Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Francija

Franču spēki likvidē islāmistu līderi Āfrikā

Francijas bruņotajiem spēkiem operācijā Āfrikā izdevies nogalināt islāmistu grupējuma Islāma valsts Sahāras reģiona atzara līderi Adnanu Abu Validu as Sahravi, kurš bijis tieši atbildīgs par franču palīdzības organizācijas darbinieku nonāvēšanu 2020. gadā un nāvējošu uzbrukumu ASV karavīriem Nigērā 2017. gadā, vēsta France24.com.

Francija izsaka nožēlu, Ķīna kritizē Austrālijas, ASV un Lielbritānijas paktu

Francija izteikusi nožēlu, bet Ķīna kritizējusi ASV, Apvienotās Karalistes un Austrālijas paziņojumu par jaunas savstarpējās drošības alianses izveidošanu, lai nodrošinātu ilgtermiņa mieru un stabilitāti Klusā okeāna un Indijas okeāna reģionā, kā arī palīdzētu Austrālijai apgādāt bruņotos spēkus ar astoņām kodolzemūdenēm.

Par spīti protestiem, Francijā ieviesta prasība uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Neņemot vērā pēdējo četru nedēļu nogalēs notikušos protestus pilsētu ielās, no vakardienas Francijā spēkā stājusies prasība uzrādīt veselības pasi (passe sanitaire), lai varētu ieturēt maltītes ēstuvēs, piedalīties sabiedriskajos pasākumos, kuros pulcējas vairāk nekā 50 cilvēku, un izmantot lielu daļu sabiedriskā transporta, vēsta France24.com. Veselības pase būtībā ir QR kodu saturošs sertifikāts, kas apliecina, ka tā uzrādītājs ir vakcinējies ar Eiropas Savienībā apstiprinātu Covid-19 vakcīnu, viņam pēdējo trīs diennakšu laikā veiktais Covid-19 tests bijis negatīvs vai arī viņš pārslimojis Covid-10 pēdējā pusgada laikā.

Francijā restorānos, vilcienos prasīs Covid pasi

Francijā restorānu un citu sabiedrisko vietu apmeklēšanai, kā arī ceļojumiem ar vilcienu un lidmašīnu turpmāk būs jāuzrāda "veselības pase", ko varēs iegūt pret Covid-19 vakcinētie, ar to pārslimojušie vai negatīvu testu saņēmušie, paredz naktī uz pirmdienu Francijas parlamentā apstiprinātais ierobežojumu likums. Tas nosaka arī obligāto vakcināciju visiem veselības aizsardzības jomā strādājošajiem, vēsta France24.com.

Francijā tapis likums par veselības sertifikātiem

Francijas parlamenta apakšpalāta šodien steidzamības kārtībā sāks skatīt valdības sagatavoto likumprojektu, kas paredz no 1. augusta pastiprināt ierobežojumus tiem cilvēkiem, kuri nevarēs uzrādīt Covid-19 veselības sertifikātu. Pagājušās nedēļas nogalē Francijā notika plašas protesta demonstrācijas pret jauno kārtību, kuru dalībnieki to uzskata par savu brīvību ierobežojumu. Tomēr augstākā administratīvā tiesa jeb Valsts padome, kas konsultējusi valdību, atzinusi, ka likumprojekts principā ir korekts, raksta The Local.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide