Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +3 °C
Skaidrs
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Imports

Krievijā importa aizstāšana pārtop eksportā

Latvijas ārējās tirdzniecības apjoms uz Krieviju kopējā mūsu valsts eksportā augustā veidoja 10,5%, bet importā – 7,2%, vēsta mūsu valsts Centrālā statistikas pārvalde (CSP), norādot, ka Krievija augustā, kā jau ierasts, bija Latvijas nozīmīgākā ārējās tirdzniecības partnere tirdzniecībā ar tā dēvētajām trešajām valstīm, t. i., valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES). Jūlijā Krievijas īpatsvars Latvijas kopējā eksportā veidoja 10,5%, bet importā – 7,5%, informē CSP. Diena pēta pašreizējo situāciju Krievijas ekonomikā.

Bez importa neiztikt

Jau kopš neatkarības atgūšanas Latvijā aktuāls bijis jautājums par to, ka mūsu valsts preču eksports nespēj sasniegt importa apjomus, ik pa laikam uzplaiksnījot jautājumam, cik būtiska ir šī ārējās tirdzniecības deficīta ietekme uz ekonomikas ilgtspēju Latvijā.

Latvijas preču eksports pērn sarūk par 0,3%; imports - par 1,7%

Pagājušajā gadā Latvija eksportēja preces 10,332 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,3% jeb 30,9 miljoniem eiro mazāk nekā 2015.gadā, bet importēja - par 12,279 miljardiem eiro, kas ir kritums par 1,7% jeb 212,9 miljoniem eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Mītus kliedē vai drīzāk rada?

Satraukums par to, ka robežas, kas šķir precīzus faktus, argumentētus viedokļus, subjektīvus pieņēmumus un viltus ziņas, kļūst izplūdušākas, pieņemas spēkā, liekot kritiski vērtēt informācijas gūzmu, kas veļas pretī no interneta. Gadās arī saņemt solījumus atmaskot mītus. Tomēr reizēm mītu atmaskošana nemaz nav viennozīmīga.

Latvijas meža nozares eksports nedaudz piebremzējas; sarucis arī imports

Šā gada pirmajā mēnesī Latvijas meža nozares eksports nedaudz mazinājis iepriekšējo mēnešu kāpumu, eksporta kopējai vērtībai janvārī uzrādot 158,86 miljonu eiro salīdzinājumā ar 158,19 miljoniem attiecīgajā laikā pērn, liecina Zemkopības ministrijas Meža departamenta dati.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide