Laika ziņas
Šodien
Migla

Baltijas arhitektūras skolas interneta tiešraidē prezentēs vīzijas koncertzāles izvietojumam Elizabetes ielā

Piektdien, 6. novembrī, ar tiešsaistes prezentācijām un diskusiju noslēgsies Baltijas arhitektūras skolu un profesūras akadēmiskais forums - plenērs. Tā ietvaros tiks prezentētas un, piesaistot neatkarīgus ekspertus, analizētas vīzijas Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojuma telpisko iespēju pārbaudei Elizabetes ielas 2, Rīgā areālā. Foruma – plenēra tiešraide būs skatāma Kultūras ministrijas profilā sociālajā vietnē Facebook, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Foruma-plenēra diskusiju loks saistīts ar nekustamo īpašumu Elizabetes ielā 2 un Kronvalda bulvāra 6, un tiem piegulošo teritoriju attīstības iespējām, ievērojot mūsdienu pilsētplānošanas kvalitātes kritērijus, kā arī akcentējot "zaļās", "humānās", "draudzīgās" pilsētvides izveides komponentes. Foruma darba uzdevums ietver Elizabetes ielas 2 areāla starp pilsētas kanālu, Kronvalda bulvāri un Elizabetes ielu telpiskā potenciāla pārbaudi un Elizabetes ielas 2 ēkas iespējamo nākotnes izmantojumu.

Forumā tiks analizēti attīstības scenāriji, kuri paredz integrēt Nacionālās koncertzāles apjomu, pilnībā saglabājot esošo Elizabetes ielas 2 ēku vai saglabājot arhitektoniski un konstruktīvi vērtīgo ēkas struktūru un elementus, vai neparedzot saglabāt esošo būvi Elizabetes ielā 2. Ēka Kronvalda bulvāra 6 tiek integrēta kopējā struktūrā pie visiem attīstības scenārijiem. Tāpat paredzama funkcionāla (telpiska) saikne ar esošo mūzikas koledžu Kronvalda bulvārī 8.

Foruma dalībnieku uzdevums ir analizēt Elizabetes ielas 2 areāla iespējamos plānojuma un telpiskās attīstības scenārijus, izstrādājot konceptuālus variantus, kurus turpmāk Kultūras ministrija un VAS Valsts Nekustamie īpašumi izmantos starptautiska metu konkursa sagatavošanai. To plānots organizēt nākamā gada sākumā.

Baltijas Arhitektūras skolu – Rīgas Tehniskās Universitātes, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA un Viļņas Ģedimina Tehniskās Universitātes, Igaunijas Mākslas akadēmijas - prezentētos priekšlikumus Nacionālās akustiskās koncertzāles izvietojumam Elizabetes ielas 2 areālā vērtēs neatkarīgi eksperti no visām trim Baltijas valstīm – Gintautas Blažiūnas, Paco-Ernest Ulman, Roberts Ardavs, Aigars Kušķis, Harijs Alsiņš, un Ilze Rukšāne – savās valstīs un jomās atzīti apjomu arhitekti, pilsētplānotāji, nekustamo īpašumu vērtētāji un ainavu arhitekti.

Foruma - plenēra norise tiek organizēta attālināti un norisinās vairākos posmos. Pirmajā un otrajā posmā Baltijas valstu arhitektūras skolu profesūrai un studentiem bija iespēja iepazīties ar informatīvi – vizuālajiem materiāliem par teritorijas būvvēsturi, institūciju regulējumiem, līdzšinējām iestrādēm Elizabetes ielas 2 areāla un tajā esošo ēku izpētē, esošās arhitektoniskās un piegulošās pilsētvides virtuālo realitāti. Foruma darba grupām tika iesūtīta apkopotā grafiskā, kartogrāfiskā, tekstuālā, virtuālā informācija par Elizabetes ielas 2 ēku un areālu. Dalībniekiem bija pieejamas arī video lekcijas, ko sagatavojuši Latvijas arhitektūras, ainavas un pilsētvides plānošanas eksperti. Trešajā posmā notika profesūras vadīto darba grupu radošās sesijas, t.sk. attālinātās "apaļā galda" diskusijas.

Nacionālās akustiskās koncertzāles projekts tiek attīstīts, pamatojoties uz Valdības rīcības plāna Deklarācijas par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai minēto uzdevumu - Uzsākt nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu, kā arī, ņemot vērā Ministru kabineta 2019. gada 5. novembra sēdes protokollēmumā doto uzdevumu nacionālās koncertzāles projekta turpmākai īstenošanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja