Laika ziņas
Šodien
Apmācies

ASV

Baidens izvirzījies vadībā Pensilvānijā, kā arī apsteidz Trampu Džordžijā, kur balsis pārskaitīs(58)

Turpinoties balsu skaitīšanai otrdien notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās, demokrātu kandidāts Džo Baidens piektdien izvirzījies vadībā Pensilvānijas pavalstī, kā arī apsteidzis savu sāncensi republikāni un pašreizējo Baltā nama saimnieku Donaldu Trampu Džordžijā, lai gan vēl ir pāragri prognozēt, kurš iegūs šo statu balsis, ziņo telekanāli CNN un Fox News. Vēlāk kļuvis zināms, ka Džordžijā balsis tiks pārskaitītas.

Slepenais dienests pastiprinājis Baidena apsardzi(3)

Pieaugot bijušā viceprezidenta Džo Baidena izredzēm gūt uzvaru otrdien notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās, Savienoto Valstu Slepenais dienests pastiprinājis viņa apsardzi, piektdien vēsta laikraksts The Washington Post.

Republikāņi negrasās samierināties ar zaudējumu © DIENA(27)

Balsu skaitīšana ASV turpinās, taču mediju piesardzīgās prognozes liecina, ka demokrāts Džo Baidens varētu būt "izlīdis caur adatas aci" un pārspējis republikāni Donaldu Trampu. Tomēr, kā liecina prezidenta un viņa partiju biedru apgalvojumi, viņi negrasās padoties bez cīņas un ilgstoša tiesāšanās. Tikmēr citviet amerikāņi priecājas, ka vēlēšanas ir izdevies vismaz pacelt minimālo atalgojumu un panākt marihuānas legalizāciju.

Neskaidrība par vēlēšanu rezultātiem ASV ieilgst © DIENA(8)

Neskatoties uz pēdējo nedēļu optimismu no Demokrātu partijas puses, ASV prezidenta vēlēšanu nakts izvērsās par nervus kutinošu cīņu abām partijām. Lai gan lielāko daļu pirmās nakts demokrāts Džo Baidens saglabāja nelielu pārsvaru, tālu neatpalika tagadējais prezidents Donalds Tramps.

TV aplēses: Baidens ieguvis 264, Tramps - 214 elektoru balsis(70)

ASV otrdien notikušajās prezidenta vēlēšanās demokrātu kandidāts Džo Baidens uzvarējis Mičiganas štatā un ieguvis tā 16 elektoru balsis, palielinot iegūto elektoru balsu skaitu līdz 264, liecina telekanālu CNN un NBC News aplēses.

ASV oficiāli izstājas no Parīzes klimata vienošanās(7)

Amerikas Savienotās Valstis trešdien oficiāli izstājušās no ANO Parīzes klimata vienošanās. Šī vienošanās paredz samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus, lai globālā temperatūra nepaaugstinātos vairāk par diviem grādiem pēc Celsija, salīdzinot ar periodu pirms industriālā laikmeta.