Pilsētas centrā gan policisti ik pa brīdim no kanāla izzvejo pa kādam pārgalvim, nesen bijis arī kāds jauneklis, kurš pēc strīda ar draudzeni ielēcis Daugavā, bet policisti viņu izvilkuši, stāsta Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Edgars Rudzītis.
Pagājušajā sezonā glābēji piecās peldvietās izglābuši 15 cilvēkus, pirmo palīdzību snieguši 80 cilvēkiem, kā arī atraduši 13 nomaldījušos bērnus.
Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika par noslīkušajiem Rīgā un reģionā nav atsevišķi sadalīta pa sezonām, ir tikai kopējie dati - pērn no ūdenstilpēm izcelti 39 noslīkušie, arī no Daugavas Rīgas teritorijā, Linezera, Neriņas upes Babītes novadā u. c., bet šogad kopš gada sākuma Rīgā un Rīgas reģionā bijuši jau 17 noslīkušie, bet šim skaitlim, visticamāk, nav sakara ar peldsezonu.
Par alkohola lietošanu ūdenstilpju tuvumā policijas pārstāvis norāda, ka visbiežāk atpūtnieki karstajā laikā nāk pie ūdeņiem ar aliņiem, dāmas ar sidru, nevis, piemēram, minerālūdeni.
Tieši tie ir mānīgie dzērieni, no kuriem reibonis iestājas nemanot.
Lielākās nepatikšanas alkohola lietošanas dēļ ir tieši jūlijā, kad glābējiem nākas glābt arī nakts peldēs devušos iereibušus cilvēkus, kaut arī oficiālais glābšanas dienesta darbalaiks ir no 10.00 līdz 22.00.
Glābējiem ir arī policijas darbinieku tiesības, tāpēc viņiem ir tiesības pateikt, ka cilvēki ir sareibuši par daudz. Ar cik cilvēkiem katru dienu tiek veiktas šādas pārrunas, ikdienā uzskaitīts netiek. Pašvaldības policija vasarā uz atpūtas vietām norīko tos policistus, kas ir atslogoti, jo nav jādežurē pie skolām, stāsta E. Rudzītis.
Katrā vietā patruļas norīko atkarībā no atpūtnieku pieplūduma, piemēram, pie Juglas ezera, kur ir vairākas neoficiālās peldvietas, var tikt norīkota kājnieku patruļa uz visu dienu, bet citās vietās policisti divas reizes dienā piebrauks ar mašīnu, apskatīsies, vai viss kārtībā, un dosies prom.
E. Rudzītis uzsver, ka katru reizi, kad cilvēki dodas peldēties, ir jāpārliecinās, vai, piemēram, ierastajā bedrē, kur gadiem ilgi ir lēkts uz galvas, pa nakti nav atpeldējis kāds baļķis.
Vasaras brīvlaikā atpūtas vietās strādāt palīdz arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļa, un viņi pārbauda nepilngadīgo uzvedību - smēķēšanu un alkohola lietošanu.