Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Kino/TV

Ginta Zilbaloža filma Straume starp Kannu kinofestivāla publikas un profesionāļu favorītēm

Sestdien, 25. maijā, noslēdzās 77. Kannu kinofestivāls, kura konkursā Īpašais skatiens/Un Certain Regard startēja režisora Ginta Zilbaloža animācijas filma Straume/Flow. Ar stāvovācijām uzņemtā Latvijas filma kļuvusi par vienu no festivāla favorītēm gan skatītāju, gan kritiķu vērtējumā, izpelnoties sajūsminātas recenzijas, turklāt filmas producenti saņēmuši izplatīšanas piedāvājumus vairāk nekā divdesmit teritorijās visā pasaulē.

Portālā filmas.lv skatāmas Baibas Indriksones kinolomas

Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv no 17. maija skatāma piemiņas kolekcija – filmas, kurās uz ekrāna redzama aktrise Baiba Indriksone (22.02.1932.–14.05.2024.), informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Kannu festivālā demonstrēs režisora Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filmu Straume

Otrdien, 14. maijā, Francijā sākas pasaulslavenais Kannu kinofestivāls, kas ilgs līdz 25. maijam, un Latvijai šogad tas ir ļoti īpašs – režisora Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas animācijas filma Straume/Flow atlasīta Kannu konkursam Un certain regard/Īpašais skatiens. Arī citi Latvijas kinoprofesionāļi aktīvi piedalās kinoindustrijas notikumos, filmu tirgū un atsevišķās programmās.

Klasikas kino vakaru sezonu noslēgs Miloša Formana filma Blondīnes mīlestības (1965)

Miloša Formana romantiskā komēdija Blondīnes mīlestības (The Loves of a Blond, 1965) tiks demonstrēta trīs seansos no 17. līdz 19. maijam kinoteātrī Kino Bize. Filma, ar kuru Formans guva savu pirmo Oskara nomināciju, noslēgs Klasikas kino vakaru programmu, kas veltīta čehu Jaunajam vilnim sešdesmitajos gados. Sestdienas vakarā pirms seansa kino kritiķes Agneses Lipskas ievadlekcija.

Uzņem filmu par alpīnistu Teodoru Ķirsi Ceļš nekad nebeidzas

Nākamgad pirmizrādi piedzīvos filma Ceļš nekad nebeidzas, kas vēsta par ievērojamāko alpīnistu Latvijas brīvvalsts vēsturē Teodoru Ķirsi, kurš kļuva par vienu no 90.gadu populārākajiem cilvēkiem Latvijā arī ārpus profesionālās augstkalnu arēnas, informēja filmas veidotāji.

Platformā Tet TV+ skatītājiem pieejamas Riga IFF filmas

Uzsākot ilgtermiņa sadarbību ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF) 2023. gadā, Tet TV+ platformā skatāmas gan pērnā festivāla izcilākās filmas, gan arī citu iepriekšējo gadu pērles, kopumā ļaujot skatītājiem iepazīties ar teju 50 dažādiem kino mākslas darbiem.