Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Sestdiena, 4. februāris
Veronika, Daila, Dominiks

Tuvplānā

Ātrākais rakešu sporta veids © DIENA

Augstus mērķus izvirzījis valsts šī brīža labākais jaunais badmintonists Toms Sala (15), vēloties kļūt par pirmo latvieti, kurš šajā sporta veidā piedalījies olimpiskajās spēlēs. Badmintons ir ātrākā rakešu spēle, tomēr, kā pamanījis jaunais talants, daudzi nemaz nezina, ka tas ir īsts sporta veids, līdz ar to zemā popularitāte ietekmē, piemēram, treniņu zāļu pieejamību. Jaunietis ir apņēmības pilns badmintonu Latvijā padarīt daudz plašāk pazīstamu. Plašāk par sevi stāsta viņš pats!

Kurā pusē ir misters Bahs? © DIENA

Oktobra vidū Dienvidkorejā notika Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas Ģenerālā asambleja. Vairākas valstis, tostarp Latvija, brīdināja – ja pasākumā piedalīsies agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji, tās to ignorēs. Krievi un baltkrievi Seulā bija, līdz ar to virkne Ziemeļeiropas un Centrāleiropas valstu asamblejā nepiedalījās.

Šorttreka uzliesmojums © DIENA

Jau vairāk nekā 20 gadu Latvijā pazīst aizraujošo šorttreku, kurā sportisti slido pa apli hokeja laukumā. Neskatoties uz to, ka iepriekšējās divās ziemas olimpiskajās spēlēs mūsu valsts atlēti tajā spēja izcīnīt vietas desmitniekā, viņus nevarēja pieskaitīt pie pašiem spēcīgākajiem slidotājiem pasaulē. Līdz šim. Šīs sezonas ievadā vienīgie Latvijas pieaugušo izlases sportisti Roberts Krūzbergs (21) un Reinis Bērziņš (21) veikuši ļoti strauju progresu un iekļuvuši pasaules elitē, turklāt pat tika mēģināts sasniegt jaunu pasaules rekordu. Vai mums ir cerība, ka latvieši izaugs par olimpiskā sporta veida superzvaigznēm?

Paaudžu maiņas novēlotie augļi © DIENA

Pēc uzvaras viesos pret Grieķiju Latvijas vīriešu basketbola izlase pārrakstījusi vēstures grāmatas, pirmoreiz kvalificējoties planētas meistarsacīkšu finālturnīram. Turklāt tas tika izdarīts vēl trīs kārtas pirms atlases cikla beigām. Kāds bijis Latvijas ilgais ceļš līdz šādam panākumam, ņemot vērā, ka iepriekšējos piecus gadus lielie basketbola forumi aizvadīti bez sarkanbaltsarkano dalības, un ko sagaidīt no FIBA Pasaules kausa izcīņas finālturnīra, kas pirmo reizi norisināsies uzreiz vairākās valstīs Āzijā – Japānā, Indonēzijā un Filipīnās?

Tīkla mārketinga tīklos © DIENA

Viņi ir skaisti, slaidi un veiksmīgi. ripo pa pilsētas ielām ar luksusa auto, ceļo uz ekskluzīviem galamērķiem, un, pats svarīgākais, viņiem ir liela, draudzīga ģimene. Vēlies tādu dzīvi? Kļūsti par biznesa partneri, iegādājoties uztura bagātinātāju starta komplektu 300 eiro vērtībā. tikai neuzdod liekus jautājumus, vai šie uztura bagātinātāji ir efektīvi.

Futbola Disnejlenda klātienē © DIENA

"Argentīna un Mesi pa kreisi, Francija un Mbapē pa labi. lūgums neveidot rindas un ieņemt vietas atbilstoši nopirktajām biļetēm." šādi kompaktajā pasaules kausa turnīrā varētu spēļu dienā skanēt paziņojums Kataras metro. Futbols uz katra stūra un visās pieejamajās devās – kas var būt labāk? Turnīrs, kas risinās mūsdienīgās pasaules vērtībām atbilstošā valstī!

Volejbola svētki gada nogalē © DIENA

Latvijas labākās volejbola komandas 16. un 17. decembrī Rimi Olimpiskajā centrā Rīgā noskaidros Cewood Latvijas kausa ieguvējus. Turklāt paralēli Latvijas kausu izspēlēs arī jaunatnes volejbolisti un pludmales volejbolisti, līdz ar to šī sporta veida svētkos piedalīsies ap 600 dalībniekiem. Par gaidāmajām sacensībām stāsta Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Arnis Tunte

Paaudžu maiņa renē © DIENA

Decembris Latvijas sportā ierasti saistās ar samērā īsās, bet intensīvās renes sporta veidu sezonas pirmo daļu. Tomēr šo ziemu sporta līdzjutēji sagaida ar neierastām emocijām, jo pirmoreiz ilgu gadu laikā neviens mūsējais nestartē nedz Pasaules kausa apritē skeletonā, nedz bobslejā, līdz ar to visas cerības jāliek uz kamaniņu sportu.

Futbols bez cilvēktiesībām © DIENA

Salīdzinot ar daudzām citām nozarēm, profesionālais un komercializētais sports cilvēktiesību jomā vēl nevar lepoties ar pilnīgām, skaidrām un visiem saprotamām garantijām. Mēnesī, kad Katarā sākas FIFA Pasaules kauss, cilvēktiesību tēma vispirms asociējama ar neskaitāmiem ziņojumiem par imigrantu strādnieku necilvēcīgajiem darba apstākļiem futbola stadionu būvniecības procesā. Kataras ēnā nedrīkst aizmirst, ka cilvēktiesības sportā izpaužas arī, piemēram, godīgā un sportistu intereses respektējošā dopinga procedūrā, taisnīga atalgojuma izmaksā, adekvātā medicīnas aprūpē, pietiekamā atpūtas laikā un vēl simtiem citos veidos, tomēr šoreiz ieskatīsimies tieši Pasaules kausa piemērā.

Piepildīt sapni, aizejot no darba © DIENA

Jau divas reizes dzīvē esmu aizgājis no stabila darba, lai pievērstos tam, kas ir tuvāk sirdij, – savai kaislībai pret riteņbraukšanu. Iepriekšējo reizi to paveicu šī gada pavasarī, pievienojoties uzņēmumam HC Bike Tours, kurā organizējam velobraucienus pa visu Eiropu. Nesen vienā no šādiem braucieniem piedalījās riteņbraukšanas zvaigznes, kuru vārdi komentārus neprasa, – Lenss Ārmstrongs, Bredlijs Viginss, viņa dēls Bens Viginss, kurš jau kļuvis par Eiropas čempionu, Jans Ulrihs, Džordžs Hinkapijs un Marks Kavendišs.