Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Piektdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina bērnus piedalīties zīmējumu konkursā Zīmē-jums

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs maijā svinēs 5 gadu jubileju pēc jaunatklāšanas un aicina bērnus piedalīties zīmējumu konkursā Zīmē-jums, kas norisināsies 31. marta līdz 19. aprīlim.

4. maijā apritēs pieci gadi kopš Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenā ēka tika no jauna atvērta apmeklētājiem pēc vērienīgas rekonstrukcijas un restaurācijas, ko īstenoja Lietuvas arhitektu birojs Processoffice, Vītauts Biekša (Vytautas Biekša) un Andrius Skiezgelas Architecture.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturisko ēku ir projektējis arhitekts Vilhelms Neimanis (Johann Wilhelm Carl Neumann, 1849–1919), rūpīgi pārdomājot katru detaļu – sākot no ekspozīcijas zāļu izvietojuma līdz pat kāpņu margu ziedu motīviem. Ņemot vērā muzeja unikālo arhitektūru, reprezentatīvo statusu un nozīmi Latvijas kultūras mantojuma kontekstā, rekonstrukcijas gaitā tika saglabāta esošās ēkas kapacitāte un autentiskie elementi, bet ar mūsdienīgiem risinājumiem tika paaugstināta ēkas pieejamība un funkcionalitāte.

Šo piecu gadu laikā muzejs ir piedzīvojis teju miljons apmeklējumu, apliecinot savu neatsveramo nozīmi sabiedrībā un valsts kultūras telpā. Savukārt pandēmijas laikā LNMM spējis elastīgi pielāgoties jaunajiem apstākļiem un sarūpēt daudzveidīgu un izglītojošu tiešsaistes piedāvājumu, lai cilvēki nezaudētu saikni ar muzeju periodā, kad tas ir slēgts.

Muzejs ļoti ilgojas pēc apmeklētājiem, īpaši ģimenēm ar bērniem. Mums ir liels prieks redzēt bērnu aizrautību un interesi ne tikai par mākslas darbiem, bet arī pašu muzeja ēku – tās grezno interjeru, skaistajām kāpnēm un plašajiem vestibiliem, kuros ir tik daudz vietas spēlēm un radošām aktivitātēm. Arī abi muzeja vestibili pirms pieciem gadiem ir piedzīvojuši pārmaiņas, tai pašā laikā saglabājot arhitekta Vilhelma Neimaņa atstāto mantojumu. Bet vai zinājāt, ka 1902. gadā, kad muzeju cēla, 3. stāva vestibila griestus bija iecerēts apgleznot?

LNMM 3. stāva vestibila griesti. Foto: Inese Libere

Par godu muzeja rekonstrukcijas piecgadei LNMM ir sagatavojis īpašu uzdevumu saviem mazākajiem apmeklētājiem. Vai spējat iedomāties, ko jūs attēlotu uz muzeja griestiem, ja būtu mākslinieki? Ļaujiet vaļu sapņiem un fantāzijai!

Aicinām ikvienu pirmsskolas un sākumskolas (1.–4. klases) vecuma bērnu iztēloties, kādas brīnumainas ainas iederētos uz muzeja vestibila griestiem!

Konkursa mērķis ir veicināt bērnu radošo izpausmi, sagatavojot vizuālās mākslas darbu atbilstoši tēmai. Dalībnieki konkursā piedalās individuāli, iesniedzot vienu radošo kompozīciju, kas var tikt izpildīta dažādās tehnikās, piemēram, krāsainie zīmuļi, guaša, akrila, akvareļa krāsas, parastais zīmulis, ogle, pasteļa krītiņi u.c. Var iesniegt arī digitālus vizuālās mākslas darbus. Tāpat konkursā aicinām piedalīties bērnus ar speciālām vajadzībām, kuri droši var ņemt palīgā vecākus, aizbildņus.

Iesniedzot vizuālās mākslas darbu, pavadošajā e-pasta vēstulē jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums, vecāka vai aizbildņa tālruņa numurs un e-pasta adrese.

Ar detalizētu informāciju par konkursa darba uzdevuma izpildes nosacījumiem, iesniegšanas kārtību, vērtēšanas kritērijiem un balvām var iepazīties Nolikumā, kas ir pieejams LNMM mājaslapā www.lnmm.lv un sociālā tīkla Facebook kontā.

Autordarbi līdz 2021. gada 19. aprīļa plkst. 23.59 iesniedzami elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi [email protected], vēstules tēmā (Subject) norādot Konkurss Zīmē-jums. Darbs tiek uzskatīts iesniegts tikai pēc apstiprinājuma e-pasta saņemšanas.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 4. maijā, laureātus informējot arī personīgi.

Tiks izvirzītas vairākas nominācijas darbu autoru apbalvošanai. Tās atkarīgas no iesūtīto darbu vizuālajām kvalitātēm un darbu skaita. Konkursa rīkotāji var izveidot papildu kategorijas un papildu simpātiju balvas.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja