Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Tuvplānā

Stundām ar parakstu tīkotājiem © DIENA

Ilggadējā Latvijas hokeja izlases zvaigzne Lauris Dārziņš savu pirmo Pasaules čempionātu aizvadīja 2006. gadā Rīgā, bet pagaidām vēl neprognozē, vai ar šī gada meistarsacīkstēm noslēgs apli - traumas iemācījušas nedomāt ilgtermiņā. Lauris izaudzis, uzsūcot ikvienu sīkumu no tā laika zvaigznēm, tādēļ uzbrucējam tagad nesagādā problēmas ilgi sniegt autogrāfus jauniešiem, kuri tiecas kļūt vismaz tikpat labi kā viņš.

Jāizskauž krāpšanās © DIENA

Pēdējā gada laikā ievērojami pieaugusi šaha popularitāte internetā, tomēr tam līdzi nāk blaknes – spēlētāji atrod dažādus radošus un ne tik radošus veidus, kā krāpties. Par to diskvalifikācijas piemērotas arī Latvijā, tomēr šobrīd nav vienots sodu mehānisms un uz klātienes turnīriem tās neattiecas.

Aizpeldēt no Krievijas uz ASV © DIENA

Savā dzimšanas dienā janvārī saņēmu oficiālu apstiprinājuma vēstuli, ka 2013. gadā notikušais peldējums pāri Beringa šaurumam no Čukotkas Krievijā uz Aļasku ASV, kurā piedalījos arī es, iekļauts Ginesa rekordu grāmatā. Kaut pagājuši jau septiņi ar pusi gadi, piedzīvotais joprojām ir spilgtā atmiņā.

Spoža sezonas izskaņa © DIENA

Sezonas pēdējais Pasaules kausa posms biatlonā Latvijas līdzjutējiem izvērtās ar dalītām emocijām - Andrejs Rastorgujevs tajā nepiedalījās dopinga pārkāpumu dēļ, Baiba Bendika nekvalificējās iedzīšanai, bet par abiem mūsu līderiem patīkami revanšējās 19 gadu vecā Sanita Buliņa, kura, būdama nekļūdīga šaušanā, izcīnīja 32. vietu sprintā, līdz ar to viņa ne tikai pirmoreiz karjerā guva kopvērtējuma punktus, bet vispār kvalificējās iedzīšanai, jo pirms tam augstākajā līmenī nebija sasniegusi pat labāko sešdesmitnieku. Alūksniete kļuvusi par pirmo Latvijas biatlona pārstāvi, kas vēl pirms 20. dzimšanas dienas tikusi Pasaules kausa četrdesmitniekā.

Noderīgs komandas biedrs © DIENA

Kaut allaž sapņojis kļūt par hokeja vārtsargu, carnikavietis Toms Skujiņš pusaudža gados sāka nodarboties ar riteņbraukšanu un šobrīd ir stabila Pasaules tūres vērtība, jau ceturto sezonu pārstāvot ASV komandu Trek-Segafredo. Tuvojoties arvien siltākiem laikapstākļiem, Toms iesaka nevis sekot līdzi profesionālajai riteņbraukšanai televizora ekrānos, bet līdzjutējiem pašiem kāpt uz velosipēda un doties izbraucienos.

D vitamīns, sliktas zivis un Covid-19 © DIENA

Aicinājums dzert D vitamīnu skan no katra mediķa, žurnāla un, šķiet, pat no gludekļa. Fakts, ka mums visiem trūkst saules vitamīna, zināms ļoti labi, un tas pat kļuvis par joku, ar ko paķircināt ofisa darbiniekus. Taču saņemam arī ziņas, ka uztura bagātinātāji nemaz nav tik nepieciešami, vajadzība pēc tiem ir reklāmas speciālistu radīta un vispār - ja veselīgi ēd, nekādas papildu ripas nevajag. Kā ir ar D vitamīnu? Vai tiešām gadsimtiem esam dzīvojuši svarīgas vielas iztrūkumā? Varbūt tas ir kārtējais modes kliedziens, kas pēc pāris gadiem aizmirsīsies?

Džudo ģimenes loceklis © DIENA

Džudo cīkstonis Andrejs Pabērzis nupat nosvinējis savu 13. dzimšanas dienu, bet jau ir ļoti patstāvīgs, apzinīgs un ar lieliem mērķiem. Viņš katru rītu pirms skolas dodas skriet, bet ārpus treniņiem kopā ar draugu trenē akrobātikas trikus, jo, lai džudo sasniegtu augstus rezultātus, nepieciešams būt ļoti vispusīgam. Tālāk stāsta pats jaunais džudists!

Ceļā pretim tautas mīlestībai © DIENA

Pēc kārtējās neveiksmīgās sezonas nacionālo futbola valstsvienību šogad gaida lieli mači un arī lieli svētki, atzīmējot Latvijas futbola federācijas (LFF) simtgadi. Jau šomēnes ar spēlēm pret spēcīgo Melnkalni, Nīderlandi un Turciju Latvijas izlase uzsāks 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru, turklāt uz atklāšanas cīņu plāno atgriezties Skonto stadionā, vēlāk gan dodoties atpakaļ uz savu pēdējo gadu mājvietu stadionā Daugava. Par izlases gatavību un apņēmību pirms jaunā cikla stāsta LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Olimpiskā iespēja © DIENA

Ja šogad izdosies aizvadīt Tokijas olimpiskās spēles, tajās debiju piedzīvos karatē, turklāt šobrīd izskatās, ka 2024. gada spēlēs Parīzē sporta veids vairs programmā iekļauts nebūs. Konkurence uz katrai svara kategorijai atvēlētajām desmit ceļazīmēm ir milzīga, bet uzskatu, ka kvalificēties ir iespējams pat vairākiem Latvijas sportistiem.

Treneris bargāks par tēti © DIENA

Par Latvijas U-13 čempionāta futbolā Attīstības grupas pagājušās sezonas rezultatīvāko spēlētāju kļuva joprojām vien 12 gadu vecais Jegors Olijars. Jaunais sportists, kura tēvs Staņislavs savulaik bija viens no pasaules labākajiem barjersprinteriem, cer kādreiz spēlēt Barcelona vai Turīnas Juventus komandā, bet vispirms vēl Rīgas Futbola skolas rindās jāattīsta savas stiprākās īpašības.