Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

Formula-1

Vai F1 vajag jaunu komandu?

Formulas 1 komandu franšīzes vērtība pēdējos pāris gados ir vismaz trīskāršojusies un turpina augt. F1 popularitātes bums, finanšu kapitāla pieaugums un izvēlētais tehniskās attīstības virziens čempionātam piesaistījis auto ražotājus kā mušas uz medu. Lielisku iespēju uzkāpt uz lielās skatuves un tikt pie gardākā pīrāga gabala saodušas arī privātās komandas, piemēram, Andretti Autosport, kas ļoti agresīvi un publiski cenšas lobēt savas intereses. Tomēr Formulas 1 vienības izveidojušas slēgto klubiņu un uz jebkuru jaunpienācēju skatās ar lielām aizdomām. Vai tas nozīmē, ka tuvākajos gados uz starta tā arī neredzēsim vairāk par 20 pilotiem?

F-1 komandas biedru dueļi

Sākotnēji "uz papīra" netika solīts, ka pirms 2023. gada sezonas Formulas 1 braucēju sastāvos notiks kardinālas izmaiņas, tomēr tirgus kustības izrādījās patīkami neprognozējamas un brīžiem pat haotiskas. Sešas no 10 F1 komandām nomainījušas vienu pilotu, protams, ar cerību, ka tas būs solis uz priekšu attīstībā un konkurētspējā attiecībā pret tiešajiem sāncenšiem. Tagad, kad zināms pilns sastāvs, varam vētīt un salīdzināt, kuras vienības rīcībā ir spēcīgākais pilotu duets un kādas ir no tā izrietošas problēmas, bet kas nevar cerēt uz brīnumiem no braucēju puses, taču neraizējas par viņu ego iegrožošanu. Šis vērtējums, protams, ir ar zināmu subjektivitātes piegaršu, turklāt jāņem vērā Formulas 1 īpatnības, jo divu saskaitāmo summa šeit bieži neatbilst iegūtajam rezultātam. Ja piloti savā braukšanas stilā un jo īpaši raksturu saderībā papildina viens otru un pilnveido komandu, 1+1 noteikti ir vairāk par 2. Taču, ja virsroku ņem raksturu nesaderība, pārlieku izteiktais egocentrisms un vēlme vilkt deķīti uz savu pusi, tad 1+1 var izrādīties pat ar negatīvu iznākumu!

Rasels izcīna savu pirmo uzvaru F-1 karjerā

Mercedes britu pilots Džordžs Rasels svētdien izcīnīja savu pirmo panākumu Pirmās formulas (F-1) karjerā, uzvarot sezonas 21.posmā - Sanpaulu Grand Prix.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide