Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Sestdiena, 13. aprīlis
Egils, Egīls, Nauris

Kino/TV

Pastkarte no Romas sasniedz rekordu – 200 lielie ekrāni visā Latvijā

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps šāgada laureāte - Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas - jau demonstrēta uz 200 lielajiem ekrāniem visā Latvijā. Kā atzīst kino izplatītāji, šāds izrādīšanas vietu skaits ir pēdējo astoņu gadu rekords, kāds nav piedzīvots kopš vēsturiskās drāmas Melānijas hronika (2016), informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Iepazīsti seriāla Padomju džinsi galvenos varoņus

Pirmdien Dailes teātrī, kas ir arī viena no seriāla filmēšanas vietām, notika sirsnīgs un smiekliem bagāts seriāla Padomju džinsi prezentācijas pasākums, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar seriāla galvenajiem tēliem.

Berlīnes kinofestivālā izrādīs Dāvja Sīmaņa spēlfilmu Marijas klusums

Ceturtdien, 15. februārī, sākas 74. Berlīnes starptautiskais kinofestivāls, kur šogad īpašu vietu ieņem režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma Marijas klusums un režisoru Staņislava Tokalova un Jura Kursieša daudzsēriju filma Padomju džinsi, Eiropas Filmu tirgū strādās arī Latvijas stends, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Artdocfest/Riga izrādīs filmu skati Miers kara laikā

4. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga, kas norisināsies no 1. līdz 8. martam, izziņo 17 tematiskās programmas Miers kara laikā filmas. Tās būs redzamas svētdien, 3. martā, no plkst. 12.00 mākslas centrā Zuzeum. Ieeja ir bez maksas, no 16. februāra piesakot savu ierašanos pasākuma vietā vai mājaslapā www.zuzeum.com.

Seriāls Padomju džinsi iekļuvis Eiropas lielākajā seriālu festivālā. Iepazīsties ar seriāla treileri!

Seriāls Padomju džinsi izvēlēts kā viens no 12 dalībniekiem Eiropas lielākā seriālu festivāla Series Mania sekcijā International Panorama. Savukārt Latvijā seriāls Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps pasniegšanas ceremonijā saņēma trīs nozīmīgas balvas – labākā daudzsēriju filma, labākais scenārists – Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova un Valdemars Kalinovskis, labākais aktieris – Kārlis Arnolds Avots. Iepazīsties ar seriāla treileri!

Rīgas Kino muzejā norisināsies sarunas ar režisoriem

Trešdienā, 14. februārī, plkst. 18.00 LKA Rīgas Kino muzejā notiks pirmā tikšanās sarunu ciklā Disociatīvā fūga: Ozoliņas sarunas, kurā režisore Ieva Ozoliņa sarunāsies ar kino cilvēkiem par kino. Regulāro klātienes notikumu programmu papildinās raidījums Disociatīvā fūga, kas skanēs Radio Naba

Pirmizrādi piedzīvos Andreja Ēķa dokumentālā filma Čornobiļa 2022

Kanālā TV3 11. februārī sāks demonstrēt četru epizožu dokumentālo filmu Čornobiļa 2022, kas ir viens no skatītākajiem Go3 oriģinālseriāliem visā Baltijā. Caur neredzētiem kadriem, intervijām un arhīvu materiāliem tiek atklāts, cik nopietni 2022. gada pavasarī bija kodolkatastrofas draudi.

Portālā filmas.lv skatāma Ievas Romanovas mūža ieguldījuma kolekcija

Šogad nacionālo kino balvu Lielais Kristaps par mūža ieguldījumu kinomākslā saņēma filmu māksliniece Ieva Romanova, un Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu godina viņas mūža darbu ar visā Latvijā bez maksas pieejamu filmu kolekciju – no 7. februāra tiešsaistē skatāmas 13 spēlfilmas.

Splendid Palace Valentīndienā piedāvā īpašu filmu izlasi un iespēju uzdāvināt privātu kinoseansu vai fotosesiju

Kinoteātris Splendid Palace visu mīlētāju aizbildņa Svētā Valentīna dienā, 14. februārī, piedāvā noskatīties svētkiem atbilstošu - gan romantisku, gan pikantu filmu izlasi, kā arī iespēju sev un mīļotajam cilvēkam uzdāvināt privātu kinoseansu vai fotosesiju greznajā kinoteātra interjerā un laimēt arī pārsteiguma balvu, informēja kinoteātra pārstāvji.