Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Svētdiena, 16. jūnijs
Justīne, Juta

Kino/TV

Ansī animācijas festivālā vienā no konkursiem iekļauta Indras Sproģes īsfilma

Svētdien, 11. jūnijā, Francijas pilsētā Ansī/Annecy sāksies Eiropā nozīmīgākais starptautiskais animācijas festivāls, kura ietvaros tradicionāli notiek arī vērienīgais filmu tirgus MIFA (International Animation Film Market). Šogad vienā no festivāla konkursiem iekļauta Indras Sproģes īsfilma, projektu prezentācijai atlasīts Ginta Zilbaloža topošais pilnmetrāžas darbs, filmu tirgū strādās apvienotais Baltijas stends un vairāku Latvijas animācijas studiju pārstāvji.

Signes Baumanes filma Mans laulību projekts nonāk uz kinoekrāniem visā Francijā

Signes Baumanes starptautiski augstu novērtētā filma Mans laulību projekts nonāk pie Francijas kinoskatītājiem Parīzē, Tulūzā, Marseļā, Nantē un daudzās citās pilsētās. Uzsākot filmas izrādīšanu Francijas kinoteātros, 7. jūnijā režisore Signe Baumane tikās ar skatītājiem Parīzes prestižākajā kinoteātrī UGC Ciné Cité Les Halles – ar 40 kinozālēm tas ir lielākais ne vien Francijā, bet visā Eiropā.

Projekti manās kabatās. Producents Dominiks Jarmakovičs piedalās Kannu tirgū un joprojām ceļ teltis un stūrē busu © DIENA

76. Kannu starptautiskais kinofestivāls, kas ir viens no nozīmīgākajiem kinoindustrijas notikumiem pasaulē. Tā laikā notika arī daudzsološajiem kino profesionāļiem veltītā programma Producenti kustībā/Producers on the Move, kurā piedalījās arī Latvijas pārstāvis – Studijas Lokomotīve producents Dominiks Jarmakovičs, kurš bija vienīgais no Baltijas valstīm. Aicinājām viņu uz nelielu sarunu par pieredzēto kino mekā.

Riga IFF gatavo kino festivāla 10. sezonu un atklāj pirmās filmas

Lielākais kino notikums Latvijā un viens no nozīmīgākajiem kino festivāliem Baltijā – Rīgas Starptautiskais kino festivāls jeb Riga IFF – 12. oktobrī svinīgi atklās savu desmito sezonu. Profesionālu vietējo un ārzemju kuratoru komandas veidotā programma tiks izrādīta 11 dienu garumā vairākos Rīgas kinoteātros un tiešsaistē visā valstī. Riga IFF skatītājiem piedāvās vairāk nekā 100 starptautiski atzītus, izmeklētus pilnmetrāžas un īsmetrāžas kino darbus, izgaismojot aktuālās kino tendences un būtiskākos laikmetīgā kino autorus.

Ar Nacionālā Kino centra atbalstu 2023. gadā tiks sākta 16 filmu uzņemšana

Nacionālais Kino centrs (NKC) apstiprinājis 2023. gada filmu ražošanas konkursa rezultātus – ar konkursā pieejamo finansējumu 1 411 871 eiro tiks uzsākta kopā 16 filmu ražošana – piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, sešas dokumentālās filmas, divas pilnmetrāžas animācijas filmas, divas animācijas īsfilmas un viens animācijas īsfilmu cikls, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Jūnija vidū Rīgā norisināsies performances festivāls Starptelpa

Rīgā no 13. līdz 18. jūnijam norisināsies Baltijā vērienīgākais starptautiskais performances mākslas festivāls Starptelpa. Šī gada festivāla galvenais vadmotīvs - sadarbība starp mākslinieku un skatītāju, pārkāpjot šķietami slēgtās mākslas radītāja un vērotāja robežas.

Foto: Pirmizrādi piedzīvo Dziesmu svētkiem veltītais oriģinālseriāls Kolektīvs

Otrdien, 30. maijā, pirmizrādi piedzīvoja oriģinālseriāla Kolektīvs pirmās četras sērijas, kas no 1. jūnija būs skatāmas bez maksas lietotnē LMT viedtelevīzija un viedtelevizija.lv, kā arī kinoteātros Forum Cinemas, Apollo kino, Kino Bize, Valmieras kinoteātrī Gaisma un citviet Latvijā, informēja seriāla veidotāju pārstāvji.

Portālā filmas.lv skatāmi aktrises Regīnas Razumas kinodarbi

Pieminot aktrisi Regīnu Razumu (22.09.1951.-14.05.2023.), Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv izveidota filmu kolekcija, kurā akcentēts aktrises izteiksmīgais ieguldījums Latvijas kino vēsturē, – no 19. maija skatītājiem pieejamas 11 spēlfilmas (1972-2018), kas portālā ievietotas sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu, un viena dokumentālā filma, kas sameklēta Latvijas Televīzijas videotēkā un digitalizēta īpaši šai kolekcijai.

Zelta globusa filmas vērtēs arī trīs Riga IFF kuratores

Gūstot atzinību un pamanāmību ārpus Latvijas, trīs Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) pārstāves – festivāla radošā direktore Sonora Broka, kuratore Dārta Ceriņa un Riga IFF Showcase vadītāja Kristīne Simsone – kļuvušas par Holivudas Ārzemju preses asociācijas (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) balsotājām, informēja Riga IFF pārstāvji.