Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dārza Diena

Dārzkopja mazie palīgi

No dārznieka uzmanības, centības un prasmēm būs atkarīga dārza raža, taču neiztikt arī bez palīgiem, kurus devusi pati daba, un, gudri saimniekojot, iespējams nodrošināt to klātbūtni. Tie ir gan apputeksnētāji, gan dažādi sīki organismi, kas palīdz cīņā ar nevēlamiem elementiem dārzā jeb kaitēkļiem, putni un arī abinieki.

Jāzina sugas salcietība un ziemcietība

Internets piedāvā ne tikai interesantu pieredzes apmaiņu, zināšanas un idejas par jaunām šķirnēm, bet arī iespējas tikt pie augiem no teju visas pasaules. Un tā vien gribas izmēģināt kaut ko jaunu, neparastu. Taču, pirms pirkt, vērts noskaidrot, kā šim augam klāsies Latvijas klimatā. Un te nav runa par eksotiskiem dienvidzemju skaistuļiem, bet arī par sugām, kas aug šķietami līdzīgos apstākļos, piemēram, Lielbritānijā, Eiropā. Latvijas tirdzniecības vietās pieejamas šķirnes arī no Polijas, Nīderlandes.

Pienenes un pumpuri šķīvī

Pēc garās ziemas un tumšajiem vakariem cilvēki bieži izjūt pavasara nespēku un izteiktu nogurumu. Vienlaikus pavasaris ir īstā sezona, lai dabīgā veidā stiprinātu imunitāti un ar uzviju atgūtu enerģiju.

Pūpoli dabā un dārzā

Pūpoli ir vieni no pirmajiem krūmiem un kokiem, kas saplaukst pavasarī. Tos sastopam savvaļā, taču ir arī dekoratīvās šķirnes, kas būs piemērotas daiļdārziem.

Krokusu daudzveidība

Zied pavasarī, bet jāstāda rudenī. Laiks pasūtīt sīpolus!

Dēstu audzēšanas mēnesis

Kaut arī astronomiskais pavasaris oficiāli sāksies tikai 20. datumā, marts ir pavasara mēnesis un strauji uzlabojas gaismas apstākļi, – dienas garums pamazām tuvojas 12 stundām. Taču dārzkopības speciālisti brīdina – laika prognozes vēsta, ka vēl gaidāms auksts laiks, arī sniegs kūst pamazām un atkal uzsnieg no jauna… Ar dārza darbiem nevajag pārsteigties, lai paveiktais neaiziet bojā.

Lauru koks – smaržo un uzzied

LU Botāniskais dārzs ziņo, ka Acāliju mājā bagātīgi zied dižais laurs, kura lapas ir visiem labi zināma garšviela un smaržviela. Lauru kociņus iespējams izaudzēt ne tikai to dzimtajā Vidusjūras reģionā vai botāniskajos dārzos, bet arī mājas apstākļos. Pie stādiņiem var tikt gan augu tirdzniecības vietās, gan arī pārtikas veikalu garšaugu stendos sameklēt mazus lauru kokus podiņos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide