Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Mēness kalendārs dārzkopim: 11.-17. jūlijs

Mēness kalendārs dārzkopim 11.-17. jūlijam.

Sakņu dārzeņu kopšana

11. un 12. jūlijā sola lietu. Ja mitrā laikā zeme ir sablietēta, to nepieciešams uzrušināt. Citādi augu saknēm var trūkt skābekļa – par to liecinās augu lapu nodzeltēšana. Retiniet burkānus un bietes, lai veidotos spēcīgs saknenis un tam būtu vieta, kur attīstīties. Turiet kartupeļus tīrus no nezālēm, lai vieglāk uzmanīt Kolorādo vaboles un redzēt, vai nav parādījusies lakstu puve.

Augļu koku un ogulāju kopšana

No 13. līdz 15. jūlijam vāciet zemeņu ražu, jāņogas un citas ogas, kas jau nogatavojušās. Lai nebūtu jādalās ar putniem, kas arī kāro pēc sārtajām ogām, apsedziet ogu dobes un krūmus ar tīkliem, novietojiet putnubiedēkļus un citus atbaidīšanas elementus. Lai augļus un ogas ilgāk varētu uzglabāt, lasiet tos sausā laikā no rīta vai vakarā. Ķirši ilgāk uzglabāsies, ja noplūksiet tos ar visu kātiņu, bet zemenes – ar kauslapu.

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

15. un 16. jūlijā izrociet pavasara sīpolpuķes, ja līdz šim vēl nepaguvāt, novietojiet sīpolus vēsā, sausā un tumšā vietā. Vēl varat stādīt rudenī ziedošas daudzgadīgās ziemcietes. Apkopiet rozes, veidojiet formu dzīvžogiem. Mēslojiet hortenzijas un citas rudenī ziedošas puķes. Ievāciet tējām ziedus – kumelītes, kliņģerītes, ehinācijas un citas. Parūpējieties par telpaugiem – pārstādiet, mēslojiet, rasiniet.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits