Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Tramps aizstāv Kapitolijā iebrukušos cilvēkus(1)

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien aizstāvēja daļu savu atbalstītāju, kas 6.janvārī iebruka ASV Kapitolijā, paziņojot, ka viņi nav radījuši nekādus draudus likumdevējiem, kas bija sapulcējušies apstiprināt viņa konkurenta Džo Baidena uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Baidens pieļauj kandidēšanu uz otru amata termiņu 2024.gadā(3)

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien savas prezidentūras pirmajā preses konferencē pieļāva, ka 2024.gadā varētu kandidēt uz otru amata termiņu, vienlaikus neizslēdzot iespēju, ka pēc pirmā termiņa beigām varētu no cīņas par palikšanu amatā atteikties.

Lielā migrantu plūsma rada problēmas Baidenam © DIENA(1)

Pēdējos mēnešos ASV pieredz migrantu pieplūdumu uz valsts dienvidu robežas. Mediji norāda, ka tajā daļēji ir vainojams Džo Baidena rīkojums, ka pieaugušo nepavadīti nepilngadīgie netiek aizraidīti, bet gan izmitināti pagaidu uzturēšanās centros, kas, kā liecina šonedēļ izplatītie attēli, nenodrošina nepieciešamos higiēnas standartus un distancēšanās iespējas.

Baidens: Ir grūti izvest karaspēku no Afganistānas līdz 1.maijam(1)

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņojis, ka būšot "grūti" ievērot 1.maijā noteikto karaspēka izvešanas termiņu no Afganistānas, kā to paredz vienošanās ar talibiem, taču uzsvēris, ka amerikāņu karavīri kara plosītajā valstī nepaliks uz nenoteiktu laiku.