Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Atvadīšanās no Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģenta Jāņa Zirņa notiks 7. decembrī

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušā diriģenta Jāņa Zirņa (1944 – 2023) notiks 2023. gada 7. decembrī laikā no plkst. 12.00 līdz 14.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē mācītāja Ivara Jēkabsona vadībā.

Respektējot piederīgo vēlmi, aicinām nenest vainagus. Atvadīšanās laikā būs iespēja kopīgi kavēties domās un muzikālos priekšnesumos, tā godājot Jāņa Zirņa piemiņu. Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas diriģentu saime, Dziesmu un deju svētku kopiena izsaka visdziļāko līdzjūtību Jāņa Zirņa tuviniekiem, draugiem un talanta pielūdzējiem.

Jānis Zirnis (01.03.1944.–02.12.2023.) mācījies Staiceles pamatskolā, pēc tam Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas Kordiriģēšanas nodaļā. Jau tolaik jaunā mākslinieka intereses bija vispusīgas – mūziķis iemācījies spēlēt trompeti, klarneti, saksofonu, un Cēsu simfoniskajā orķestrī spēlējis sitaminstrumentus.

Studējis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kordiriģēšanas nodaļā, vēlāk absolvējis Simfoniskā orķestra un operas diriģēšanas klasi, bet 2004. gadā ieguvis maģistra grādu mūzikā. Paralēli spēlējis saksofonu Latvijas Radio un televīzijas vieglās mūzikas orķestrī.

Jau vidusskolas gados sācis strādāt ar savu pirmo kolektīvu – Kūduma ciema jaukto kori. Studiju laikā darbojies dažādos koros kā kormeistars, nozīmīgu pieredzi guvis būdams otrais diriģents Haralda Medņa vadītajā korī Skaņupe. Vadījis Madonas rajona skolotāju kori, ilggadējs sieviešu kora Ausma mākslinieciskais vadītājs, jauktā kora Ogre un Dobeles rajona skolotāju kora Sidrabe mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2012.gada diriģenta pārziņā bija arī Auces jauktais koris. Visi Jāņa Zirņa vadītie kolektīvi vienmēr bijuši Latvijas labāko koru vidū un sasnieguši ievērojamus panākumus konkursos un festivālos.

Kopš 1990. gada - Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku virsdiriģents, 2018.gada svētkos ieguvis Goda virsdiriģenta titulu.

Savas zināšanas topošajiem diriģentiem nodevis tālāk, strādājot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur bijis mācībspēks un Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs, kā arī mācību koru un studentu simfoniskā orķestra diriģents.

Paralēli Jānis Zirnis strādājis arī ar profesionālajiem kolektīviem, bijis Latvijas Radio simfoniskā orķestra galvenā diriģenta asistents un otrais diriģents, kā arī Latvijas Nacionālās operas galvenais kormeistars un diriģents.

2008.gadā par ilggadēju un panākumiem bagātu darbību Latvijas koru kultūras pilnveidošanā un popularizēšanā saņēmis augstāko valsts apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Kur?

Kad?

1. janvāris, 1970

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Foto: Nosvinēta seriāla Padomju džinsi pirmizrāde

Vakar, 26. februārī, kinoteātrī Forum Cinemas notika Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētā seriāla Padomju džinsi pirmo divu sēriju pirmizrāde. Pasākums pulcēja kopā radošo komandu, skatītāj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja