Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tuvplānā

Ierakstīt vārdu vēsturē © DIENA(3)

15 gadu vecā Santa Stepulāne jau divus gadus pēc kārtas kļuvusi par Latvijas čempioni mākslas vingrošanā. Viņa apzinās, ka vingrotājas karjera nebūs ļoti ilga, bet līdz tam jaunās ogrēnietes mērķis ir ierakstīt savu vārdu sporta vēsturē. Stāsta viņa pati!

Ar trim lauztām ribām: Ārstu nevīžība izglābj © DIENA(5)

Augusta centrālais sporta notikums Latvijā bija nedēļas laikā aizvadītie trīs Pasaules čempionāta posmi motokrosā. Tiem paralēli notika arī sacensības jaunizveidotajā EMX Open klasē. Stāsta Toms Macuks, kurš pirmajā posmā uzvarēja abos braucienos, bet jau otrajā salauza trīs ribas. Neskatoties uz to, viņš saglabā reālas cerības uz titulu.

Sports kā atspēriens turpmākajai karjerai © DIENA(5)

Daudzi bērni sapņo kļūt par superzvaigznēm sportā, bet tas izdodas vien ļoti mazai daļai. Ja jaunatnes gados esi sportam veltījis daudz laika, pārtrūkstot karjerai, var nolaisties rokas. Tomēr Latvijā atrodami piemēri, kad savulaik talantīgs sportists gūst augstus panākumus pavisam citā dzīves jomā, līdzi paņemot labākās īpašības, kuras iemācījusi iepriekšējā karjera. Šoreiz iepazīsimies ar trim šādiem stāstiem – kā golfa spēlētājs kļuvis par mūziķi, augsta līmeņa futbolists – par šefpavāru, kā arī par šķietami ļoti atšķirīgu nodarbju – boksa un teātra – apvienošanu.

Bērnu tiesības sportā © DIENA

Jauns mācību gads, jauna uzņemšana sporta skolās. Tradicionālajos sporta veidos turpinās dominēt ieradumi un izkoptas shēmas. Jaunajos sporta veidos (piemēram, koronavīrusa karantīnas laikā uzplaukušajā kibersportā) daudzas atziņas vēl jāizkopj. Tāpat kā vecākiem, kuri pirmo reizi atdod bērnu sporta skolā ar domu, ka viņu atvasei vienkārši jāaug un jāattīstās kā garīgi, tā fiziski. Bez domas par nokļūšanu profesionālajā sportā.

Unikālā Latvija © DIENA

Testi testu galā, nemitīga veselības stāvokļa uzraudzība un stingri noteikumi sportistiem, personālam un pasākumu apmeklētājiem. Tāda ir jaunā realitāte, rīkojot augsta līmeņa starptautiskas sporta sacensības. Gana labvēlīgās epidemioloģiskās situācijas dēļ Latvija izvirzījusies starp pirmrindniecēm sporta sezonas atsākšanā, tomēr maču rīkotāji uzsver – viss jādara ar papildu atbildību un uzmanību, lai neradītu pamatu Covid-19 vīrusa uzliesmojumam mūsu valstī.

Piecas lodes vēderā © DIENA

Šī gada martā pēc konflikta tiku sašauts, tomēr tas mani nav apturējis – jau labu laiku esmu atsācis treniņus ringā un mani mērķi turpmākajā karjerā ir visaugstākie. Jūs par Daņiku vēl dzirdēsiet, iespējams, pat UFC ringā.

Spēlē jēlu spēli © DIENA(3)

Lieliski bija laiki, kad uz nogrimušā Liepājas metalurga bāzes izdevās glābt pilsētas futbolu un radīt FK Liepāja. Tur visi bija savējie – vadību uzņēmās Māris Verpakovskis, par galveno treneri iecēla Viktoru Dobrecovu. Tieši viņš bija iniciators kluba radīšanai un pierunāja iesaistīties Māri.

"Bija jātulko pat trenera lamāšanās!" Raita Ivanāna spilgtākie komandas biedri © DIENA(2)

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valdou laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligājiem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņa saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds bijušajam hokejistam Raitim Ivanānam.

Pieņemta starp vīriem. 14 gadus jaunā rallijkrosiste Maija Stakena © DIENA(1)

Jūlijā Biķernieku trasē ar pārsteigumu sākās Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta sezona, prestižajā Super 2000 klasē uzvaru izcīnot 14 gadu vecajai Maijai Stakenai, kurai tās bija pirmās rallijkrosa sacensības karjerā. Jaunā sportiste saka, ka meitenei autosportā būt ir forši, un aicina tajā iesaistīties arī citas daiļā dzimuma pārstāves.

Cīņa par Rīgu © DIENA

Vasaras visvairāk gaidītais mačs Optibet futbola virslīgā – RFS pret Riga. Divu kvalitatīvu Latvijas klubu tikšanās nevar atstāt vienalīdzīgu nevienu līdzjutēju. Sezonas pirmajā tikšanās reizē čempione Riga bija pārāka ar 2:1 un vēl vairāk uzkarsēja intrigu čempionātā, jo pirms tam bija pamanījusies zaudēt Spartakam. Bet kas notika RFS spēlētāju galvās? Vārds vienam no komandas līderiem Robertam Savaļniekam.