Neatkarīgi no tā, vai Darba svētki uzjundījuši atmiņas par piecgades plāniem vai vienkārši esi izlēmis, ka laiks rīkoties ar jaunu sparu, vienmēr var atrast kādu rīku, kas palīdzēs uzdevumus paveikt vieglāk, ērtāk un ātrāk. Jau iepriekš esmu rakstījis par dažādām darbu plānošanas un organizēšanas aplikācijām, taču, strauji attīstoties produktivitātes nišai, tirgus nemitīgi tiek papildināts ar jauniem un dažkārt labākiem risinājumiem.
Any.DO ****
Any.DO ir visnotaļ tipiska laika un darbu plānošanas aplikācija. Tā izceļas ar vienkāršību, ērtumu un estētiski baudāmu minimālismu dizainā. Funkcionāli aplikācija ļauj veikt vairākumu jau ierasto darbību, pievienot uzdevumus šai dienai, rītdienai, tuvākajam laikam vai nenosakāmi tālai nākotnei, kas paredzēti, piemēram, sapņu ceļojumam uz Ēģipti vai Austrāliju. Arī atgādinājumu funkcija ir visai ierasta – tā ļauj uzlikt konkrētu laiku, kad atgādināt par attiecīgajā dienā ieplānoto uzdevumu, atzīmēt uzdevumus kā prioritārus, kā arī, atskanot atgādinājumam, uzdevumu atcelt uz vēlāku laiku.
Funkcija, kas man kā aizmāršīgam plānotājam šķiet visvērtīgākā, ir rīta pārskats. Ierodoties darbā jau īsi pirms deviņiem rītā un atbloķējot telefonu, saņemu sarakstu ar attiecīgajā dienā paveicamajiem darbiem. Patīkama ir arī uzdevumu izsvītrošanas funkcija – pārvelkot ar pirkstu vai irbuli no uzdevuma kreisās uz labo malu, tas tiek pārsvītrots un iekrāsots kā neaktīvs.
SwiftKey *****
Vairākums Android viedtālruņu un planšetdatoru lietotāju ir vienisprātis jautājumā, vai noklusējumā pieejamā klaviatūra ir kvalitatīva un atvieglo rakstīšanas procesu. Atbilde, protams, ir – nē. Taču Google Play piedāvā neskaitāmas alternatīvas, no kurām izvēlēties sev tīkamāko. Kā viena no kvalitatīvākajām alternatīvām manā skatījumā ir tieši SwiftKey.
SwiftKey lielākais pluss ir aplikācijas spēja "mācīties" – tā ievāc datus no visiem tai pieejamajiem avotiem un tekstiem, kurus esat rakstījis līdz šim, piemēram, Twitter, Facebook, e-pastiem un īsziņām, apkopo tos lingvistiskajā datubāzē. Sākot rakstīt, veidojot tekstus, tā piedāvās izvēlēties biežāk izmantotos vārdus, lai paātrinātu procesu. Jāatzīst – nereti nākas atklāt, ka nosūtītajā īsziņā aplikācija apstiprinājusi teksta izmaiņas, piešķirot tam nekorektu, teikumā neiederīgu locījumu, taču šādi gadījumi ir visai reti. Diemžēl aplikācija pieejama tikai Android lietotājiem.
CamScanner ****
Straujā viedtālruņu kameru kvalitātes attīstība padarījusi budžeta klases digitālos fotoaparātus, sauktus arī par ziepjutraukiem, liekus. Ar spēcīgajām viedtālruņu kamerām var ne tikai uzņemt fotoattēlus un video, bet arī augstā kvalitātē ieskenēt dokumentus PDF formātā. Viena no kvalitatīvākajām un plašāk lietotajām skenēšanas aplikācijām ir CamScanner, kas ļauj ne vien uzņemt dokumenta attēlu augstā izšķirtspējā, bet arī veikt visas nepieciešamās dokumenta kvalitātes korekcijas un saglabāt to PDF formātā.
Nav arī jāuztraucas, ka katrs fails tiks saglabāts atsevišķi, jo lietotnē iestrādāta arī vairāklapu PDF funkcija, kas atsevišķus failus pārvērš vienotā dokumentā. Nav aizmirsts arī par iespēju failu nosūtīt pa e-pastu, augšupielādēt lietotāja izvēlētajā mākoņservisā, kā arī par failu aizsargāšanu ar paroli. Aplikācija pieejama Android un iOS ierīcēm, tai pieejamas divas versijas – bezmaksas versija un profesionālā versija, kas izmaksās Ls 2,68.