Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tuvplānā

Nodokļu slogs sportā © DIENA(1)

Tāpat kā ikviens cilvēks, kurš par savu darbu saņem algu, arī sportisti daļu no nopelnītās naudas atdod valstij, samaksājot nodokļus. Katrā valstī nodokļu sistēma ir atšķirīga, piemērojot dažādas likmes vai atvieglojumus. Sportisti, kuri iztiku pelna tepat Latvijā, protams, nodokļus maksā atbilstoši Latvijas likumdošanai. Tomēr kas notiek ar tiem daudzajiem atlētiem, kuri ienākumus gūst ārpus mūsu valsts robežām?

Sporta atcelšanas juridiskās sekas © DIENA

Grūti kādu pārsteigt ar apgalvojumu, ka atcelts sports ir ne tikai zaudētas emocijas, mazkustīgāks dzīvesveids, bet arī finansiālas un juridiskas sekas. Kas notiek ar nopirktajām biļetēm, kad sporta pasākumi tiek atcelti vai tajos aizliedz skatītāju klātbūtni? Kur paliek par biļetēm iekasētā nauda? Lielākā daļa biļešu naudas ir atprasāma, dažreiz arī atgūstama. Tomēr juridiskie līkloči reālu naudas atgūšanas iespēju būtiski apgrūtina.

Covid-19 bīstams sportistu sirdīm © DIENA(7)

Joprojām Latvijā un citviet pasaulē aktualitāte numur viens ir Covid-19 pandēmija. Lai arī ko neteiktu skeptiķi, šis vīruss ir ārkārtīgi bīstams un lipīgs, tas nešķiro cilvēkus pēc dzimuma un maciņa biezuma. Jā, vecāka gadagājuma iedzīvotāji ir vairāk apdraudēti, tomēr pilnīgi droši nevar justies arī profesionāli sportisti. Novērots, ka pat pēc bezsimptomu slimošanas veselīga un stipra cilvēka sirds var tikt bojāta. Pasargāts nav neviens, arī sabiedrības fiziski aktīvākie pārstāvji, turklāt, neskatoties uz sabiedrības sašutumu, fakti liecina, ka tiešām hokejs varētu būt viens no bīstamākajiem sporta veidiem vīrusa izplatīšanā.

Pārsteidzoša debija: Pēkšņi saņem piedāvājumu tiesāt KHL maču © DIENA(1)

Šī gada 3. septembrī ap deviņiem no rīta sēdēju darbā, kad pēkšņi saņēmu negaidītu zvanu ar piedāvājumu vakarā tiesāt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēli. Tas bija liels pārsteigums, ko, protams, vajadzēja izmantot. Pēc tam nākamo sešu dienu laikā notiesāju vēl divus KHL mačus. Šāds notikumu pavērsiens varētu palīdzēt visa Latvijas hokeja attīstībai.

Tu maz zini, cik viņš pelna?! Kaspara Kambalas trīs spilgtākie komandas biedri © DIENA(3)

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valodu laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligājiem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņa saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds basketbolistam un bokserim Kasparam Kambalam.

Triju disciplīnu šarms © DIENA

Divpadsmit gadu vecā dobelniece Beate Jansone šogad kļuvusi par valsts vicečempioni vieglatlētikā 2000 metru distancē U-14 vecuma grupā, tāpat viņa sasniedz augstvērtīgus rezultātus peldēšanā, bet nesen vienas stundas skrējienā savā dzimtajā pilsētā spēja veikt 14 kilometru. Tomēr Beates lielā mīlestība ir triatlons - sporta veids, kurā apvienotas uzreiz trīs disciplīnas. Stāsta viņa pati!

Amatieri pret pasaules čempioniem © DIENA

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Jūrmalā piedalījās desmit mājinieku pāru, vairākiem iegūstot pirmo un, iespējams, vienīgo šāda līmeņa iespēju karjerā. Vīriešu turnīru atklāja latviešu Arda Daniela Bedrīša un Arņa Reliņa spēle pret pasaules čempioniem Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski no Krievijas, kurā mūsējie katrā no setiem guva pa 15 punktiem. Par sacensībām stāsta Ardis Daniels Bedrītis, kurš ir arī viens no Latvijas labākajiem badmintonistiem.

Ūdris Baltkrievijas protestu pirmajā rindā © DIENA(15)

Mans tēvs ir pa pusei latvietis, mans vectēvs ir latvietis. Es piedzimu Latvijā un nodzīvoju tur līdz triju gadu vecumam, bet vecāki izšķīrās un mēs ar mammu atbraucām dzīvot uz Baltkrieviju. Pēc tam Latvijā esmu bijis tikai viesos.

Svara samazināšana – kā ir, un kā jābūt © DIENA(1)

Svara samazināšana. Ideja sena, bet ne tik sena kā pasaule. Rubensam uzsvars bija uz apaļīgām skaistulēm, bet tagad mums ikdienā jāredz reklāmas ar perfektiem vēderiem. Svara samazināšanas industrija zeļ un plaukst, taču rezultātu kā nav, tā nav – tievējam cītīgi, bet tikpat ātri resnējam atpakaļ. Interesants paradokss: lai arī attīstīto valstu iedzīvotājiem nenāktu par ļaunu mazliet noliesēt (Latvijā, piemēram, katram ceturtajam bērnam ir liekais svars), risinājumi, kas tiek piedāvāti, ir neefektīvi. Kad jūs pēdējo reizi redzējāt svara samazināšanas reklāmu, kas nav kārtējā brīnumdiēta? Lūk – es arī nespēju atcerēties, kad.

Vienradzis atgriezies, lai tiktu virsotnē © DIENA(4)

Čempionu gredzeniem rotātai nākotnei pamatus turpina būvēt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas Mavericks. Tā vadītāji jau pirmajā sezonā pēc kluba ikonas Dirka Novicka aiziešanas iedēstījuši cerību jauniem panākumiem, kuru daļa vismaz šobrīd ir arī latvietis Kristaps Porziņģis. Liepājnieks šosezon atgriezās basketbolā pēc divdesmit mēnešu ilgas pauzes un otro reizi karjerā iejuties komandas otrās zvaigznes lomā, ko pieņēmis bez kurnēšanas. Skaidrs, ka Dalasā pašreiz viss grozās ap Luku Dončiču, tomēr arī 21 gadu vecajam slovēņu brīnumbērnam nepieciešami uzticami un kvalitatīvi ieroču nesēji, lai izaicinātu pasaules basketbola Mekas spožākās zvaigznes.