Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ķirbji

FOTO: Noskaidrots Latvijas brangākais ķirbis

Piektdien, 23. oktobrī, Latvijas lielākā ķirbja čempionātā noskaidroti šī gada lielāko ķirbju audzētāji. Vērienīgāko dižogu izaudzējusi Ingrīda Kuzmicka no Dobeles novada, ķirbim sasniedzot 312x270 cm apkārtmēru un 226,5 kilogramus lielu svaru. Čempionātu Rīgas Zooloģiskajā dārzā, kā ierasts, organizē Maxima Latvija, jau 15. gadu pēc kārtas godinot Latvijas vietējos dārzeņu audzētājus.

Ķirbis – skaistākā rudens oga

Ķirbis, tik košs, apaļš un omulīgs, ir īsts rudens ražīguma simbols, ko ne tikai celt galdā maltītes veidā, bet arī izmantot, dekorējot mājokli un pagalmu. Nebūt ne tāpēc, ka tas saistās ar Halovīna tradīciju. Dažādu krāsu, izmēru un formu ķirbīši vienkārši ir glīti un izturīgi!

Ķirbju kēksiņi

Izmēģiniet restorāna Desiderata virspavāra Māra Mauriņa recepti. Viegli, septembrim īsti laikā un garšīgi!

Griežam pirmo šīs sezonas ķirbi

Es pārspīlētu, ja teiktu, ka pirmos ķirbjus gaidu tāpat kā, piemēram, pirmos nosārtojušos pašu dārza tomātus, ābolus, bumbierus vai vīnogas, kas tagad, septembrī, saldas un lipīgas, pārņēmušas visu mūsu mājas dienvidu sienu.Ķirbis dārza tālākajā stūrī aug, neviena īpaši nepieskatīts un neapjūsmots.

FOTO: Latvijas Dabas muzejā var priecāties par ķirbjiem

Šodien Latvijas Dabas muzejā atklāja tradicionālo ķirbju izstādi Ķirbis jūsu veselībai. Ķirbju izstādē, kas veidota sadarbībā ar Rīgas dārzkopības entuziastu klubu Tomāts, var aplūkot 150 dažādu krāsu, formu, lielumu ķirbju šķirnes, iegādāties ķirbjus, to sēklas, kā arī 100 populāru ķirbju ēdienu receptes, ko iesaka paši ķirbju audzētāji un saņemt konsultācijas ķirbju audzēšanā, ziņo LETA.

Ķirbji Dabas muzejā

Latvijas Dabas muzejā no 28.oktobra līdz 1.novembrim notiks izstāde Ķirbis jūsu veselībai, kas tapusi sadarbībā ar Dārzkopības entuziastu klubu Tomāts. Izstādē būs iespēja redzēt dažādu formu, krāsu un lieluma ķirbjus, kā arī jaunas šķirnes, kas pirmo reizi ir izaudzētas Latvijas dārzos. Izstādes laikā varēs saņemt audzētāju konsultācijas, kā arī iegādāties ķirbjus un ķirbju sēklas.

Brīvdabas muzejā notiks Tupeņu godi

Svētdien, 11. oktobrī no pulksten 12. līdz 16. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Tupeņu godi, kur godināsim mums visiem tik labi pazīstamo kartupeli un dārza milzi – ķirbi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide