Lavīnveida kustību izraisīja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) 25. janvāra paziņojums, kurā tika aicināts meklēt ceļus, kā uz olimpiskās takas uzvirzīt agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistus. Nu jau pagājis mēnesis kopš šī aicinājuma, un viedokļu apmaiņā ierautas augstākā līmeņa amatpersonas.
SOK uzsver, ka pirms sava paziņojuma konsultējusies ar organizācijas locekļiem, sportistu pārstāvjiem, starptautiskajām sporta veidu federācijām un nacionālajām olimpiskajām komitejām. Lielākā daļa konsultācijās iesaistīto pušu piekritušas, ka saskaņā ar Olimpisko hartu ir jāciena visu sportistu tiesības, izslēdzot diskrimināciju, un valdības nedrīkstētu izlemt, kuri sportisti var piedalīties sacensībās un kuri ne. Tāpat konsultāciju procesā esot nonākts pie secinājuma, ka nevienam sportistam nevajadzētu liegt piedalīties sacensībās, šādu liegumu pamatojot tikai ar viņa pilsonību.
Tomēr te vērts atzīmēt, ka SOK organizācijā ir 206 nacionālās olimpiskās komitejas. Maz ticams, ka SOK vadība un tās prezidents Tomass Bahs tiešām uzklausījuši kaut pusi no organizācijas biedriem, un asā pretreakcija skaidri norāda uz lielas daļas pasaules valstu neapmierinātību ar sporta vadošās organizācijas "pētījuma" virzienu.
FEDERĀCIJĀM JĀIZLEMJ
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 24. februāra - 2. marta numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!