Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +31 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. jūnijs
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis, Ingūna

Veselība

Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību

Mēness aptieka un pētījumu aģentūras Norstat veiktajā aptaujā 42% aptaujāto norādījuši, ka viņiem ir informācija par vecāku un vecvecāku sirds, kā arī asinsvadu slimībām, – viņi zina, kurš ar šīm slimībām slimo vai slimojis agrāk. Turklāt sievietes ir zinošākas par šāda veida saslimšanām iepriekšējās paaudzēs, nekā vīrieši – lielāka interese par šiem jautājumiem vērojama Pierīgā, Zemgalē un Latgalē.

Arvien pieaug reto slimību skaits

Eiropā un Amerikas Savienotajās Valstīs slimība tiek uzskatīta par reto slimību, ja tā skar ne vairāk kā vienu no 2000 cilvēkiem.

Dzīve ārpus cigarešu dūmiem – reāla iespēja

Ik gadu 7. aprīlī - dienā, kad 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Šajā dienā daudzas veselības organizācijas un aktīvisti visā pasaulē īpaši izceļ labas veselības nozīmi ikviena cilvēka pilnvērtīgā dzīvē, vienlaikus akcentējot uz aizvien pasaulē esošo būtisko problēmu, ka ne visiem cilvēkiem ir pieejami atbilstoši un kvalitatīvi veselības nozares pakalpojumi.

Ar sāli iesaka piebremzēt

Sabiedrības veselības pētnieki vērš uzmanību, ka iedzīvotāji ikdienā sāli lieto krietni par daudz, tādējādi veicinot risku saslimt ar dažādām slimībām un palielinot mirstību. Pasaules Veselības organizācija (PVO), tai skaitā Latvija kā tās dalībvalsts, īsteno sāls patēriņa samazināšanas programmu, kas paredz līdz 2025. gadam samazināt vidējo sāls patēriņu par 30%, lai sasniegtu divus gramus dienā.

Pirts dienā – mierīgi un atpūšoties

"Pirts dienai jābūt tādai, lai būtu pietiekami daudz laika un nebūtu lieku raižu, netraucētu darba lietas vai domas par neizdarīto. Šajā dienā jādara tas, kas sagādā prieku un nomierina, – nav ieteicams strādāt fiziski vai intelektuāli grūtu darbu. Var iet lēnās pastaigās, meditēt, nodarboties ar stiepšanās vingrojumiem, tomēr nevajadzētu apmeklēt augstas fiziskās slodzes treniņus," stāsta Apotheka uzrunātais sertificētais pirtnieks, Latvju pirts un spa asociācijas (LPSA) padomes loceklis, praktiskās pirtniecības un veselības atjaunošanas kursu vadītājs Romualds Lamsters.

Tā ir cīņa par bērnu dvēselēm

Par smēķēšanas kaitīgumu sabiedrības veselībai un nespēju vai negribēšanu valstiski mazināt šī netikuma izplatību Guntars Gūte sarunājas ar pneimonologu profesoru Alvilu Kramu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide