Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +6 °C
Apmācies
Piektdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Vēlētāju aktivitāte

Līdz plkst.16 vairāk nekā 50% balsstiesīgo nobalsojuši 10 novados

Sestdien 14.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.16, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri balsi nodeva glabāšanā iepriekšējās dienās, vairāk nekā 50% balsstiesīgo nobalsojuši 10 novados, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

INFOGRAFIKA: Vēlētāju aktivitāte Eiropā; Nīderlandes rezultāts nav pārsteigums

Trešdien notikušajās parlamenta vēlēšanās Nīderlandē, pēc šobrīd publicētās informācijas, pie vēlēšanu urnām devās 82% balstiesīgo iedzīvotāju, lai izlemtu savas valsts nākotni, un, iespējams, atstātu arī būtisku iespaidu uz visu Eiropas Savienību (ES). Tomēr, lai gan pēdējos gados ES līmenī tiek runāts par zemo vēlētāju aktivitāti un Nīderlandes rezultāts šķiet pārsteidzošs, kopējie dati nebūt neliecina par izteiktu vēlētāju vienaldzību. Portāls Diena.lv piedāvā ielūkoties datos par vēlētāju aktivitāti nacionālo parlamentu vēlēšanās.

Ījabs: EP vēlēšanās piedalījās motivēti cilvēki, kuriem interesē politika

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījās cilvēki, kuri patiešām interesējas par politiku, nevis aiziet kaut kā un ar gariem zobiem nobalsot, lai tikai skaitītos izpildījuši savu pilsoņu pienākumu. Tas arī izskaidro zemo aktivitāti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma pēcvēlēšanu dienā intervijā stāstīja politologs Ivars Ījabs.

EP vēlēšanu balsu skaitīšanā atkal neiztika bez tehniskām problēmām

Ierodoties Garkalnes novada kultūras namā, kur blakus bija izvietoti divi iecirkņi - viens Rīgas, otrs novada -, sestdienas rītā izskatījās, ka iepriekš izskanējušajām bažām par zemo vēlētāju aktivitāti nebūs pamata. Tomēr dienas gaitā, apmeklējot citus iecirkņus, Diena pārliecinājās, ka interese par to, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas Parlamentā (EP), bija visnotaļ zema.

papildināts (16:39) - Karstais laiks nenāk par labu vēlētāju aktivitātei

Cēsīs vēlētāju aktivitāte, šķiet, varētu sasniegt vai pat nedaudz pārsniegt ekspertu prognozētos 40%, jo līdz plkst. 12 nobalsojuši jau 20% balsstiesīgo novada iedzīvotāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati. Tomēr visos apmeklētajos vēlēšanu iecirkņos Cēsu novadā komisijas pārstāvji portālam Diena.lv atklāja – vasaras tveice vēlētāju aktivitātei par labu nenāk, un daudzi vismaz dienas pirmo cēlienu labprātāk izvēlas pavadīt atpūtā pie ezeriem un upēm.

Cimdars prognozē, ka aktivitāte vēlēšanās varētu būt tuva 67%

Aktivitāte 11.Saeimas vēlēšanās varētu pietuvoties 67%, un tā varētu būt nedaudz augstāka kā pērn oktobrī aizvadītajās vēlēšanās, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Arņa Cimdara prognozes.Cimdars ziņu aģentūrai BNS prognozēja, ka balsstiesīgo aktivitāte gaidāmajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās nebūs zemāka, kā tas bija 10.

Iepriekšējo nobalsošanu izmantojuši 10% vēlētāju

Iepriekšējo nobalsošanu Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās kopumā izmantojuši 9,85% vēlētāju jeb 146 785 pilsoņu, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide