Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Pirmdiena, 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

14.Saeimas vēlēšanas

Kariņš: Jāmaina Ministru kabineta iekārtas likums un valdības jāveido elastīgāk

Nākamajai Saeimai vajadzētu mainīt Ministru kabineta iekārtas likumu, lai valdības varētu veidot elastīgāk un departamentus starp ministrijām pārdalīt atbilstoši valstī veicamajiem uzdevumiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja Ministru prezidents un Jaunās Vienotības premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš.

Nākotne tavās rokās: Video intervijas ar partiju premjera amata kandidātiem

Lai uzzinātu, kā un ar kādiem instrumentiem vēlēšanās startējošie politiskie spēki plāno risināt valstiski svarīgus jautājumus, Dienas Bizness uz sarunu aicināja 14. Saeimas vēlēšanās startējošo partiju un to apvienību sarakstu izvirzītos Ministru prezidenta amata kandidātus.

Lems pēc būtības vai izdzīs cauri

Valsts prezidents Egils Levits nosūtījis Saeimai otrreizējai caurlūkošanai 8. septembrī pieņemto Pašvaldību likumu, norādot uz vairākām maināmām normām. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja Inga Goldberga (Saskaņa) Dienai teic, ka labojumus jāpaspēj veikt vēl šim sasaukumam un tos nevar pārcelt 14. Saeimai, tā skaidrojis Saeimas Juridiskais birojs.

No kokiem līdz vēlēšanu biļeteniem

Ģimenes un influenceru ietekme, Stambulas konvencijas ratifikācija un atbildīga politika jeb cik svarīga politika ir jauniešiem, kāpēc iet vai neiet vēlēt, un kas ir noteicošais viņu politiskajā izvēlē? Rakstu sēriju par partiju piedāvājumu un citiem ar politiku saistītiem jautājumiem pirms 14. Saeimas vēlēšanām noslēdzam ar vairāku jauniešu diskusiju par to, kā uz šo procesu skatās jaunie un vēl tikai topošie vēlētāji.

Saeimas kārtējais brāķis vēlētāju balsu zvejošanas vārdā

Saeimas pērn pieņemtais likums, kas vērsts uz “piespiedu dalītā īpašuma sakārtošanu vērstu pasākumu īstenošanu”, bezkompromisa tiesiskuma apoloģēts zemes īpašniekus, faktiski, kvalificē vientiešos, baronos un sponsoros. Tagad lieta nonākusi Satversmes tiesā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide