Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +28 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Eiropas Ziemassvētki

Svinēsim Ziemassvētku dažādību. Festivāls Eiropas Ziemassvētki skandinās teju visus instrumentus gaišuma un harmonijas vārdā

Ikgadējais festivāls Eiropas Ziemassvētki, ko rīko VSIA Latvijas koncerti, no 9. līdz 29. decembrim aicinās piedzīvot dažādas Ziemassvētku noskaņas, klausoties gan Johana Sebastiāna Baha, Jozefa Haidna, Franča Šūberta, Johannesa Brāmsa un citu klasiķu mūziku, gan džeza un tradicionālo Ziemassvētku skaņdarbu aranžijas.

Festivāla Eiropas Ziemassvētki atklāšanas koncertu diriģēs portugāļu diriģents Dinišs Souza

Festivāls Eiropas Ziemassvētki tiks atklāts 9. decembrī Lielajā ģildē. Atklāšanas koncertā uzstāsies kamerorķestris Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris. Pie diriģenta pults būs Eiropas uzlecošā zvaigzne, portugāļu diriģents Dinišs Souza. Programmā - Franča Šūberta Nepabeigtā simfonija, Roberta Šūmaņa Nakts dziesma, Johannesa Brāmsa Liktens dziesma un Jozefa Haidna Simfonija Mibemolmažorā.

Festivālu Eiropas Ziemassvētki noslēgs Johana Sebastiāna Baha Ziemassvētku oratorija

Festivālu Eiropas Ziemassvētki 29. decembrī Torņkalna baznīcā jau tradicionāli noslēgs baroka meistara Johana Sebastiana Baha Ziemassvētku oratorija – daiļš un apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiem, informēja festivāla rīkotāju, Latvijas koncerti, pārstāve Ieva Mora.

Ziemassvētku gaidīšanas notikumi ir dzīvi. Festivāls Eiropas Ziemassvētki piedāvā piecus atšķirīgus koncertus

Pagājušā gada nogalē svētku laikā mums bija kārtējā mājsēde ar stingru komandantstundu un koncertiem tikai tiešsaistē, bet šogad advente un Ziemassvētki ir visur. Īstu, dzīvu mūzikas notikumu – gan atsevišķu koncertu un uzvedumu, gan speciāli veidotu koncertsēriju, gan festivālu – ir tik daudz, ka tiem jau kļūst grūti izsekot. Ikgadējais festivāls Eiropas Ziemassvētki, ko rīko Latvijas koncerti, ir viens no tiem.

Festivālā Eiropas Ziemassvētki skanēs Rosīni, Vasks un Brāmss

Festivālā Eiropas Ziemassvētki 17. decembrī Spīķeru koncertzālē uzstāsies čelliste Guna Šnē un pianiste Agnese Egliņa, kas šoreiz apvienojušās koncertprogrammā Rosīni, Vasks un Brāmss, pievēršoties tieši čella un klavieru dueta repertuāra radošai izzināšanai, informēja festivāla rīkotāji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide