Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Gāze

Inertās gāzes aizvien augošā globālā loma

Krievija plāno iegūt būtiskas pozīcijas aizvien nozīmīgākajā pasaules hēlija tirgū. Decembra pirmajā pusē laikraksts The New York Times (NT) publicēja plašu rakstu, kurā tika paustas bažas, ka Krievijā topošās Amūras gāzes pārstrādes rūpnīcas darbības uzsākšana ļaus Maskavai ''politiski ietekmēt'' stratēģiski nozīmīgo hēlija tirgu. Krievijas koncerna Gazprom būvētā Amūras rūpnīca, kuras pirmās kārtas stāšanās ierindā ir plānota nākamā gada vidū, būs ne tikai viena no pasaulē lielākajām gāzes pārstrādātājām, bet kļūs arī par pasaulē lielāko hēlija ieguvēju. Rūpnīcas ietvaros tiks uzbūvēti trīs hēlija ieguves un sašķidrināšanas termināļi, katrs ar jaudu 20 miljoni kubikmetru šīs gāzes gadā.

Zemāka akcīze gāzei – vēl viens OIK?

Par konkurenci energoresursu izmantošanā un nākotnes perspektīvām ar Vēja enerģijas asociācijas padomes priekšsēdētāju Gati Galviņu sarunājas Romāns Meļņiks.

Ardievas Groningenas gāzes laukam

Kamēr Nīderlande gatavojas slēgt Groningenas gāzes lauku, apvienotā Eiropa centīgi likvidē tā dēvēto Groningenas modeli.

Strādā visu diennakti

Dabasgāzi lietojam jau 50 gadu kopš brīža, kad tā tika iesūknēta Inčukalna pazemes krātuvē. Šķiet, visi jau zinām, kā jārīkojas ar dabasgāzes iekārtām un kā jāreaģē, ja ir aizdomas par gāzes noplūdi vai avārijas situāciju. Galvenais ir savlaicīgi vērsties pēc palīdzības AS Gaso Avārijas dienestā.

Krievijas gāze pret Ukrainas ekonomiku

Lai arī Stokholmas arbitrāžā ir noslēgusies Krievijas un Ukrainas gāzes kompāniju Gazprom un Naftogaz savstarpējo prasību izskatīšana, šajā strīdā pagaidām ir liekams tikai daudzpunkts. Gazprom no Ukrainas kompānijas vēlējās piedzīt 37 miljardus dolāru ( 29,80 miljardi eiro), bet Naftogaz no Gazprom – 17 miljardus dolāru. Abu prasību iznākums ir par 2,56 miljardiem dolāru par labu Naftogaz, tomēr Gazprom, visticamāk, gatavojas apstrīdēt strīda par gāzes tranzītu iznākumu, kur arbitrāža lēma par labu Naftogaz no Krievijas kompānijas piedzīt 4,63 miljardus dolāru.

Padomju laikā ražotos gāzes balonus tomēr drīkstēs lietot arī nākamgad

Arī nākamgad patērētāji Latvijā drīkstēs lietot Padomju Savienībā ražotos propāna gāzes balonus, otrdien lēmusi valdība, tomēr visiem tik labi zināmo sarkano balonu izmantošana tiks stingrāk uzraudzīta - jāņem vērā, ka daudzi no šiem baloniem ir 30 un vairāk gadu veci. Iepriekš tos bija plānots no aprites izņemt jau šā gada nogalē, vēsta Latvijas Televīzijas Panorāma.

Situāciju gāzes tirgū patlaban uzskata par stabilu

Uz augošā darījumu apjoma fona gāzes tirgū samazinās bijušā monopolista AS Latvijas gāze (LG) tirgus daļa. Par to liecina ar energoresursu jomu saistīto ekspertu secinājumi, kas tika pausti konferencē Enerģētika 2017.

Inčukalna krātuvē iesūknēta apkures sezonai nepieciešamā dabasgāze

Otrdien, 4. oktobrī, AS Latvijas Gāze pabeidza dabasgāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (IPGK). Tuvākajās dienās plānots uzsākt dabasgāzes piegādes no krātuves, portālu Diena.lv informēja _Latvijas Gāzes _preses sekretār Dace Baltābola.Šogad krātuvē iesūknēti 1,25 miljardi kubikmetru dabasgāzes. Kopējais aktīvās gāzes uzkrājums IPGK ir 1,53 miljardi kubikmetru, kas ir 66,5% no krātuves maksimālā iespējamā apjoma - 2,3 miljardiem kubikmetru. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide