Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

ASV sola palīdzēt Gazas joslas atjaunošanai © DIENA

Savas pirmās vizītes laikā Tuvajos Austrumos ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens pavēstījis par būtisku ekonomisko palīdzību palestīniešiem un nodomu atkal Jeruzalemē atvērt Savienoto Valstu ģenerālkonsulātu. Šie paziņojumi liecina par prezidenta Džo Baidena vēlmi uzlabot attiecības ar palestīniešiem, kas tika iedragātas viņa priekšteča Donalda Trampa valdīšanas gados.

ASV sola palīdzību Gazas atjaunošanā(1)

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens otrdien solīja, ka viņa valsts palīdzēs atjaunot Gazas joslu, vienlaikus uzsverot, ka kustība Hamas, kas valda palestīniešu anklāvā, no šīs palīdzības nedrīkst gūt labumu.

ASV reveranss Krievijai un Vācijai © DIENA(3)

Neizpratni ne tikai ASV opozīcijā esošo republikāņu, bet arī valdošo demokrātu rindās izraisījis prezidenta Džo Baidena administrācijas lēmums nepiemērot ekonomiskās sankcijas pret gāzes vada Nord Stream 2 galvenajiem būvniekiem, kas reģistrēti Vācijā. Lai gan vienlaikus stājušās spēkā sankcijas pret vairākiem citiem apakšuzņēmumiem, kas iesaistīti gāzes vada celtniecībā Baltijas jūrā, prezidenta lēmums ir nepatīkams pārsteigums lielai daļai politiķu Vašingtonā un daudziem arī Austrumeiropā.

Baidens atjauno Trampa pārtraukto tradīciju © DIENA

Baltais nams publiskojis ASV prezidenta Džo Baidena un viceprezidentes Kamalas Herisas federālo ienākumu deklarācijas par pagājušo gadu, tā atjaunojot vēsturisko tradīciju, ko savas prezidentūras laikā atteicās ievērot Donalds Tramps, vēsta CNN.

Blinkens un Lavrovs vienojušies tikties 20.maijā

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens vienojušies tikties nākamnedēļ paredzētās Arktiskās padomes sanāksmes kuluāros Reikjavīkā, trešdien paziņojusi Maskava.