Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

ASV bažas par iekšzemes terorismu © DIENA(16)

Ceturtdien ASV Pārstāvju palātas politiķi terorisma draudu dēļ bija spiesti atcelt ieplānotās sēdes un pārtraukt darbu. Ņemot vērā, ka tas notika vien divus mēnešus pēc tam, kad bijušā prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji iebruka Kapitolija ēku kompleksā janvāra sākumā, valstī uzliesmojušas jaunas bažas par iekšzemes teroristisko organizāciju darbību. Drošības iestādes norāda – šie notikumi izgaismo nākotnes draudus.

ASV piemēro sankcijas 76 Saūda Arābijas pilsoņiem

ASV aizliegs iebraukt ārvalstu pilsoņiem, kas apdraud disidentus, un nekavējoties aizliegs izsniegt vīzas 76 Saūda Arābijas pilsoņiem, tostarp personām, kas saistītas ar žurnālista Džamala Hašogi slepkavību, piektdien paziņojis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Konservatīvo konferencē Tramps apliecinās ietekmi © DIENA(5)

Runā no šodienas līdz svētdienai Floridā notiekošās Konservatīvo politiskās rīcības konferences (CPAC) noslēguma dienā bijušais ASV prezidents Donalds Tramps plāno apliecināt vadošās ietekmes saglabāšanu Republikāņu partijā, paziņojot, ka partijas nākotne atkarīga no tā, vai tā izvēlēsies viņu kā galveno kandidātu ASV prezidenta vēlēšanās 2024. gadā, atsaucoties uz Trampa padomniekiem, vēsta ziņu aģentūra Reuters. Šī būs Trampa pirmā publiskā uzstāšanās pēc prezidenta amata pamešanas.

ASV piemin pusmiljonu ar Covid-19 mirušo © DIENA(9)

Ar valsts karogu nolaišanu pusmastā uz ASV federālajām ēkām uz piecām dienām un klusuma brīdi īpašā ceremonijā Baltajā namā pieminēts pusmiljons cilvēku, kas ASV miruši ar Covid-19. Pandēmijā dzīvību zaudējušo skaits ASV ir lielākais pasaulē. Un ASV ir arī lielākais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits – vairāk nekā 28 miljoni, vēsta BBC.

ASV Virdžīnijas štats atsakās no nāvessoda(1)

ASV Virdžīnijas štata likumdevēju sapulces abas palātas nobalsojušas par nāvessoda atcelšanu, un tagad šis lēmums vēl jāapstiprina gubernatoram Ralfam Nortemam, kas to varētu izdarīt jau vistuvākajā laikā.