstis un kuras mērķis ir sekmēt mitrzemju aizsardzību un to resursu ilgtspējīgu izmantošanu: to pārstāvēja tās prezidents Marko Pomerancs un izpilddirektore Suzanna Varneke. Pēc Latvijas kūdras sektoram būtiskās tikšanās LNKB vienojās par kopēju sadarbību ar IPS, izpildot divus būtiskus mērķus – nostiprināt biedrības pozīciju starptautiski un atjaunot nacionālo komiteju.

Olaines novadā izcēlies meža un kūdras ugunsgrēks

Olaines novadā svētdienas pēcpusdienā izcēlies meža un kūdras ugunsgrēks. Ugunsgrēka dzēšanai tiek izmantots arī Nacionālo bruņoto spēku helikopters Mi-17, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Valdgales pagastā lielā platībā deg kūdra

Otrdienas vakarā Talsu novada Valdgales pagastā lielā platībā deg kūdra, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Latvijas kūdras purvus gaida pamatīga izvērtēšana

Latvijas kūdras purvus nākotnē gaida pārskatīšana no bioloģiskās daudzveidības un resursu aspekta, ekspertiem kartējot visas purvu platības, kas nozīmē perspektīvo krājumu apzināšanu, aģentūras LETA rīkotajā diskusijā atzina nozares eksperti.

No purviem dodas pasaulē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere sarunā ar Dienu šā gada pavasarī uzsvēra, ka viens no pozitīvajiem piemēriem savā teritorijā atrodamo zemes dzīļu resursu apsaimniekošanā, no VARAM skatpunkta raugoties, ir a/s Latvijas valsts meži (LVM).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide