Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tuvplānā

Tu maz zini, cik viņš pelna?! Kaspara Kambalas trīs spilgtākie komandas biedri © DIENA(3)

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valodu laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligājiem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņa saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds basketbolistam un bokserim Kasparam Kambalam.

Triju disciplīnu šarms © DIENA

Divpadsmit gadu vecā dobelniece Beate Jansone šogad kļuvusi par valsts vicečempioni vieglatlētikā 2000 metru distancē U-14 vecuma grupā, tāpat viņa sasniedz augstvērtīgus rezultātus peldēšanā, bet nesen vienas stundas skrējienā savā dzimtajā pilsētā spēja veikt 14 kilometru. Tomēr Beates lielā mīlestība ir triatlons - sporta veids, kurā apvienotas uzreiz trīs disciplīnas. Stāsta viņa pati!

Amatieri pret pasaules čempioniem © DIENA

Eiropas čempionātā pludmales volejbolā Jūrmalā piedalījās desmit mājinieku pāru, vairākiem iegūstot pirmo un, iespējams, vienīgo šāda līmeņa iespēju karjerā. Vīriešu turnīru atklāja latviešu Arda Daniela Bedrīša un Arņa Reliņa spēle pret pasaules čempioniem Vjačeslavu Krasiļņikovu un Oļegu Stojanovski no Krievijas, kurā mūsējie katrā no setiem guva pa 15 punktiem. Par sacensībām stāsta Ardis Daniels Bedrītis, kurš ir arī viens no Latvijas labākajiem badmintonistiem.

Ūdris Baltkrievijas protestu pirmajā rindā © DIENA(15)

Mans tēvs ir pa pusei latvietis, mans vectēvs ir latvietis. Es piedzimu Latvijā un nodzīvoju tur līdz triju gadu vecumam, bet vecāki izšķīrās un mēs ar mammu atbraucām dzīvot uz Baltkrieviju. Pēc tam Latvijā esmu bijis tikai viesos.

Svara samazināšana – kā ir, un kā jābūt © DIENA(1)

Svara samazināšana. Ideja sena, bet ne tik sena kā pasaule. Rubensam uzsvars bija uz apaļīgām skaistulēm, bet tagad mums ikdienā jāredz reklāmas ar perfektiem vēderiem. Svara samazināšanas industrija zeļ un plaukst, taču rezultātu kā nav, tā nav – tievējam cītīgi, bet tikpat ātri resnējam atpakaļ. Interesants paradokss: lai arī attīstīto valstu iedzīvotājiem nenāktu par ļaunu mazliet noliesēt (Latvijā, piemēram, katram ceturtajam bērnam ir liekais svars), risinājumi, kas tiek piedāvāti, ir neefektīvi. Kad jūs pēdējo reizi redzējāt svara samazināšanas reklāmu, kas nav kārtējā brīnumdiēta? Lūk – es arī nespēju atcerēties, kad.

Vienradzis atgriezies, lai tiktu virsotnē © DIENA(4)

Čempionu gredzeniem rotātai nākotnei pamatus turpina būvēt Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Dalasas Mavericks. Tā vadītāji jau pirmajā sezonā pēc kluba ikonas Dirka Novicka aiziešanas iedēstījuši cerību jauniem panākumiem, kuru daļa vismaz šobrīd ir arī latvietis Kristaps Porziņģis. Liepājnieks šosezon atgriezās basketbolā pēc divdesmit mēnešu ilgas pauzes un otro reizi karjerā iejuties komandas otrās zvaigznes lomā, ko pieņēmis bez kurnēšanas. Skaidrs, ka Dalasā pašreiz viss grozās ap Luku Dončiču, tomēr arī 21 gadu vecajam slovēņu brīnumbērnam nepieciešami uzticami un kvalitatīvi ieroču nesēji, lai izaicinātu pasaules basketbola Mekas spožākās zvaigznes.

Kazakevičs: Soli pa solim © DIENA(1)

Pārliecība un ticība saviem spēkiem – šie faktori nereti ir izšķiroši sportā. Šie faktori var likt svaru kausiem nosvērties uz vienu vai otru pusi, ja citi elementi ir līdzvērtīgi. To apzinoties, kā vienu no pirmajiem uzdevumiem Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera amatā izvirzīju panākt to, ka spēlētāji atkal sev tic, dodas laukumā ar pārliecību, nevis ar bailēm atkal vilties sevī un sarūgtināt līdzjutējus.

Ar kājām uz Daugavpili © DIENA

Augusta sākumā 42 stundu laikā noskrēju no Rīgas līdz Daugavpilij, kas Latvijā paveikts pirmoreiz. Šī ir ļoti aizraujoša distance, un jau nākamgad plānojam skrējienu izveidot kā sacensības.

Sniegt motivāciju sportotājiem © DIENA

Katru vasaru, atrodoties Latvijā, apmeklēju blakus Mūkusalas biznesa centram esošo sporta zāli TM Fighting Gym (Dēļu ielā 4d), jo tajā ir pozitīva aura, enerģija un apkārt esošie cilvēki rada ģimenisku atmosfēru. Tagad esmu iesaistījies sporta zāles vadībā. Augustā veicām rekonstrukciju un kopš septembra zāle sportotājiem pieejama ievērojami modernāka. Turpmāk sporta klubs būs pazīstams ar nosaukumu TM Gym.

Pilnmēness © DIENA

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.