Programma piedāvās katram dalībniekam attīstīt praktiskās iemaņas dzimtas vēstures pētīšanā un dzimtas koka veidošanā, izmantojot Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā esošos avotus un interneta resursus. Apmācības laikā būs iespējams uzsākt vai turpināt savas dzimtas pētniecību.
Programmas izstrādātāja Agnese Lūse ir studējusi vācu filoloģiju Latvijas Universitātē un kultūras menedžmentu Latvijas Kultūras akadēmijā. Daudzus gadus strādājusi dažādos kultūras projektos, organizējot festivālus un izstādes. 2006. gadā, meklējot informāciju dokumentālās filmas vajadzībām, viņa pirmoreiz nonākusi Latvijas Valsts vēstures arhīvā un atklājusi, cik aizraujoši ir izzināt Latvijas vēsturi caur cilvēku likteņiem. Kopš tā laika Agnese Lūse ir pētījusi personu un dzimtu dzīvesceļus un turpinājusi izglītoties par Latvijas vēsturi. Kursu vadītāja savas zināšanas ir papildinājusi arī Latvijas Arhīvistu biedrības organizētajos paleogrāfijas (seno rokrakstu lasīšanas) kursos.
Agnese Lūse kopā ar Annu Žīguri un Pēteri Bolšaiti ir līdzdarbojusies grāmatas Latvijas klusie varoņi tapšanā, kura stāsta par cilvēku glābējiem Latvijā Otrā pasaules kara un pēckara laikā.
Mācību process tiks organizēts tiešsaistes platformā Zoom un sastāvēs no 10 tiešsaistes nodarbībām. Dalības maksa - 63 eiro. Pieteikšanās kursiem līdz 16. martam, rakstot uz e-pastu [email protected], tālrunis 22014848.