Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Kino/TV

LTV pirmizrādīs dokumentālo filmu par latviešu spiedzēm

Latvijas Televīzijā (LTV) ceturtdien, 5. oktobrī, pulksten 21.10 LTV1 pirmizrādīs dokumentālo filmu Latviešu spiedzes (2023), kuras režisore ir Aiga Gramste, scenārija autore – Ligita Lukstraupe. Filma ir par latviešu izcelsmes sievietēm, kuras spiegojušas dažādu lielvalstu labā 20. gs. 20.–70. gados, būtiski ietekmējot pasaules vēstures gaitu.

Festivālā Riga IFF tiks atklātas Bernardo Bertoluči un Žila Delēza grāmatas par kino

Desmitajā pastāvēšanas gadā Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) sadarbībā ar izdevniecību Aminori aicina uz divu ievērojamu kino veltītu literāru darbu tulkojumu atvēršanas svinībām. 13. oktobrī plkst. 17.00 interesenti ir lūgti uz provokatīvā itāļu kinorežisora Bernardo Bertoluči (Bernardo Bertolucci) grāmatas Mana brīnišķīgā apsēstība (La mia magnifica ossessione) atvēršanas svētkiem, savukārt 16. oktobrī plkst. 17.00 gaidāma franču filozofa Žila Delēza (Gilles Deleuze) hrestomātiskā divdaļīgā darba Kino (Cinéma) pirmās daļas prezentācija.

Priekšstatus kliedējot. Ziemeļvalstu kino sasniegumi Riga IFF programmā

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmas sadaļā Nordic Highlights arī šogad tiks izrādīti Ziemeļvalstu ekrāna sasniegumi, kas atklāj baltiešiem tuvu izpratni par kino tempu, kolorītu, noskaņu, un, protams, humoru. Šīs filmas tiecas kliedēt jau radušos priekšstatus par "tipisku Ziemeļu filmu", parādot ietekmīgās Eiropas kino sastāvdaļas niansētību un naratīvo daudzveidību. Filmu izlase, kas tiek veidota sadarbībā ar Norvēģijas, Zviedrijas, Dānijas un Somijas vēstniecībām, kā arī Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, Riga IFF būs skatāma no 12. līdz 22. oktobrim.

Septembrī un oktobrī Latvijas filmas aktīvi piedalās pasaules festivālos

Septembrī un oktobrī Latvijas filmas rosīgi piedalās kinopasaules norisēs. Aktīvā starptautiskā apritē šobrīd ir gan Latvijas animācija, gan spēlfilmas – Lindas Oltes Māsas un Ināras Kolmanes Mātes piens –, gan dokumentālais kino no Atmodas laikmeta, bet kinoindustrijas pasākumam Lietuvā izvēlētas jaunu autoru topošās īsfilmas.

Portālā filmas.lv skatāma Laimas Žurginas jubilejas kolekcija

Dokumentālā kino režisore Laima Žurgina (1943) septembra nogalē svin 80. jubileju, un Nacionālā Kino centra portāls filmas.lv sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu piedalās svinēšanā ar plašu jubilāres filmu kolekciju – 24 dokumentālās filmas un kinožurnāli (1969–2019) no 25. septembra tiešsaistē pieejami sabiedrībai visā Latvijas teritorijā bez maksas, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Foto: Top režisora Dzintara Dreiberga filma par basketbola komandas TTT dzimšanu

Dvēseļu puteņa režisors Dzintars Dreibergs uzņem filmu Tīklā. TTT leģendas dzimšana par 20. gadsimta izcilāko sieviešu basketbola komandu, kurai līdz šim līdzīgas nav visā pasaulē. Komanda TTT iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, jo 12 reizes pēc kārtas izcīnīja PSRS čempionāta zelta medaļas un 18 reizes uzvarēja Eiropas čempionvienību kausā, kas mūsdienās būtu pielīdzināma FIBA Eirolīgai.

Latvijas spēlfilmas Māsas un Neona pavasaris demonstrē HBO Max

Platforma HBO Max Eiropā iegādājusies tiesības demonstrēt producenta Matīsa Kažas vadītās studijas Trickster Pictures kinodarbus – Lindas Oltes ģimenes drāmu Māsas un Matīsa Kažas filmu jauniešiem Neona pavasaris. Abas filmas šajā rudenī vēl arī veiksmīgi ceļo pa starptautiskiem kinofestivāliem, saņemot nominācijas un balvas, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Openheimers kļuvis par ienesīgāko biogrāfisko filmu

Britu un amerikāņu režisora Kristofera Nolana filma Oppenheimer (Openheimers) kļuvusi pelnošāko biogrāfisko kinolenti, apsteidzot līdzšinējo rekordisti Bohemian Rhapsody (Bohēmista rapsodija), liecina jaunākās aplēses.

Riga IFF Baltijas mūzikas video konkursā sacentīsies 16 mūzikas videoklipi

19. oktobrī kinoteātrī Splendid Palace norisināsies viens no neparastākajiem un nepieradinātākajiem Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) notikumiem – Baltijas mūzikas video konkursa skate, kas seansā pulcēs ne tikai skatītājus, bet arī mūziķus un videoklipu veidotājus,informēja festivāla rīkotāji.

Signes Baumanes topošā filma Karmiskais mezgls veiksmīgi startē Toronto Starptautiskajā kinofestivālā

Noslēdzies Toronto Starptautiskais kino festivāls (TIFF), kas norisinājās no 7. līdz 17. septembrim un uzskatāms par vienu no svarīgākajiem notikumiem pasaules kino apritē. Dalībai kopražojumu un finansējuma piesaistes forumā (IFF), kas norisinās festivāla ietvaros, tika atlasīta arī filma no Latvijas – pazīstamās režisores Signes Baumanes jaunākais animācijas projekts Karmiskais mezgls.

Zuzeum norisināsies Laimas Žurginas jubilejas filmu skate

Mākslas centra Zuzeum Viesistabā no 20. līdz 24. septembrim izrādīs Laimas Žurginas darbu retrospektīvu Piecas dienas septembrī. Tajā iekļauto dokumentālo filmu kontekstu pirms filmu seansiem iezīmēs kinorežisore un filmas Laika tilti līdzautore Kristīne Briede un kinozinātniece Zane Balčus, savukārt pati režisore ļausies atmiņu stāstiem, kuros komiskais mijas ar kinodarbu tapšanas aizkulisēm, informēja pasākumu rīkotāji.

Viduslaiku krimināltrilleris Aptiekārs Melhiors jau skatāms televīzijā

LMT Viedtelevīzijā skatāma Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Lietuvas kopražojuma filma Aptiekārs Melhiors – viduslaiku krimināltrilleris par aptiekāru, kuram jāatklāj šaušalīgu slepkavību noslēpums, kas draud sagraut visu kristīgo pasauli, informēja filmas veidotāju pārstāvji.

Tiek pagarināts festivāls Baltijas pērle

Ir izpārdotas gandrīz visas festivāla Baltijas pērle biļetes, tāpēc nolemts festivālu pagarināt - Baltijas pērle šogad norisināsies no 21. līdz 30. septembrim, nevis līdz 29. septembrim, kā tika plānots iepriekš.