Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Tuvplānā

BMX, bobslejs vai triatlons? © DIENA

Jūlija vidū izcīnīju otro vietu SMScredit. lv BMX čempionāta šīs sezonas pirmajā posmā, bet nedēļu vēlāk Smiltenē aizvadīju savu pirmo triatlonu mūžā. Esmu izlēmis, ka gaidāmajā ziemā bobslejā nestartēšu, pilnībā koncentrējoties uz cīņu par olimpisko ceļazīmi BMX.

Kā bads par modes lietu kļuva © DIENA(3)

Šoreiz mūsu redzeslokā nonācis kaut kas pavisam interesants: bads. Kurš gan būtu domājis, ka cilvēcei, kas pārtikas trūkuma dēļ apdraudēta bijusi ne reizi vien, badoties kļūs stilīgi.

Totalizatoru sērga Latvijas futbolā © DIENA(2)

Bija laiki, kad starp Latvijas futbolu un manipulācijām ar spēļu rezultātiem varēja likt vienādības zīmi, un daudzi šī iemesla dēļ stadioniem meta līkumu. Par laimi, pēdējos gados Virslīgas čempionātā varam vērot tīrāku un kaislīgāku futbolu, bet tas nenozīmē, ka jāaizmirst par cīņu pret totalizatoru sērgu. Jo tā var atgriezties. Sporta Avīze atskatās uz lielākajiem skandāliem Latvijas futbolā pēdējo divu desmitgažu laikā.

Pandēmijas laikā iegūst maģistra grādu © DIENA(2)

Kaut arī vairākums iestāžu bija slēgtas, tomēr pandēmijas laikā varēju trenēties. Daugavpils pašvaldība man izveidoja īpašus apstākļus, kas ļāva darboties individuāli, turklāt jau no februāra pie mums iesprūda mans baltkrievu sparingpartneris. Protams, pandēmijas laiks ļoti ietekmēja, jo nezinājām, kam īsti gatavojamies. Tāpēc vairāk trenējāmies tikai fiziskās formas uzturēšanai. Gada otrajā pusē sacensības varētu atgriezties un pastāv varbūtība, ka notiks arī pasaules čempionāts.

Pārmaiņas dzīvē atnes medaļas © DIENA

Pagājušās sezonas laikā pēc ilgām pārdomām izlēmu veikt nopietnas izmaiņas personiskajā dzīvē, un tas noveda pie ļoti pozitīviem rezultātiem sportā – pirmoreiz karjerā uzvarēju Pasaules kausa posma individuālajās sacensībās un ar Latvijas izlasi tiku pie sudraba medaļas pasaules čempionāta stafetē. Šobrīd esam sākuši gatavošanos jaunajai sezonai.

1000 kilometru treniņš © DIENA

Šosejas riteņbraucējs Arvis Sprude gatavojas pasaulē ekstrēmākajām daudzdienu sacensībām Red Bull Trans-Siberian, kurās jāveic 9100 kilometru no Maskavas līdz Vladivostokai._

Liels solis mazajā futbolā © DIENA

Ilgi lolotu sapni šogad piepildījis uzņēmējs Kristofers Ritovs, kurš kopā ar domubiedriem realizējis slēgtās mazo laukumu jeb mini-pitch futbola halles projektu Rīgā. Modernākā futbola halle Baltijā savas durvis Pārdaugavā netālu no Kalnciema tilta vērs septembrī, bet laukumu rezervācija pilnā sparā rit jau šobrīd. "Esmu pārliecināts, ka Playoff Arena ieņems nozīmīgu vietu Rīgas futbola infrastruktūrā un būs liels ieguvums sabiedrībai," Ritovs atgādina par ierobežotajām futbola treniņu iespējām Latvijā rudens un ziemas periodā, tāpēc cer izveidot šādu haļļu tīklu visā Latvijā un varbūt pat aiz tās robežām.

Iekrist azartā ar disku golfu © DIENA

Kaut pēdējo četru gadu laikā Latvijā strauju attīstību piedzīvojis disku golfs un dažādos reģionos atvērts aptuveni 20 jaunu šī sporta veida laukumu, plašākai sabiedrībai tas joprojām ir diezgan svešs. Ar sporta veidu, kurā iemetot lidojošu šķīvīti ķēžu grozā veidojas skaņa, kas līdzīga laimestam loterijā, iepazīstina kluba Chilli Disc Golf valdes loceklis Elviss Brauns.

Cits hokeja pavasaris © DIENA

Pavasaris hokeja pasaulē ir svētku gadalaiks. Gandrīz katru vakaru ir ko vērot, jo martā un aprīlī norisinās sezonas visvairāk gaidītais notikums – "play-off" izspēle. Savukārt maija mēnesī visi pēc darba steidzamies mājās, lai ieslēgtu televizoru, sekotu līdzi pasaules čempionātam un fanotu par Latvijas izlasi. Šis pavasaris bija pavisam savādāks. Un ar "savādāks" es patiešām domāju "savāds", nevis "citāds".