Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +12 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 20. marts
Made, Irbe

Multimediju telpā Digital Art House notiks iestudējuma Pēdējais cilvēks pirmizrāde

Rīgā multimediju telpā Digital Art House 17., 24. un 25. februārī notiks iestudējuma Pēdējais cilvēks pirmizrāde. Izrādi iestudējusi un skatītāju uzmanībai piedāvā neatkarīga teātra komanda režisora Antona Kiseļus vadībā.

Pēdējais cilvēks ir izrāde, kas tapusi pēc Džordža Orvela romāna 1984 motīviem. Režisors Antons Kiseļus romāna notikumus pārveidojis galveno varoņu dialoga un pārdomu formātā. Izrāde ir sintēze, kas apvieno dramatisko teātri, sarežģītu videomākslu, ar kuru izrādes gaitā mijiedarbosies aktieri, moderno elektronisko mūziku un performances elementus.

Projekta komandu vada teātra režisors Antons Kiseļus. Viņš ir dzimis un audzis Tallinā. 2016. gadā Maskavā Antons absolvēja Valsts Teātra mākslas institūta (ГИТИС) režijas nodaļu (leģendārā režisora un profesora Leonīda Heifeca darbnīca). Antons Kiseļus iestudē izrādes un turpina sadarboties ar teātriem Igaunijā, Latvijā, Abhāzijā un citās pilsētās un valstīs. Maskavā viņš radīja neatkarīgu teātra projektu Teātris TRU, kura izrādes piedalījās un guva uzvaras starptautiskajos teātra festivālos, kā arī citos mākslas festivālos, piemēram, Īru kultūras festivālā Irish week. 2019. gadā Antons Kiseļus kā viesrežisors-pedagogs darbojās Starptautiskajā teātra laboratorijā Kapošvārā, Ungārijā. Kā režisors-pedagogs viņš vairākus gadus ir sadarbojies ar Krievijas Valsts Teātra mākslas institūtu un strādājis Maskavas Mākslas teātra skolā-studijā Zolotoviča-Zemcova kursā, kur 2021. gadā radīja spilgtu un veiksmīgu izrādi pēc Šekspīra komēdijas Sapnis vasaras naktī motīviem.

Pēdējo sešu gadu laikā Latvijā Antons Kiseļus astoņas izrādes iestudējis Rēzeknes teātrī Joriks, no tām trīs ir latviešu valodā. Kopš 2022. gada viņš ir teātra Joriks mākslinieciskais vadītājs. Pēdējais cilvēks nav viņa pirmā izrāde latviešu valodā, taču pirmais šī režisora projekts Latvijas galvaspilsētā Rīgā.

Kopā ar Antonu Kiseļus izrādes Pēdējais cilvēks tapšanā piedalās starptautiska augsti kvalificētu jauno profesionāļu komanda. Videomākslinieks Valentīns Silčenko un komponists Aleksandrs Žedeļevs ir cienījami un veiksmīgi profesionāļi no Tallinas.

Komponists Aleksandrs Žedeļevs ir divkārtīgs Igaunijas Valsts prēmijas laureāts, sacer mūziku teātrim un kino. Horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs ir strādājis vairākos Latvijas teātros, tostarp arī Jaunajā Rīgas teātrī. Izrādes reklāmas saturu veido māksliniece un ilustratore Anna Ņeva, kura strādā attālināti no Turcijas. Režisora ​​asistente Karīna Lemeško ir no Ukrainas, scenogrāfe Jeļizaveta Sidorova - no Rēzeknes. Projektā piedalās arī spožas Rīgas zvaigznes: Latvijas teātra un kino leģenda aktieris Mārtiņš Vilsons, jaunais aktieris Edijs Zalaks, kurš strādājis arī Dailes teātrī un citos Latvijas teātros. Vienīgo sieviešu lomu izrādē atveidos jaunā aktrise no Rīgas Marika Šmukste.

Režisors Antons Kiseļus par izrādi saka: "Pēdējais cilvēks ir totāls un drosmīgs mūsu īstenotais eksperiments. Tajā iesaistīti ļoti interesanti cilvēki un speciālisti, kuriem es ļoti uzticos un kurus augstu vērtēju. Izrādē apkopota ļoti dažādu izcilu meistaru kvalifikācija no dažādām mākslas jomām. Mēs izvēlējāmies ļoti aktuālu, drosmīgu tēmu. Varbūt kādam šķitīs, ka šodien ir nepiedienīgi vai pat nežēlīgi veidot izrādi par šo tēmu un izmantojot šādu materiālu. Bet es uzskatu, ka šodien ir ļoti svarīgi runāt par mūsu laika, mūsu laikmeta īpatnībām, par cilvēku un varu, par to, kā vara salauž un pakļauj kontrolei cilvēkus, kā tā cīnās pret tiem, kas tai pretojas. Mūsu izrāde ir par Cilvēku un par to, kā saglabāt cilvēku sevī tik sarežģītos laikos. Un pats galvenais, Pēdējais cilvēks ir luga par lielu mīlestību un lielu kaisli. Daži literatūrzinātnieki Orvela romānu 1984 dēvē nevis par antiutopisku romānu, kā mēs esam pieraduši uzskatīt, bet gan par mīlestības romānu. Un daudzējādā ziņā es viņiem piekrītu – tāpēc mūsu priekšnesums būs spilgts, kaislīgs, smieklīgs, dzīvīgs, biedējošs un negaidīts. Katrs skatītājs šajā stāstā par Pēdējo cilvēku varēs atrast kaut ko savu, sev tuvu."

Vairāk: www.figma.com

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja