Nelokāmi atbalstot suverēnās Ukrainas cīņu par brīvību un teritoriālo neaizskaramību, programmā iekļautas dažādas mūsdienu refleksijas, kas atspoguļo mainīgo pasauli. Artdocfest/Riga ir skaidra nostāja pret Krievijas agresiju, taču ar šīs programmas palīdzību atklājas to cilvēku balsis, kuri nāk no otras frontes līnijas - Krievijas un Baltkrievijas, un, riskējot ar savu dzīvību, sūta mums to valstu realitātes atainojumus, kuras sagrābuši diktatori, kas karo pret brīvo pasauli un tai pat laikā arī pret saviem iedzīvotājiem.
Programmas kinodarbu kolāža vienas svētdienas ietvaros ikvienam klātesošajam ļaus kļūt par vēl daudz izprotošāku sava laika liecinieku. Filma Krievija pret juristiem (Vācija, Nīderlande, Lietuva) vēsta par cilvēktiesību juristu cīņu par taisnību, kas notiek aizvien pieaugošos diktatūras vides apstākļos. Īsfilma Daudzšūnu (Krievija) sniegs filozofisku ieskatu par to kā cilvēce sevi apdraud ar pašas rīcībām, dzīvesstilu un ģēnētiskām nosliecēm. Tbilisi. Mentālas kartes (Gruzija) stāsta, kā galvaspilsēta Tbilisi Krievijas emigrantiem no svešas un biedējošas pārtop par tuvu un pazīstamu vietu. Es gribētu labi runāt armēņu valodā (Armēnija) vēsta par vīrieša atgriešanos savā bērnības pilsētā, kur viņš atceras ģimenes vēsturi un cenšas atgūt savas saknes. Animācijas īsfilma Emigrācija (Krievija) atspoguļo režisores emigrāciju no Krievijas pēc kara sākuma. Tostarp Gribu doties karā (Polija, Baltkrievija) ir stāsts par Baltkrievijas brīvprātīgajiem, kas cīnās Ukrainas pusē. Būt mājās (Ukraina) pēta to, kā Ukrainas iedzīvotāji ir spiesti pamest savas pilsētas. Savukārt filmā Krievu valodā - "Speciālā militārā operācija", Nanaju valodā - "Karš" (Krievija) redzams, kā Nanaju kultūras popularizētājs izsaka bažas par tradīciju un valodas izzušanu Krievijā. Surfaktants (Kazahstāna, ASV) parāda, kā Kazahstānā uzsāk jaunu dzīvi Krievijas dejotājs, kas savā zemē nākotni vairs neredz, bet Rekonstrukcija (Krievija) ir meditatīvs skatījums uz patriotiskā parka dzīvi Krievijas provincē. Z-bauslis izpēta, kā vienā cilvēkā var pastāvēt divas vienlaicīgas idejas: reliģiskā un politiskā. Filma Ēdene (Krievija) atspoguļo cilvēces likteni pēc pirmā kritiena. Tukšās istabas (Krievija) ir režisores mīlestības vēstule tiem, kuri vairs nevar būt kopā ar viņu emigrācijas dēļ. Filma Viesulis (Krievija) piedāvā vērojumus par sabiedrības dzīvi Jaunā gada sagatavošanās un svinēšanas laikā. Animācijas kara dienasgrāmatas: KAFIJA (ASV) ir īsa animācijas filma, kuras pamatā ir oriģināla intervija ar Sumi pilsētas iedzīvotāju par pirmajām kara nedēļām. Par politiku nerunāsim (ASV) izpēta sarežģītās attiecības starp krievu māti un viņas meitu, kura apprecas ar Ukrainas pilsoni paša kara vidū. Toties Jā Nē karam (Krievija) stāsta par regulāru pretkaru plakātu parādīšanos dzīvokļu māju pagalmā par spīti tam, ka tos ik dienu iznīcina policija vai nama apsaimniekotāji.
Artdocfest/Riga filmu seansi notiks tradicionālajās festivāla mājvietās – kinoteātrī Splendid Palace, kā arī mākslas centrā Zuzeum. Vairāk par filmām: Artdocfest_Miers kara laikā un informācija par seansiem pieejama festivāla Facebook un Instagram lapās, kā arī mājaslapā www.artdocfest.com/lv.