Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

Trampa atbalstītāji nevēlas samierināties © DIENA(12)

Lai gan amatpersonas un drošības iestādes vairākkārt ir paziņojušas, ka vēlēšanu norisē nav konstatēti būtiski pārkāpumi, ASV prezidents Donalds Tramps un viņa atbalstītāji turpina atkārtot, ka demokrāti "nozaga vēlēšanas".

Baidenam būs jālāpa Trampa saplosītās attiecības © DIENA(27)

Lai gan sīvajās vēlēšanās uzvaru izcīnījušais Džo Baidens neskaitāmas reizes ir solījis atjaunot tagadējā prezidenta Donalda Trampa satricinātās attiecības ar ārvalstu partneriem, eksperti norāda, ka to ir vieglāk pateikt, nekā izdarīt. ASV aizvadīto četru gadu laikā ģeopolitiskajā arēnā ir zaudējusi gan prestižu, gan līdera lomu, kuru atgūt nebūs tik vienkārši.

Četros ASV štatos vēl turpinās balsu skaitīšana(5)

Četros ASV štatos Aļaskā, Arizonā, Džordžijā un Ziemeļkarolīnā pirmdien turpinās pagājušās otrdienas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanu balsu skaitīšana, kurās atbilstoši ASV lielo mediju aplēsēm demokrātu kandidāts Džo Baidens uzvarējis patlabanējo Baltā nama saimnieku republikāni Donaldu Trampu.

Tramps atlaiž aizsardzības ministru(16)

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien tviterī paziņoja, ka atlaiž aizsardzības ministru Marku Esperu un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts Nacionālā pretterorisma centra direktors Kristofers Millers.

Baidens izveido Covid-19 krīzes komandu(12)

ASV prezidenta amata ievēlētais Džo Baidens pirmdien nosauca zinātnieku vārdus, kas vadīs viņa administrācijas Covid-19 krīzes komandu, šādi signalizējot, ka plāno cīņai ar pandēmiju noteikt augstāko prioritāti jau ar pirmajām savas prezidentūras dienām.

Baidens sola censties vienot sašķeltās ASV © DIENA(35)

Demokrātu kandidāts Džo Baidens, kurš atbilstoši mediju aprēķiniem ir ievēlēts ASV prezidenta amatā, savā "uzvaras runā" paziņojis, ka ir "laiks dziedēt" sašķeltās Savienotās Valstis un vienot sabiedrību. Savukārt pašreizējais prezidents Donalds Tramps nav steidzies atzīt sakāvi un ir izteicies, ka Baidens "nepamatoti izliekas par uzvarētāju". Trampa kampaņas komanda paziņojusi, ka vērsīsies tiesā, lai pieprasītu balsu pārskaitīšanu un apstrīdētu izziņotos vēlēšanu rezultātus, vēsta BBC. Ja Baidena uzvara tiks oficiāli apstiprināta, Tramps kļūs par pirmo ASV prezidentu kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kurš nav ievēlēts uz otro termiņu amatā.

Baidens sola būt visu amerikāņu prezidents(43)

Demokrātu kandidāts uz ASV prezidenta amatu Džo Baidens, pēc tam, kas vadošie Savienoto Valstu televīzijas kanāli pasludinājuši viņu par vēlēšanu uzvarētāju, paziņojis, ka viņš būs "visu amerikāņu prezidents".