Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Piektdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Tuvplānā

Ar olimpisko sapni © DIENA

Uz iekļūšanu 2028. gada Losandželosas olimpisko spēļu programmā nopietni cierē Ziemeļamerikā ļoti populārais lakross, kas jau 20 gadu tiek attīstīts arī pie mums. Šovasar Latvijas sieviešu izlasi trešo reizi vēsturē sagaida starts pasaules čempionātā, bet Latvijas U21 vīru izlase piedzīvos debiju starp planētas spēcīgākajām junioru valstsvienībām. Kas tad īsti ir lakross un kāds šobrīd ir tā attīstības līmenis mūsu valstī?

Starp zvaigznēm nepazūd © DIENA

Latvijas basketbols otro pavasari pēc kārtas bija pārstāvēts cīņā par godalgām šī sporta veida prestižākajā Eiropas klubu turnīrā ULEB Eirolīgā. Rolandam Šmitam un Barca arī šoreiz finālsacensībās neizdevās apliecināt favorītu statusu un Belgradā nācās samierināties ar bronzas godalgām, tomēr vēl ne tik sen šāda iespēja mūsu valsts sportistiem nebūt nebija ikdiena. Šajā gadsimtā līdz pat 2016. gadam Latvijas basketbolistiem Eirolīgas pusfināls bija nesasniegta robeža, kaut arī turnīrā, kopš tas tiek izspēlēts ULEB paspārnē, savu spēkus izmēģinājuši jau 24 mūsējie. Ieskatījāmies, desmit, mūsuprāt, spilgtākajos Latvijas pārstāvjos kontinenta klubu basketbola elitē.

Gulēt blakus kalašņikovam © DIENA

Smagākais lēmums, kādu jebkad dzīvē nācies pieņemt, Sporta Avīzei atzīst bijušais ukraiņu tenisists Sergijs Stahovskis, kurš īsi pēc Krievijas nepamatotās invāzijas Ukrainā atstāja savu sievu un trīs bērnus, lai dotos aizstāvēt savu dzimteni no okupantiem. Četru ATP titulu īpašnieks un Vimbldonā Rodžeru Federeru vēsturiski uzvarējušais ukrainis neslēpj - viņa paveicies, ka šobrīd ir dzīvs.

Riteņbraukšanas svētki Kuldīgā © DIENA

No 19. līdz 26. jūnijam Kuldīgā un tās apkārtnes ceļos gaidāms Baltijas čempionāts riteņbraukšanā, pulcējot visu trīs valstu labākos sportistus. Par vērienīgākajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām mūsu valstī gandrīz 20 gadu laikā stāsta Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Mazs zobrats F-1 karavānā © DIENA

2020. gada decembrī Pirmās formulas kalendārā pirmoreiz vēsturē bija iekļauts posms Saūda Arābijā, un tajā strādāju arī es – komandā, kas nodrošināja izklaides mākslinieku pieredzi. Šogad šīs sacensības risinājās jau otro reizi, turklāt mani uzaicināja arī uz Formulas E čempionāta etapiem.

Izbaudīt ātrumu un iebortēt © DIENA

Par vienu no šīs sezonas Latvijas hokeja čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem U-15 vecuma grupā kļuva 13 gadu vecais Olivers Mūrnieks, kurš paralēli spēlēja arī U-17 ieskaitē, spēkojoties ar vairākus gadus vecākiem pretiniekiem. Jaunais centra uzbrucējs izbauda hokejā valdošo ātrumu, tomēr paralēli atzīst, ka vēl nepieciešams daudz strādāt pie slidošanas prasmju uzlabošanas. Vairāk stāsta pats jaunais talants!

Pārkāpumi sportā © DIENA

Savainojumi ir ikdienišķa profesionālā sporta sastāvdaļa. Tik ļoti ikdienišķa, ka bieži vien bijušie sportisti nevēlas savus bērnus uz to virzīt, lai tikai pasargātu pēcnācēju veselību, bet vai profesionālajam sportam būtu jābūt traumatiskam? Tāpat arī šajā kontekstā var jautāt - vai profesionālam sportistam pienākas samaksa par lazaretē pavadīto laiku? Šoreiz juridiski apskatīsim arī neatbildamo jautājumu par pareizu interpretāciju starp parastu sporta savainojumu un likumpārkāpumu un, ieskatoties treniņdarba problēmās, aplūkosim pāris apbēdinošu tiesvedību tepat Latvijas tiesās saistībā ar pārkāpumiem pret bērnu veselību sportā.

Formula 1. Lielāka, labāka, bagātāka © DIENA

Formulas 1 čempionāts šobrīd piedzīvo iespaidīgu popularitātes kāpumu, kādu iepriekš varbūt varēja novērot Mihaela Šūmahera vai Airtona Sennas laikos. Taču tas nav saistīts ar vienu pilotu, personāžu vai varoni, kura ēra pēc pāris gadiem varētu beigties, bet gan jauno čempionāta īpašnieku pārdomātu rīcību un visaptverošām izmaiņām. Netflix seriāls, ASV iekarošana, efektīvs biznesa modelis, sistemātiska līdzjutēju izglītošana un jaunā tehniskā ēra ir galvenie stūrakmeņi, uz kuriem balstās sacensību šodienas atpazīstamība un rītdienas potenciāls.

Nebeidzamais murgs © DIENA

Ļoti silta un pretimnākoša valsts, tā par Ukrainu, kurā jau trešo mēnesi turpinās nežēlīgs un negodīgs karš, saka gandrīz ikviens, kurš tajā pavadījis ilgāku vai mazāku savas dzīves nogriezni. Latvija turpina pārdzīvot un, cik vien spēj, palīdzēt valstij, kas par mums visiem cīnās pret agresoru. Šoreiz runājam gan ar cilvēkiem, kuri Ukrainā pavadījuši ilgus gadus, gan ukraiņu tenisisti, kurai ar ģimeni nācies nobāzēties Latvijā, gan arī cilvēku, kurš Ukrainas neatkarības cīņā piedalās klātienē.

Rīgas Dinamo piespiedu gaidītā aiziešana © DIENA

Ne vienmēr profesionāli sportisti noslēdz karjeru, kad pienācis īstais laiks. Sākas sevis mānīšana, ka vēl mazliet varu, tomēr pienesums laukumā, trasē, baseinā vai citā sporta skatuvē vairs nav jēdzīgs. Neizprotama loma sportiskajā ziņā pēdējos gados bija arī Rīgas Dinamo komandai, bet kā Krievijas maigās varas rupors tā savu lomu paveica.