Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Tuvplānā

Spēlē jēlu spēli © DIENA(3)

Lieliski bija laiki, kad uz nogrimušā Liepājas metalurga bāzes izdevās glābt pilsētas futbolu un radīt FK Liepāja. Tur visi bija savējie – vadību uzņēmās Māris Verpakovskis, par galveno treneri iecēla Viktoru Dobrecovu. Tieši viņš bija iniciators kluba radīšanai un pierunāja iesaistīties Māri.

"Bija jātulko pat trenera lamāšanās!" Raita Ivanāna spilgtākie komandas biedri © DIENA(2)

Komandu sporta veidos profesionālās karjeras līkloči bieži vien ļauj nokļūt neparastās vietās un liek meklēt kopīgu valdou laukumā ar visdažādākajiem cilvēkiem. Latvijas sportisti cīnījušies plecu pie pleca ar esošām, bijušām un topošām superzvaigznēm, huligājiem laukumā un ārpus tā, klusajiem ūdeņiem, balamutēm un cīņa saucējiem, arī vienkārši kolorītām personībām. Rubrikā Trīs komandas biedri aicinām nosaukt spilgtākos kolēģus karjeras gaitā. Šoreiz vārds bijušajam hokejistam Raitim Ivanānam.

Pieņemta starp vīriem. 14 gadus jaunā rallijkrosiste Maija Stakena © DIENA(1)

Jūlijā Biķernieku trasē ar pārsteigumu sākās Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionāta sezona, prestižajā Super 2000 klasē uzvaru izcīnot 14 gadu vecajai Maijai Stakenai, kurai tās bija pirmās rallijkrosa sacensības karjerā. Jaunā sportiste saka, ka meitenei autosportā būt ir forši, un aicina tajā iesaistīties arī citas daiļā dzimuma pārstāves.

Cīņa par Rīgu © DIENA

Vasaras visvairāk gaidītais mačs Optibet futbola virslīgā – RFS pret Riga. Divu kvalitatīvu Latvijas klubu tikšanās nevar atstāt vienalīdzīgu nevienu līdzjutēju. Sezonas pirmajā tikšanās reizē čempione Riga bija pārāka ar 2:1 un vēl vairāk uzkarsēja intrigu čempionātā, jo pirms tam bija pamanījusies zaudēt Spartakam. Bet kas notika RFS spēlētāju galvās? Vārds vienam no komandas līderiem Robertam Savaļniekam.

BMX, bobslejs vai triatlons? © DIENA

Jūlija vidū izcīnīju otro vietu SMScredit. lv BMX čempionāta šīs sezonas pirmajā posmā, bet nedēļu vēlāk Smiltenē aizvadīju savu pirmo triatlonu mūžā. Esmu izlēmis, ka gaidāmajā ziemā bobslejā nestartēšu, pilnībā koncentrējoties uz cīņu par olimpisko ceļazīmi BMX.

Kā bads par modes lietu kļuva © DIENA(3)

Šoreiz mūsu redzeslokā nonācis kaut kas pavisam interesants: bads. Kurš gan būtu domājis, ka cilvēcei, kas pārtikas trūkuma dēļ apdraudēta bijusi ne reizi vien, badoties kļūs stilīgi.

Totalizatoru sērga Latvijas futbolā © DIENA(2)

Bija laiki, kad starp Latvijas futbolu un manipulācijām ar spēļu rezultātiem varēja likt vienādības zīmi, un daudzi šī iemesla dēļ stadioniem meta līkumu. Par laimi, pēdējos gados Virslīgas čempionātā varam vērot tīrāku un kaislīgāku futbolu, bet tas nenozīmē, ka jāaizmirst par cīņu pret totalizatoru sērgu. Jo tā var atgriezties. Sporta Avīze atskatās uz lielākajiem skandāliem Latvijas futbolā pēdējo divu desmitgažu laikā.

Pandēmijas laikā iegūst maģistra grādu © DIENA(4)

Kaut arī vairākums iestāžu bija slēgtas, tomēr pandēmijas laikā varēju trenēties. Daugavpils pašvaldība man izveidoja īpašus apstākļus, kas ļāva darboties individuāli, turklāt jau no februāra pie mums iesprūda mans baltkrievu sparingpartneris. Protams, pandēmijas laiks ļoti ietekmēja, jo nezinājām, kam īsti gatavojamies. Tāpēc vairāk trenējāmies tikai fiziskās formas uzturēšanai. Gada otrajā pusē sacensības varētu atgriezties un pastāv varbūtība, ka notiks arī pasaules čempionāts.

Pārmaiņas dzīvē atnes medaļas © DIENA

Pagājušās sezonas laikā pēc ilgām pārdomām izlēmu veikt nopietnas izmaiņas personiskajā dzīvē, un tas noveda pie ļoti pozitīviem rezultātiem sportā – pirmoreiz karjerā uzvarēju Pasaules kausa posma individuālajās sacensībās un ar Latvijas izlasi tiku pie sudraba medaļas pasaules čempionāta stafetē. Šobrīd esam sākuši gatavošanos jaunajai sezonai.