Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Kino/TV

Uzņemta filma par visu laiku labāko Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku

19. martā pirmizrādi piedzīvos režisoru Dāvida Ernštreita un Ineses Kļavas dokumentālā filma Patrīcija. Filma vēsta par visu laiku labāko Latvijas slēpotāju Patrīciju Eiduku un viņas ģimeni – tēvu, kurš no mazotnes gatavoja meitu olimpiskajām spēlēm, brāļiem, kuri kļuva par viņas spēcīgo atbalstu–, par dzīves pārbaudījumiem, sporta aizkulisēm un jaunas sievietes gribasspēku, informēja filmas veidotāji.

Kinoteātros nonāk komēdija Pēdējais vakars

No 9. februāra uz lielajiem ekrāniem būs skatāma jaunā vācu režisora Lūkasa Natrata debijas filma Pēdējais vakars (One Last Evening), viena no 2023. gada Roterdamas starptautiskā kinofestivāla galvenās godalgas pretendentēm, informēja Riga IFF pārstāvji.

Sākas Lielais Kristaps

Šodien, 1. februārī, ar Rozes Stiebras filmas Sirds likums pirmizrādi sākas Lielā Kristapa pasākumu programma, kas kulmināciju piedzīvos svētdienas vakarā ar balvu pasniegšanas ceremoniju. Šajās dienās gaidāmas pirmizrādes, bezmaksas nominēto filmu seansi un filmu skate tiešsaistē.

Festivāls Artdocfest/Riga aicina uz kino nakti

Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga, kas norisināsies no 1. līdz 8. martam, aicina 2. martā pulksten 22.00 ierasties kinoteātrī Splendid Palace, lai pavadītu kopā neaizmirstamu kino nakti.

Ar valsts filmu programmas atbalstu tapusi dāņu producentu spēlfilma Bez robežām

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) administrētās programmas Ārvalstu filmu uzņemšana Latvijā ietvaros tapusi jauna dāņu producentu apvienības Nordisk Film un SIA Munchhausen Productions lielbudžeta spēlfilma Bez robežām (Boundless). Filmas pirmizrāde notiks 31. janvārī Kopenhāgenā, bet no 1. februāra tā būs skatāma Dānijas kinoteātros, informēja LIAA pārstāvji.

Portālā filmas.lv skatāma leļļu animācijas meistara Māra Putniņa kolekcija

Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv no 26. janvāra skatāma jauna piemiņas kolekcija – 15 leļļu animācijas īsfilmas, kuru radīšanā piedalījies filmu studijas Animācijas brigāde” vadītājs, leļļu animācijas mākslinieks, producents, scenāriju un mūzikas autors Māris Putniņš (20.07.1950.–24.01.2024.).

Mārim Putniņam mūžībā aizejot © DIENA

Kad Māris Putniņš vēl bija aktieris Liepājas teātrī, viņš gribēja darīt itin visu: vienlaikus būt aktieris un režisors, spēlēt ģitāru, rakstīt lugas, darināt dekorācijas un gleznot. Tapa divi iestudējumi: Ei, jūs tur! (1977) un Zemes valstība (1981). Putniņa entuziasmu apšaubīja un tēvišķi ieteica koncentrēties uz vienu jomu, bet viņš nevienu neklausīja un joprojām gribēja visu.

Video: Publicēts režisores Lienes Lindes komēdijas Melnais samts treileris

22. februārī pie skatītājiem nonāks Lienes Lindes komēdija Melnais samts. Tā ir režisores pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, kas jau ieguvusi deviņas nacionālās kinobalvas Lielais Kristaps nominācijas, tostarp kā labākā filma. Tas ir pašironisks paaudzes portrets, kas nepaceltu telefonzvanu, nokavētu termiņu un citu ikdienas mazo uzvaru un zaudējumu vidū izgaismo cilvēciskās ilgas pēc kaut kā lielāka. Galveno lomu filmā atveido Inga Tropa.

Pastkarte no Romas nonāk uz 150 kinoekrāniem visā Latvijā

Jau pirmo divu nedēļu laikā kopš pirmizrādes Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas piedzīvo negaidīti lielu skatītāju interesi. Filma ne tikai izpelnījusies sirsnīgas emocionālas atsauksmes, bet arī nonākusi uz 150 ekrāniem visā Latvijā, ieskaitot arī tādas izplatīšanas vietas, kurās kinodzīve pēdējos gados bija pieklususi.

Video: Publicēts seriāla Padomju džinsi tīzeris

12 nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominācijas ieguvušais un Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024 iekļautais seriāls Padomju džinsi iepazīstina skatītājus ar tīzeri. Seriāla pirmizrāde paredzēta 26. februārī, un pie skatītājiem tas nonāks marta sākumā.

Izziņo Lielā Kristapa notikumu programmu un starptautisko žūriju

Nacionālā kino balva Lielais Kristaps šogad norisināsies no 1. līdz 4. februārim. Šajā periodā gaidāmas divas pirmizrādes, bezmaksas nominēto filmu seansi kinoteātros Splendid Palace un K.Suns, kā arī visā pasaulē pieejama filmu programma tiešsaistē.

Foto: Svinīgā gaisotnē aizvadīta daudzsēriju filmas Pansija pilī pirmizrāde

Pirmdien, 22. janvārī, kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvojušas daudzsēriju filmas Pansija pilī pirmās divas sērijas. Pirmizrādi kuplā pulkā apmeklēja gan filmas radošā komanda, gan sabiedrībā zināmi ļaudis, to vidū Vaira Vīķe-Freiberga, Baiba Sipeniece-Gavare, Māra Lāce, Kristīne Garklāva, Gints Grāvelis un citi.