Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +27 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Kino/TV

Signes Baumanes topošā filma Karmiskais mezgls veiksmīgi startē Toronto Starptautiskajā kinofestivālā

Noslēdzies Toronto Starptautiskais kino festivāls (TIFF), kas norisinājās no 7. līdz 17. septembrim un uzskatāms par vienu no svarīgākajiem notikumiem pasaules kino apritē. Dalībai kopražojumu un finansējuma piesaistes forumā (IFF), kas norisinās festivāla ietvaros, tika atlasīta arī filma no Latvijas – pazīstamās režisores Signes Baumanes jaunākais animācijas projekts Karmiskais mezgls.

Zuzeum norisināsies Laimas Žurginas jubilejas filmu skate

Mākslas centra Zuzeum Viesistabā no 20. līdz 24. septembrim izrādīs Laimas Žurginas darbu retrospektīvu Piecas dienas septembrī. Tajā iekļauto dokumentālo filmu kontekstu pirms filmu seansiem iezīmēs kinorežisore un filmas Laika tilti līdzautore Kristīne Briede un kinozinātniece Zane Balčus, savukārt pati režisore ļausies atmiņu stāstiem, kuros komiskais mijas ar kinodarbu tapšanas aizkulisēm, informēja pasākumu rīkotāji.

Viduslaiku krimināltrilleris Aptiekārs Melhiors jau skatāms televīzijā

LMT Viedtelevīzijā skatāma Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Lietuvas kopražojuma filma Aptiekārs Melhiors – viduslaiku krimināltrilleris par aptiekāru, kuram jāatklāj šaušalīgu slepkavību noslēpums, kas draud sagraut visu kristīgo pasauli, informēja filmas veidotāju pārstāvji.

Tiek pagarināts festivāls Baltijas pērle

Ir izpārdotas gandrīz visas festivāla Baltijas pērle biļetes, tāpēc nolemts festivālu pagarināt - Baltijas pērle šogad norisināsies no 21. līdz 30. septembrim, nevis līdz 29. septembrim, kā tika plānots iepriekš.

Izziņojot desmitās sezonas vērienīgo programmu, RIGA IFF uzsāk biļešu tirdzniecību

Lielākajā kino notikumā Latvijā, Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā (RIGA IFF), no 12. līdz 22. oktobrim jau desmito gadu būs skatāma plaša filmu izlase – deviņās festivāla programmas sadaļās vienkopus satiksies spožākie aktuālās kino sezonas darbi, drosmīgas autoru debijas, pilnmetrāžas un īsmetrāžas konkursu seansi, īpašas retrospektīvas izlases un filmas visai ģimenei.

Latvija Oskara balvai izvirza Ilzes Kungas-Melgailes spēlfilmu Mana brīvība

Latvija jau sešpadsmito reizi nosauc filmu, kam tiek dota iespēja pretendēt uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars kategorijā Starptautiskās filmas balva / International Feature Film Award. Ekspertu komisija 12. septembra apspriedē un balsojumā vienojusies izvirzīt režisores Ilzes Kungas-Melgailes debijas spēlfilmu Mana brīvība, kuras nacionālā pirmizrāde gaidāma jau pēc divām nedēļām, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Video: Noskaties oriģinālseriāla Pilna pastkaste treileri!

Ir noslēgusies jaunā Latvijas mini komēdijseriāla Pilna pastkaste filmēšana, un jau oktobrī LMT Viedtelevīzijā varēs sekot notikumiem kāda Latvijas ciemata pasta nodaļā. Oriģinālseriāls tapis pēc scenāristu Jāņa Skuteļa, Reiņa Pizika un režisores Unas Rozenbaumas idejas.

Par RIGA IFF galveno balvu sacentīsies astoņas Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstu filmas

12. oktobrī ar reģiona kino ainavā bravūrīgās kungfu komēdijas Neredzamā cīņa Baltijas pirmizrādi sāksies ne tikai Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) desmitgades svinības, bet arī viena no festivāla centrālajām skatēm – RIGA IFF Pilnmetrāžas filmu konkurss. Festivāla jubilejas sezonā par galveno balvu un naudas balvu 4000 EUR vērtībā sacentīsies astoņas Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstu filmas.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca uzsāk kinolektoriju ciklu

Šajā rudenī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (Jūrmala, Jāņa Pliekšāna iela 5/7) piecos kinolektorijos kopā ar kino zinātnieku Agri Redoviču un aktieriem apmeklētāji aicināti skatīties dokumentālā inscenējuma žanra aizsācēja Latvijā, režisora un operatora Rodrigo Rikarda (1941–2014) filmas par Raini un Aspaziju, informēja Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Astra Kacena.

Visā Latvijā norisinās Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma seansi

No 5. līdz 10. septembrim Rīgā, kinoteātrī K.Suns, kā arī vairākos seansos Cēsīs, Talsos, Rēzeknē un Limbažos tiks izrādīta 27. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma starptautiskā filmu programma, ko papildinās tikšanās ar režisoriem un diskusija. Dažas filmas būs pieejamas arī tiešsaistē portālā www.filmas.lv, informēja foruma pārstāvji.

Bārbija kļūst par gada ienesīgāko filmu

Kinofilma Barbie (Bārbija) oficiāli kļuvusi par šā gada ienesīgāko filmu, jo ir pārspējusi līdzšinējās rekordistes Super Mario Bros (Super Mario brāļi) kases ieņēmumus, liecina jaunākās aplēses.

No Venēcijas uz Rīgu

Četras no šajās dienās notiekošajā Venēcijas kinofestivālā pirmizrādītajām filmām jau drīz tiks demonstrētas Rīgā kinofestivālā Baltijas pērle, vēsta festivāla pārstāvji