Pirmais cilvēks Latvijas Reģionu apvienībā (LRA) ir tās līderis Mārtiņš Bondars. Reizēm pat ir iespaids, ka arī vienīgais. Ar politiku nesaistītiem cilvēkiem diez vai būtu viegli uzreiz nosaukt vēl kādu apvienības pārstāvi bez Bondara. Viņš tiešām ir atpazīstams un ar lielu potenciālu iegūt vēlētāju atbalstu, kā to uzsver politiķa kolēģi. To LRA un partija Latvijas attīstībai (LA), kuru kopīgajā sarakstā Bondars būs ar pirmo numuru, novērtēja, un, visticamāk, tāpēc viņam jākļūst par "lokomotīvi".
Grūti atrast citu skaidrojumu, kāpēc cilvēkam, kurš ir kandidējis Valsts prezidenta vēlēšanās, ievēlēts Saeimā un ieguvis iespēju kāpt parlamenta tribīnē, ko Bondars arī pilnā mērā izmanto, no tā visa būtu jāatsakās un jāvelta četri gadi darbam pašvaldībā, kur teorētiski politiskā karjera būtu jāsāk. Līdz ar pašvaldības deputāta mandāta apstiprināšanu vieta Saeimā automātiski tiek zaudēta. Savukārt Rīgas domes tribīnei ir daudz mazāka mediju uzmanība.
SestDiena jau ir iepazīstinājusi ar Rīgas mēra kandidātiem Vilni Ķirsi (Vienotība) un Armandu Krauzi (ZZS). Abi politiķi piekrita nosacījumiem intervijā atturēties no priekšvēlēšanu retorikas, bet Bondaram to izdarīt bija daudz grūtāk, jo uz tās pamata lielā mērā ir būvēta viņa komunikācija ar sabiedrību. Par Vienotības un ZZS saraksta līderu ģimenēm tikpat kā nekas nebija zināms, un SestDiena nolēma nedaudz par tām pastāstīt, turpretim Mārtiņa Bondara ģimene, šķiet, ir viņa politiskās darbības sastāvdaļa, popularitātes nostiprināšanas veids. Vai gan citādi priekšvēlēšanu reklāmās Bondars būtu iekļāvis stāstus par savu ģimeni, māju un fotoattēlus ar dzīvesbiedri mākslinieci Ievu. Jāatgādina, ka sabiedrības atzinību vispirms ieguva tieši Ieva, kura kļuva populāra 1998. gadā, kad saņēma titulu Misis Pasaule (Mrs. Globe 98).
Priekšvēlēšanu kampaņā Bondars ir izgājis ar pārliecību, ka būs Rīgas mērs. Tā nav pirmā reize, kad politiķis nepieļauj citas iespējas. Vai nu viņš ir pirmais, vai arī nepiedalās. Tas nedaudz sasaucas ar notikumiem pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām 2013. gadā, kad bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers aicināja tagadējo LRA līderi – toreiz kā Ekonomistu apvienības 2010 biedru – uz Reformu partiju (RP), solot pirmo numuru Rīgas sarakstā un uzlūkojot viņu jau kā nākamo partijas premjera kandidātu 12. Saeimas vēlēšanās. Taču Bondaram nederēja solījumi. Viņš uzreiz vēlējās saņemt plašas pilnvaras, lai pilnībā pārņemtu varu partijā, ieskaitot tiesības atsaukt no valdības viņam netīkamu RP ministru. Bijušo reformistu stāstītais liecināja, ka politiķis pieteicis sevi ar ļoti lielām ambīcijām, un tas varētu būt viens no atslēgas vārdiem, kas raksturo Bondaru. Kāds politikas vērotājs uzskata, "ka ambīciju dēļ viņš, iespējams, būtu gatavs strādāt kopā ar jebkuru".
Visu rakstu lasiet šīs nedēļas žurnālā SestDiena!
domnīca
Vēl
brivibas 61