Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Kino/TV

Top jauna LKA studentu īsfilma Luna

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) audiovizuālās mākslas studenti ir uzsākuši aktīvu darbu pie jaunu īsfilmu veidošanas, un viena no tām ir diplomdarba filma Luna, kas pievēršas cilvēka atmiņas izpētei un kas tiks veidota kā estētiska dienasgrāmata, kurā fiksēt personības pieaugšanas liecības.

Kino Bize klasikas kino vakaros izrādīs provokatīvo satīru Margrietiņas

Klasikas kino vakaros trīs seansos no 22. līdz 24. martam kinoteātrī Kino Bize tiks demonstrēta digitāli restaurēta režisores Veras Hitilovas filma Margrietiņas (Daisies), kas pēc iznākšanas tika aizliegta līdz Padomju Savienības sabrukumam. Sestdienas vakarā pirms seansa režisores Alises Zariņas ievads par aizliegto sievietes baudu kino.

Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas nonāk uz televīzijas ekrāniem

Janvārī pirmizrādi piedzīvoja Elzas Gaujas veidotā Go3 oriģinālfilma Pastkarte no Romas, kas turpmāko mēnešu laikā pulcēja pilnas kinozāles visā Latvijā, kā arī ieguva Nacionālo kinobalvu Lielais Kristaps kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma. No 8. marta ikvienam ir iespēja noskatīties filmu Go3 televīzijā.

Pirmizrādi piedzīvos Ivara Zviedra dokumentālā īsfilma Kaprači

Starptautiskā dokumentālā kino festivāla ArtDocFest/Riga konkursa programmas Baltic Focus ietvaros 5. martā kinoteātrī Splendid Palace pirmo reizi tiks rādīta Ivara Zviedra filma Kaprači (2023), informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Sākas dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga

Piektdien, 1. martā, sākas 4. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls Artdocfest/Riga, kas līdz pat 8. martam piedāvās plašu pasākumu klāstu ar konkursu un tematiskajām programmām, tālu un tuvu viesu klātbūtni diskusijās, Kino nakti un sarunām Simpozijā.

Berlināles artefakti © DIENA

Berlīnes kinofestivāls vienmēr ir bijis politiski jūtīgs, un sociālpolitiskās aktualitātes tajā tiek uztvertas precīzi

Mūžībā devies kinokritiķis Mihails Savisko

Latvijas Kinematogrāfistu savienība ar skumjām paziņo, ka mūžībā devies izcilais kinokritiķis, teorētiķis un scenāriju autors Mihails Savisko (30.09.1936.-27.02.2024.), kuru kolēģu vidū sauca par Miku.

Ievērojami audzis portāla filmas.lv skatījumu skaits

Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv aizvadītajā gadā apmeklēts gandrīz 630 000 reižu, apmeklējumam gada laikā pieaugot par 100 000, sarīkoti 10 dažādi speciālie pasākumi – festivāli un filmu kolekcijas –, četri no tiem bijuši pieejami skatītājiem visā pasaulē, pulcinot vairāk nekā 25 000 interesentu, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Foto: Nosvinēta seriāla Padomju džinsi pirmizrāde

Vakar, 26. februārī, kinoteātrī Forum Cinemas notika Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētā seriāla Padomju džinsi pirmo divu sēriju pirmizrāde. Pasākums pulcēja kopā radošo komandu, skatītājus un atbalstītājus. Padomju džinsi ir stāsts par biksēm, kas izmainīja pasauli, un tas būs skatāms kinoteātros visā Latvijā no 1. marta.

Openheimers saņem ASV Producentu ģildes labākās filmas godalgu

ASV Producentu ģildes balvu ceremonijā svētdien Beverlihilsā, Kalifornijā, ar labākās filmas godalgu tika apbalvota režisora Kristofera Nolana drāma Openheimers, nostiprinot šī jau vairākus prestižus apbalvojumus saņēmušā kinodarba izredzes sacensībā par Oskariem.

Dāvja Sīmaņa filma Marijas klusums saņēmusi Berlīnes kinofestivālā Ekumēniskās žūrijas balvu

Nedēļas nogalē noslēdzās 74. starptautiskais Berlīnes kinofestivāls, kurā pasaules pirmizrādi piedzīvoja arī režisora Dāvja Sīmaņa filma Marijas klusums. Sestdien festivāla oficiālajā preses konferencē tika izziņotas un pasniegtas festivāla speciālo žūriju balvas. Režisora Dāvja Sīmaņa filmai Marijas klusums, kas veidota Latvijas filmu studijā Mistrus Media kopprodukcijā ar Lietuvas filmu studiju Broom Films, piešķirta festivāla Ekumēniskās žūrijas balva.