Ziemassvētku vakarā jeb 24. decembrī sacensības Rietumu (nosacīti kristīgajā) pasaulē netiek rīkotas, taču jau nākamajā dienā laukumos atgriežas gan Nacionālās basketbola līgas (NBA), gan Nacionālās futbola līgas (NFL) spēlētāji. Jau pēc dienas spēles atsākas Nacionālajā hokeja līgā (NHL), tāpat sākas ļoti intensīvs spēļu nogrieznis par pasaules labāko futbola līgu uzskatītajā Anglijas premjerlīgā.
Gada nogalē apgriezienus nemazina vairāku ziemas sporta veidu sacensību rīkotāji. Izņēmums gan šajā gadījumā ir ledus renes sporta veidi, arī biatlons, kuru pārstāvjiem dots ilgāks laiks atpūtai. Taču daudziem nākas iziet uz starta arī Vecgada vakarā vai jaunā gada pirmajā dienā, un viņi šos svētkus īsti nejūt. Klimatisko apstākļu dēļ ziemas guļā dodas vairums Eiropas ziemeļu valstu futbola klubu, taču jaunā Eirokausu izspēles kārtība šajā ziņā arī ieviesusi savas korekcijas.
ZIEMASSVĒTKU SPĒLES
Sports jau sen kļuvis par daļu no izklaides industrijas, un tieši tā to uztver Ziemeļamerikas lielāko un bagātāko profesionālo līgu vadītāji, norāda ESPN. 24. decembra vakaru arī Atlantijas okeāna viņā pusē ierasts pavadīt ģimenes lokā un pieklusinātā atmosfērā, taču jau nākamajā dienā sabiedrība pieprasa ne tikai maizi, bet arī izklaides. Un tādas tiek piedāvātas skaļi izreklamētu NBA vai NFL spēļu veidā. Tie, kuriem palaimējies nopirkt nebūt ne lētās biļetes uz šiem mačiem, bieži vien neatminas spēļu rezultātu, vairāk jūsmojot par Ziemassvētku tirdziņiem un izpārdošanām raksturīgajām ārišķībām. Taču netrūkst arī īstu līdzjutēju, kuriem jau vasarā, kad tiek izsludināti regulārās sezonas kalendāri, ir skaidrs, ka viņi konkrēto spēli vēros vai nu klātienē, vai arī pie televizoru ekrāniem, vai vismaz pannas izmēra viedtālrunī.
Interesanti, ka savulaik (pagājušā gadsimta divdesmitajos gados) Ziemassvētku spēļu tradīciju sāka NHL, taču jau kopš 1971. gada šīs līgas hokejistiem brīvdienas ir gan 24., gan 25. decembris, raksta Hockey News. Un šādam lēmumam nav nekādas saistības ar vēlmi atpūtināt spēlētājus. Profesionālajās līgās valda biznesa likumi, un, ņemot vērā, ka hokejs popularitātes ziņā atpaliek no amerikāņu futbola, basketbola vai beisbola, tika secināts, ka konkurēt par ievērojamu skatītāju auditoriju tieši svētkos nav īpašas jēgas.
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 19. decembra - 8. janvāra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!

