Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kino/TV

Latvijas filmas un projekti šoruden aktīvi piedalās kinofestivālos

Septembrī un oktobrī Latvijas jaunās un topošās filmas aktīvi piedalās kinopasaules norisēs – atlasītas starptautisku festivālu programmās un kinoindustrijas pasākumos –, autori piedalās meistarklasēs un projektu pilnveidošanas darbnīcās, informēja NKC vecākā referente Zane Kauliņa.

Patiesība par mani un tevi. Šīgada kinofestivāls Baltijas pērle ar Eiropas kino aktiermākslas spīdekļiem © DIENA

Šonedēļ, no 7. līdz 13. oktobrim, kinoteātrī Splendid Palace norisināsies ikgadējais kinofestivāls Baltijas pērle. Tas tiks atklāts trešdien plkst. 18.30 ar pazīstamā dāņu režisora Tomasa Vinterberga jaunāko filmu Vēl pa mēriņam, kas ir iekļuvusi šī gada nenotikušā Kannu kinofestivāla oficiālajā izlasē un ceļo pa dažādiem kinofestivāliem ar tā palmas zara zīmīti pie krūtīm.

Kino Bize aicina uz Bērnu rītiem

Arī šajā sezonā kinoteātris Kino Bize aicina kā mazus, tā lielus kino skatītājus uz Bērnu rītiem. Pasākumus plkst. 11 katru otro svētdienu iesāk animācijas filma, bet pēc seansa visi apmeklētāji tiek aicināti piebiedroties tematiski saistītām radošajām darbnīcām. Šo svētdien, 27. septembrī, kinoteātrī notiks Animācijas brigādes pasākums, informēja kinoteātra pārstāvji.

Filmas Zeme, kas dzied radošā komanda pielaiko kostīmus un izrunā darba vēsturiskos aspektus(1)

Patlaban norisinās sagatavošanās process režisora Māra Martinsona vēsturiskās spēlfilmas Zeme, kas dzied filmēšanai. Lai arī tās uzņemšana sāksies nākamgad, 21. septembrī radošā komanda un aktieri pirmo reizi pilnā sastāvā sanāca kopā, lai pielaikotu kostīmus, grimu un kopā ar scenārija autoriem Daini Īvānu un Māri Martinsonu izrunātu filmas vēsturiskos aspektus.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles Kino sestdienā izrādīs filmu par pirmo sievieti režisori kino vēsturē

26. septembrī kinoteātrī Kino Bize notiks Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 Kino sestdiena, aicinot uz šī gada biennālē aktualizētajām tēmām paraudzīties caur kino prizmu. Tās ietvaros programmas pirmajā daļā savu pirmizrādi Latvijā piedzīvos amerikāņu režisores Pamelas B. Grīnas intriģējošā dokumentālā filma Esi dabiska: Alises Gijas-Blašē neizstāstītais stāsts par pirmo sievieti režisori kino vēsturē.

RIGA IFF aicina pieteikties Kids Weekend bērnu žūrijā

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šogad notiks no 15. līdz 25. oktobrim, aicina 7–12 gadus vecus kino cienītājus pieteikties dalībai bērnu žūrijā. Žūrijas dalībniekiem būs iespēja tiešsaistē piekļūt visiem bērnu filmu programmas Kids Weekend iekļautajiem darbiem, izraudzīties labāko un to apbalvot, informēja festivāla rīkotāji.

Latvijas kopražojuma filma Mijkrēslī piedalīsies Sansebastjanas festivāla konkursā

Piektdien, 18. septembrī, Spānijā sākas Sansebastjanas starptautiskais kinofestivāls, un tā konkursa programmā ar Kannu zīmolu iekļauta lietuviešu kino klasiķa Šarūna Barta spēlfilma Mijkrēslī, kuras uzņemšanā piedalījusies arī Latvijas studija Mistrus Media. Latvijas pirmizrāde filmai paredzēta Rīgas starptautiskajā kinofestivālā 18. oktobrī, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijas Televīzija izsludina pieteikšanos Latvijas lielākajam talantu šovam

Latvijas Televīzija izsludinājusi pieteikšanos pēdējo gadu lielākajam talantu šovam Latvijā – Ko tu proti, Latvija? Līdz 4. oktobrim vietnē www.lsm.lv/kotuproti ikvienam ir iespēja pieteikt savu talantu, lai šajā rudenī visai Latvijai parādītu, ko prot, var un dara Latvijas iedzīvotāji, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Sāk spēlfilmas Mātes piens uzņemšanu(1)

Filmu studija Deviņi un režisore Ināra Kolmane ar savu komandu sāk filmēšanas pirmo posmu pilnmetrāžas spēlfilmai Mātes piens, kas tiek veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas populārā romāna motīviem. Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā Kino centrā un ES programmā Radošā Eiropa MEDIA, mātes un meitas lomās – Maija Doveika un Rūta Kronberga, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Vienpadsmit dienas, 129 filmas - Rīgas Starptautiskais kino festivāls sāk biļešu tirdzniecību uz visiem seansiem

Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RIGA IFF) būs iespēja redzēt ne tikai pasaules kinofestivālos jau atzinību guvušus darbus, bet arī iepazīties ar izteiksmīgiem un drosmīgiem skatupunktiem no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm, kā arī pieredzēt talantīgas debijas un arī ilgi gaidītus pašmāju kinodarbus. No šodienas nopērkamas biļetes uz visiem RIGA IFF seansiem, kuri šogad, reaģējot uz pasaulē joprojām valdošo veselības krīzi, notiks gan klātienē, gan tiešsaistē, informēja festivāla rīkotāji.