Mākslas projekta autores ir latviete Katrīna Dūka un igauniete Barbara Lehtna. "Mēs abas studējām ArtEZ Mākslas universitātē Nīderlandē, kur mums bija kopīgs izvēles priekšmets. Tā laikā radās ideja par privātās un publiskās telpas attiecību pētniecības krustošanu ar mūs interesējošo kvīru jautājumu," sarunā ar laikrakstu Diena stāsta Katrīna Dūka ar pieredzi izrāžu producēšanā un dramaturģijas veidošanā.
Jau pēc tam viņas atsaukušās festivāla aicinājumam pieteikt savas ieceres un saņēmušas uzaicinājumu attīstīt savu domu un radīt izrādi šāgada programmai. "Mēs izvēlējāmies strādāt ar neprofesionāliem aktieriem jeb tā saucamajiem ikdienas ekspertiem vecumā no 35 līdz 60 gadiem, jo viņi lielākā vai mazākā mērā ir piedzīvojuši padomju laikus, Latvijas neatkarības atgūšanu un divtūkstošo gadu sākumu, noskaidrot, kā pa šiem laikiem ir transformējies viņu priekšstats pašiem par sevi, un piedāvāt situāciju, kurā padomāt par nākotni," atklāj latviešu māksliniece un piebilst, ka beigu beigās tapušas performatīvas instalācijas, kas skatāmas Vidzemes tirgū.
Šā mākslas projekta īstenošanas laikā Katrīna Dūka un Barbara Lehtna tikušās ar daudziem LGBTQAI+ pārstāvjiem, kuri iekšēji izjutuši vajadzību būt redzamiem un runāt par kvīru tēmu: kas viņi ir, kas viņus interesē, kas viņiem sāp. Astoņi no viņiem kļuvuši par abu mākslinieču izrādes līdzautoriem un dalībniekiem, ar kuriem var iepazīties šo dienu laikā. Skatītāji tiek aicināti tuvoties svešiniekiem – vispirms no droša attāluma, pamazām pārvarēt šo plaisu un nonākt līdzās. Vēl pirms izrādes sākšanās tās apmeklētāji saņēmuši karti ar visiem trijiem pieturas punktiem, kuros ar savu telefonu var noskenēt QR kodu un noklausīties audiofailu, kas sākas ar īsu aprakstu par konkrēto performatīvo instalāciju un turpinās ar šo pašu aprakstu, kas katru reizi apaug ar papildu informāciju, kura mēģina izmainīt redzamo (šos audiofailus ierunājuši paši ikdienas eksperti).