Koncertprogrammu veidos trīs komponistu skaņdarbi – muzikāli augstvērtīgais, reti atskaņotais Sofijas Gubaiduļinas Introitus klavierēm un kamerorķestrim, Arvo Perta Festina Lente un populārais, dzīvespriecīgais Kamila Sensānsa Dzīvnieku karnevāls divām klavierēm četrrocīgi un orķestrim.
Koncertā piedalās Juris Kalnciems, Jana Zelmene, Inta Kļimoviča, Lelde Rasnace, Ramona Lasmane, Lāsma Neulāne, Viktorija Trofimova, Kristīne Pričina. Kopā ar solistiem muzicēs Daugavpils Latviešu kultūras centra orķestris Daugavpils Sinfonietta diriģentu Aivara Broka un Andra Vecumnieka vadībā.
Sofijas Gubaiduļinas Koncerts klavierēm un kamerorķestrim Introitus (1978) nosaukumu aizguvis no Romas katoļu liturģijas ievaddziedājuma, piešķirot visam skaņdarbam savdabīgu nozīmību – tā atskaņojuma laikā gan mūziķi, gan klausītāji pakāpeniski gremdējas dziļi garīgā, reliģiskā meditācijā. Koncertā saklausāmas komponistei raksturīgās daiļrades iezīmes – netradicionālu mūzikas instrumentu kombinējumi, reliģiska būtība laicīga mūzikas žanra ietvaros, avangardiska pieeja tradicionālām mūzikas vērtībām.
Līdzīgu filozofisku un pārpasaulīguma sajūtu uzbur arī igauņu komponista Arvo Perta Festina Lente (1988) stīgu orķestrim. Šķietami trauslā melodija, izmantojot līniju slāņošanas tehniku, atšķirīgu atskaņojuma tempu un ritmiskās proporcijas, izveido sava veida autonomu Visumu, kas ir pilns ar modālu tekstūru un harmonisku šķirni.
Savukārt franču komponista Kamila Sensānsa humoristiskās svītas Dzīvnieku karnevāls (1886) atskaņojums radīs zināmu ironijas un nepiespiestības gaisotni. Skaņdarba 14 daļu priekšnesumā piedalīsies visi profesora Jura Kalnciema klavieru klases studējošie. Patiesībā, šis skaņdarbs izvēlēts ar ieceri izgaismot katra studenta rakstura īpašības, piemeklējot attiecīgas svītas daļas. Skaņdarbs mūsdienās ir ārkārtīgi populārs, un grūti pat iedomāties, ka komponists savulaik aizliedza šī opusa publisku atskaņošanu līdz pat sava testamenta nolasīšanai. Iespējams, meistaram šķita, ka viņa nopietnā autora tēlam šāda draiskošanās varētu gluži nepiestāvēt. Vienīgais, kas drīkstēja publiski parādīties pirms Sensānsa aiziešanas mūžībā, bija daiļais Gulbis. Tā faktiski arī ir vienīgā nopietnā Dzīvnieku karnevāla daļa, viss pārējais – smieklīgs, ironisks vai pat satīrisks. Tā, piemēram, Bruņurupuču lēnīgi nosvērtajā gaitā “paslēpies” populārais Ofenbaha kankāns palēninājumā, Zilonis nav nekas cits kā krietni pagausināta Berlioza Silfīdu deja, savukārt Fosīlijās var saklausīt populāru franču tautasdziesmu un atbalsis no Rosīni Seviljas bārddziņa.
Biļetes nopērkamas stundu pirms koncerta norises vietā. Biļetes cena - 4 eur; pensionāriem, studentiem - 3 eur, skolēniem - ieeja brīva
Dažas dienas pirms - 2. februārī plkst. 18 - šī koncertprogramma izskanēs arī Daugavpils Vienības nama koncertzālē. Ieeja bez maksas.