Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Sestdiena, 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Siltumenerģija

Siltumenerģija joprojām atrodas inflācijas apskāvienos

Gan uzņēmums Rīgas siltums, gan daudzi citi siltumapgādes uzņēmumi sastopas ar kardināli atšķirīgiem resursu iegādes nosacījumiem, to vidū ar dažādiem finansiālajiem aspektiem, kas paredz, piemēram, par dabasgāzi norēķināties, jau veicot iegādi, bet tas prasa apjomīgus finanšu ieguldījumus.

Rīgā siltumenerģijas tarifs augustā pieaugs par 15,3%

AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs no 15.augusta pieaugs par 15,3%, sasniedzot 85,45 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Namu pārvaldnieks: atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem Latvijā aptuveni 70% ēku celtas laika posmā no 1946. līdz 1990. gadam. Ņemot vērā ilgstoši nepietiekamā apjomā un kvalitātē veiktos uzturēšanas pasākumus, liela daļa no šīm ēkām ir sliktā tehniskā stāvoklī ar zemu siltumnoturību. To atspoguļo arī mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” veiktā pētījuma rezultāti – sava dzīvokļa energoefektivitāti kā sliktu vai drīzāk sliktu vērtē katrs otrais sērijveida mājokļa īpašnieks, bet tikai 7% atzīst, ka ar to ir apmierināti pilnībā. Savukārt namu pārvaldnieks “Selectum Home” aprēķinājis, ka atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes.

Dārgi, bet ir atbalsts

Pieslēgšanās centralizētajai siltumapgādei iespējama trīs mēnešos.

Gāzes katlu cepināšana Rīgā

Savdabīgu lēmumu pašās pēdējās pagājušā gada dienās pieņēma Rīgas dome (RD), apstiprinot saistošos noteikumus par siltumenerģijas ražošanas veidu izvēli – lai gan dokumenta nosaukums ir visai nevainīgs un daudziem pat neko neizsakošs, realitāte izrādījās pavisam cita.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide