Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Šonedēļ Latvijas Televīzijā sāksies #dziedundejo2021 koncertu maratons

Šonedēļ sāksies un līdz 6. novembrim turpināsies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 koncertu maratons uz svētku īpašās skatuves – Latvijas Televīzijas ēterā: 20. oktobrī būs skatāms tautas mūzikas koncertstāsts Līdz pašām debesīm, savukārt 23. oktobrī būs skatāma tērpu kolekciju filma Radi, rotā Latviju, pūtēju orķestru videostāsts Skanēt un kokļu mūzikas koncertfilma Es varēju lielīties.

Visi koncerti ierakstīti skolēnu brīvlaikā – vasarā, kad epidemioloģiskie noteikumi ļāva pulcēties uz mēģinājumiem un repertuāra filmēšanu. Visu koncertu pamatā ir XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem veidotās mākslinieciskās koncepcijas un gatavotais repertuārs, kas tika pielāgots citam svētku formātam.

Tautas mūzikas koncertstāsts Līdz pašām debesīm - no kurienes skan mana balss? Vai mežā, vai kokā, vai vecajās pilsdrupās, vai laivā uz upes, vai jūras krastā, vai manās mājās, vai garajā zālē, vai augstajā kalnā! 32 kolektīvi ar 355 dalībniekiem 15 pašvaldībās radīja koncertstāstu, kuras pamatā ir spēle-sasaukšanās. Rotā garais sauciens no Balviem līdz Ventspilij, no Ikšķiles līdz Daugavpilij, no Limbažiem līdz Rīgai aizskan tāls un skanīgs – vai tu mani dzirdi? LTV - 20. oktobrī plkst. 21.15.

Tērpu kolekciju filma Radi, rotājies Latvijai ir aizraujošs ceļojums Latvijas skolu jaunatnes radošuma pasaulē! Latviešu modes mākslinieki Sonita Pāvuliņa, Dāvids, Madara Botmane, Artis Štamgūts, Baiba Ladiga, Aleksandrs Pavlovs analizēs un izvēlēsies savus favorītus no kopumā piecdesmit 2019. un 2020. gadā radītajām tērpu un aksesuāru kolekcijām, kuras veidotas, lai notiktu krāšņais tērpu parādes pasākums Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. LTV - 23. oktobrī plkst. 15.30.

Pūtēju orķestru videostāsts Skanēt – lai vai kas, bet pūtēju orķestru muzicēšana un darba process pandēmijas apstākļos ir teju neiespējamā misija, bet šoreiz uzsvars uz vārdu "teju", jo aizrautīgo diriģentu un saviem instrumentiem uzticīgo jauniešu enerģija neļāva šajā laikā apsīkt mūzikas avotam. Videofilmā dokumentāls pūtēju orķestru darba process covid-19 laikā, pieredzes stāsti un atziņas citādajos svētkos un orķestru muzicēšana parkos un pilsētvidē Alūksnē, Daugavpilī, Augšdaugavas novadā, Ogrē un Rīgā, iepriecinot klausītājus ar programmas Skaņu rota Latvijai repertuāru. LTV - 23. oktobrī plkst. 16.20.

Kokļu mūzikas koncertfilma Es varēju lielīties ir veidota kā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kokļu mūzikas koncerta muzikālā un dramaturģiskā materiāla adaptācija mākslas īsfilmas formātā. Filmas uzņemšanas process norisinājās šī gada augustā un septembrī, un tajā piedalījās četrdesmit skolu jaunatnes koklētāju ansambļi no visas Latvijas. Koncertfilmas filmēšanā, piedaloties individuālās filmēšanas sesijās Bērzciemā, Engurē, Kolkā, Madonā, Cēsīs, Ogrē, Ķekavā, Jelgavā un Rīgā, tika iesaistīti ap 300 jaunie koklētāji no visiem Latvijas reģioniem. Kokļu mūzikas filmā Es varēju lielīties koklēšana atklājas kā jauna cilvēka identitātes meklējumu ceļš. Ceļš uz tādu nākotni, kādu viņš vēlas to piedzīvot. Filma ir kā pati kokle, kura vēstures līkločos izpaudusies dažādās formās un skaņveides paņēmienos, tādējādi spējusi būt vienlaikus gan skatuviski laikmetīga, gan caur rituālu atgādinājusi savu izcelsmi un nozīmi. Tradīcija, jaunrade un kokles simboliskais spēks atklājas saplūšanas un transformēšanās procesā, atklājot būtisko – pārmantojamības dzīvīguma aktualitāti. Filmas centrā ir kāds jauns koklētājs, kurš mēro laika un notikumu distanci pretī kārotajam mērķim – būt daļai no savējiem! Ceļš, kurš norūda un paver jaunu skatījumu uz instrumentu un tā daudzajām šķautnēm. Šis ir kokles radīšanas un koklēšanas stāsts, kurā kopā ar jauno koklētāju savienojas bērnu un jauniešu koklētāju kolektīvi no visas Latvijas. Vai viņiem tas ir pa spēkam un izdosies? Lai top! Lai lepnums par sevi, savu spēlētprieku un spēlētmāku! LTV - 23. oktobrī plkst. 17.00.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja