Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Tuvplānā

Kazakevičs: Soli pa solim © DIENA(1)

Pārliecība un ticība saviem spēkiem – šie faktori nereti ir izšķiroši sportā. Šie faktori var likt svaru kausiem nosvērties uz vienu vai otru pusi, ja citi elementi ir līdzvērtīgi. To apzinoties, kā vienu no pirmajiem uzdevumiem Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera amatā izvirzīju panākt to, ka spēlētāji atkal sev tic, dodas laukumā ar pārliecību, nevis ar bailēm atkal vilties sevī un sarūgtināt līdzjutējus.

Ar kājām uz Daugavpili © DIENA

Augusta sākumā 42 stundu laikā noskrēju no Rīgas līdz Daugavpilij, kas Latvijā paveikts pirmoreiz. Šī ir ļoti aizraujoša distance, un jau nākamgad plānojam skrējienu izveidot kā sacensības.

Sniegt motivāciju sportotājiem © DIENA

Katru vasaru, atrodoties Latvijā, apmeklēju blakus Mūkusalas biznesa centram esošo sporta zāli TM Fighting Gym (Dēļu ielā 4d), jo tajā ir pozitīva aura, enerģija un apkārt esošie cilvēki rada ģimenisku atmosfēru. Tagad esmu iesaistījies sporta zāles vadībā. Augustā veicām rekonstrukciju un kopš septembra zāle sportotājiem pieejama ievērojami modernāka. Turpmāk sporta klubs būs pazīstams ar nosaukumu TM Gym.

Pilnmēness © DIENA

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.

Ierakstīt vārdu vēsturē © DIENA(3)

15 gadu vecā Santa Stepulāne jau divus gadus pēc kārtas kļuvusi par Latvijas čempioni mākslas vingrošanā. Viņa apzinās, ka vingrotājas karjera nebūs ļoti ilga, bet līdz tam jaunās ogrēnietes mērķis ir ierakstīt savu vārdu sporta vēsturē. Stāsta viņa pati!

Ar trim lauztām ribām: Ārstu nevīžība izglābj © DIENA(5)

Augusta centrālais sporta notikums Latvijā bija nedēļas laikā aizvadītie trīs Pasaules čempionāta posmi motokrosā. Tiem paralēli notika arī sacensības jaunizveidotajā EMX Open klasē. Stāsta Toms Macuks, kurš pirmajā posmā uzvarēja abos braucienos, bet jau otrajā salauza trīs ribas. Neskatoties uz to, viņš saglabā reālas cerības uz titulu.

Sports kā atspēriens turpmākajai karjerai © DIENA(5)

Daudzi bērni sapņo kļūt par superzvaigznēm sportā, bet tas izdodas vien ļoti mazai daļai. Ja jaunatnes gados esi sportam veltījis daudz laika, pārtrūkstot karjerai, var nolaisties rokas. Tomēr Latvijā atrodami piemēri, kad savulaik talantīgs sportists gūst augstus panākumus pavisam citā dzīves jomā, līdzi paņemot labākās īpašības, kuras iemācījusi iepriekšējā karjera. Šoreiz iepazīsimies ar trim šādiem stāstiem – kā golfa spēlētājs kļuvis par mūziķi, augsta līmeņa futbolists – par šefpavāru, kā arī par šķietami ļoti atšķirīgu nodarbju – boksa un teātra – apvienošanu.

Bērnu tiesības sportā © DIENA

Jauns mācību gads, jauna uzņemšana sporta skolās. Tradicionālajos sporta veidos turpinās dominēt ieradumi un izkoptas shēmas. Jaunajos sporta veidos (piemēram, koronavīrusa karantīnas laikā uzplaukušajā kibersportā) daudzas atziņas vēl jāizkopj. Tāpat kā vecākiem, kuri pirmo reizi atdod bērnu sporta skolā ar domu, ka viņu atvasei vienkārši jāaug un jāattīstās kā garīgi, tā fiziski. Bez domas par nokļūšanu profesionālajā sportā.

Unikālā Latvija © DIENA

Testi testu galā, nemitīga veselības stāvokļa uzraudzība un stingri noteikumi sportistiem, personālam un pasākumu apmeklētājiem. Tāda ir jaunā realitāte, rīkojot augsta līmeņa starptautiskas sporta sacensības. Gana labvēlīgās epidemioloģiskās situācijas dēļ Latvija izvirzījusies starp pirmrindniecēm sporta sezonas atsākšanā, tomēr maču rīkotāji uzsver – viss jādara ar papildu atbildību un uzmanību, lai neradītu pamatu Covid-19 vīrusa uzliesmojumam mūsu valstī.

Piecas lodes vēderā © DIENA

Šī gada martā pēc konflikta tiku sašauts, tomēr tas mani nav apturējis – jau labu laiku esmu atsācis treniņus ringā un mani mērķi turpmākajā karjerā ir visaugstākie. Jūs par Daņiku vēl dzirdēsiet, iespējams, pat UFC ringā.