Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 20. jūlijs
Ramona, Ritma

Kino/TV

Kinoteātris Splendid Palace savu 101. gadu sāk ar jaunu dokumentālo filmu kolekcijas izrādīšanu

Kinoteātris Splendid Palace 2024. gadu sāk ar jaunu nacionālo filmu programmu skatītāju iecienītajā ciklā Dokumentālā kino pirmdienas. Cikla pirmais seanss būs jau pirmdien, 29. janvārī, plkst. 19.30, kad tiks rādīta režisores Elitas Kļaviņas filma Iļģuciema māsas. Filmas seansā piedalīsies pati režisore, un pēc filmas notiks jautājumu un atbilžu sesija ar skatītājiem.

Berlināles tirgus programmā iekļauts latviešu seriāls Padomju džinsi

Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētais seriāls Padomju džinsi piedzīvos pirmizrādi 26. februārī, un uzsāks ceļu pie skatītājiem marta sākumā, bet tas jau tagad gūst atzinību gan Latvijā – 12 nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominācijas, gan ārvalstīs – seriāls izvēlēts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024 (Berlinale Series Market Selects 2024), kas piedāvā ekskluzīvu priekšskatījumu seriāliem no visas pasaules.

Kino Bize klasikas kino vakari būs veltīti Čehoslovākijas jaunajam vilnim

Kinoteātra Kino Bize klasikas kino vakaru jaunākā sezona būs veltīta Čehoslovākijas jaunajam vilnim 1960. gados. Piecu filmu programmas ievadā no 26. līdz 28. janvārim trīs seansos – režisora Vojteha Jasnija komiskais ceļojums fantāzijā Kasandras kaķis. 27. janvārī notiks kinokritiķes Kristīnes Simsones ievadlekcija.

Emmy ceremonijā triumfē Succession un The Bear

Emmy godalgu ceremonijā pirmdien Losandželosā prestižo labākās drāmas balvu saņēmis ASV televīzijas kanāla HBO seriāls Succession, bet par labāko komēdijseriālu atzīts The Bear.

Filma Pastkarte no Romas pulcē pilnas kinozāles visā Latvijā

Citkārt salīdzinoši klusajā gada sākumā sevi spilgti pieteikusi jaunā Elzas Gaujas spēlfilma Pastkarte no Romas - divu pastnieku mīlestības stāsts ar Jāni Jarānu un Indru Burkovsku galvenajās lomās. Pirmajās izrādīšanas dienās filma pulcējusi pilnas zāles skatītāju, un daudzi atzīst, ka kinolente uzrunājusi ar plašo emociju gammu, liekot seansa laikā vairākkārt meklēt kabatlakatiņu.

Festivālā Artdocfest/Riga varēs noskatīties vairāk nekā 30 dokumentālās filmas

No 1. līdz 8. martam Rīgā notiks 4. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga, kura divās konkursa programmās – Baltic Focus un Artdocfest Open – būs iespēja noskatīties vairāk nekā 30 intriģējošas dokumentālās filmas. Skatītājus gaidīs arī vairāki īpašie seansi un trīs tematiskās programmas – ArtDoc & ProArt, Ukraina pāri visam_ un Miers kara laikā.

Ceļu pie skatītājiem sāks daudzsēriju filma Pansija pilī

22. janvārī pie skatītājiem nonāks daudzsēriju filma Pansija pilī, kas tapusi pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna Pansija pilī motīviem. Filmā attēloti vienas vasaras notikumi, dzejniekam Viktoram Eglītim dāvanā no valsts 20. gadsimta 20. gados saņemot vācbaltu baronam piederējušu nolaistu un izdemolētu 150 gadus vecu muižu.

Sācies nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju balsojums

Piektdien, 12. janvārī, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv sācies balsojums par Lielā Kristapa filmām. Visvairāk balsu saņēmusī filma iegūs skatītāju simpātiju balvu – vienu no īpašajām balvām, kas tiks pasniegtas Lielā Kristapa noslēguma ceremonijā 4. februārī.

Februārī uz ekrāniem nonāks jaunā Rozes Stiebras animācijas filma Sirds likums

Februārī pirmizrādi piedzīvos latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunākā, pilnmetrāžas animācijas filma Sirds likums, kas veidota sadarbībā ar pazīstamo mākslinieku Alekseju Naumovu. Filma kļuvusi par Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominanti četrās kategorijās, tostarp arī kā Labākā animācijas filma.

Dzīve ar atvērtu sirdi. Divu pastnieku senioru mīlestības stāsts ar Indru Burkovsku un Jāni Jarānu galvenajās lomās © DIENA

"Vakar aizgāju uz izrādi. Visi apsveic. Jauki!" nākamajā dienā pēc Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nomināciju izziņošanas saka aktrise Indra Burkovska, kura pretendē uz šo bronzas figūriņu kategorijā Labākā aktrise galvenajā lomā par savu darbu režisores Elzas Gaujas filmā Pastkarte no Romas, kas 11. janvārī kinoteātrī Splendid Palace piedzīvos savu pirmizrādi.

Filma Pastkarte no Romas īpašos seansos būs skatāma visā Latvijā

Režisores Elzas Gaujas pilnmetrāžas spēlfilma Pastkarte no Romas, kas izvirzīta nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps četrās nominācijās, ieskaitot Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, uzreiz pēc 11. janvāra pirmizrādes dosies Latvijas tūrē, piedaloties filmas aktieriem un radošajai komandai.