Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tuvplānā

Puķu kurjers © DIENA

Pēdējā spēle Superlīgā mums bija 22. februārī, bet vēl 7. martā notika pārbaudes mačs pret Cīrihes Grasshoppers. Kopš tā laika neesam ne spēlējuši, ne kopā trenējušies. Šobrīd nodarbības risinās pa grupām, bet valsts mums maksā dīkstāves pabalstu. Ja atsāksim pilnvērtīgi trenēties, algu atkal vajadzēs maksāt klubam. Šobrīd saņemu 80% no savas pilnās algas. Esmu pretimnākošs, jo saprotu, ka ciešam visi, un šajā situācijā ir tikai normāli klubam palīdzēt.

Sektors pagalmā © DIENA

Karantīnas laikā uzbūvēju savu kārtslēkšanas sektoru. Jo gribas lēkt! Vismaz vienreiz nedēļā tas jādara, citādi man grūti dzīvot.

Vasaras izklaide brīvā dabā © DIENA

Tenisa, badmintona un skvoša apvienojums, kas ērti spēlējams ārā uz jebkāda seguma,turklāt spēlētāji vīrusa laikam atbilstoši atrodas vismaz 12 metru viens no otra. Par krosmintonu, kas Latvijā pazīstams vien aptuveni desmit gadu, tomēr mūsu sportisti jau cīnās par godalgām pasaules mērogā, stāsta Latvijas Krosmintona federācijas prezidents Mārtiņš Žogots.

Leģendu rādītais piemērs. Kaspara Daugaviņa trīs spilgtākie komandas biedri © DIENA

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valdou laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligājiem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņa saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds hokejistam Kasparam Daugaviņam.

Pleinics: Nav stratēģijas, līderu un rīcības © DIENA(3)

Nevarētu teikt, ka esmu pavasara fans. Tāpat nevar apgalvot, ka es stāvētu pie Saeimas ar plakātu, lai atceļ pavasari, gadījumā, ja kāds aicinātu pievienoties šādai iniciatīvai. Viss ir vienkārši – pavasaris dabā un basketbola pavasaris nav viens un tas pats.

10 km dēļ neslapinās kurpes © DIENA(5)

Šis pavasaris ultramaratonu skrējējiem sanācis ļoti kluss – vispirms marta beigās nenotika 12 stundu skrējiens Pārspēj sevi, arī aprīlis diemžēl bija tukšais mēnesis, maijā Rīgā biju ieplānojusi savu pirmo maratonu, kas atkal nesanāca. Tāpēc izlēmu, ka jāpiesakās sacensībām Supervaroņu Backyard ultra, kur reizi stundā jānoskrien 6,706 kilometri.

Ar darbu nopelnīts veiksmes stāsts. Jāni Lūsi pieminot © DIENA

Latvijas sporta leģenda Jānis Lūsis aprīļa nogalē 80 gadu vecumā devās mūžībā. Visa kaluma medaļas olimpiskajās spēlēs, divreiz labots pasaules rekords, četri Eiropas čempionāta zelti un 45 uzvaru sērija augstākā līmeņa sacensībās – Lūša panākumi patiešām bija iespaidīgi. 1987. gadā Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) savā 75 gadu jubilejas aptaujā Lūsi atzina par pasaules visu laiku labāko šķēpmetēju

Starp uzplaukušajiem un pazudušajiem talantiem © DIENA

Svilpienu un ūjināšanas pavadījumā pirms pieciem gadiem Bruklinā notikušajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jauno spēlētāju draftā slaidais liepājnieks Kristaps Porziņģis tika aizrunāts Ņujorkas kluba Knicks paspārnē un kļuva par līdz šim visaugstāk novērtēto Baltijas basketbola talantu. Vēl pāragri vērtēt, cik dziļas pēdas 2015. gada "izlaidums" atstās pasaules spēcīgākās basketbola līgas vēsturē, tomēr pirmie soļi gana spilgti norādījuši virzienu, kādā virzās šo talantu karjera. Sporta Avīze ielūkojas pirmo šī drafta numuru un spilgtāko pēc viņiem izvēlēto basketbolistu karjeras ievadā.

Sporta komercvērtības aizsardzība © DIENA

Ja sporta superzvaigznes par reklāmu nopelna vairāk, nekā saņem algā, kāpēc viņi paliek sportā? Panākumi sportā ir tikai puse no finanšu veiksmes stāsta augsta līmeņa (un ne tikai) sportistiem. Otra banknotes puse balstās čempionātu rīkotāju stingrajos noteikumos par jebkādu audiovizuālo materiālu izmantošanu – attēli, ieraksti, atribūtika u. c. atpazīstamības objekti. Aktīva darbība ar komerctiesībām un to pārzināšana papildus tehniskai sportiskās puses sarīkošanai ir pamats sponsoru vēlmei maksāt, lai reklamētos ar slavenu, veiksmīgu un uzvarošu sportistu palīdzību.